Word’den PDF’ye Dönüştürme: Word’ü PDF’ye Nasıl Dönüştürülür? Word dosyasını PDF dosyasına nasıl dönüştürebilirim?

Office programları arasında en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Word, içerisinde hazırlanan içerikleri PDF formatına dönüştürmenize olanak sağlıyor. Word dosyaları genellikle DOC ve DOCX formatlarında kaydedilir. Ancak Word’de hazırlanan içerikler ek uygulamalara gerek kalmadan PDF dosyalarına dönüştürülebilir.

Ancak hazırlanan Word dosyalarını PDF uzantılı olarak dönüştürmek ve indirmek için kullanılabilecek ücretsiz ve ücretli Word’den PDF’ye dönüştürme araçları bulunmaktadır. Word’ü PDF’ye dönüştürmek, dönüştürme siteleri sayesinde bir İnternet tarayıcısı kullanılarak kolayca yapılabilir. Daha sonra PDF dosyası bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirilebilir.

Word’ü PDF’ye nasıl dönüştürebilirim?

Sunum gibi bazı ihtiyaçlarda Word dosyalarının PDF formatına dönüştürülmesi gerekmektedir. Günümüzde Word dosyalarını PDF’ye dönüştürmek için bu hizmeti sağlayan dönüştürme programları kullanılmaktadır. Kullanılan dönüşüm platformlarının bazıları ücretli, bazıları ise ücretsizdir.

Bir dosyanın PDF uzantısına dönüştürülebilmesi için öncelikle dönüştürme uygulamasına yüklenmesi gerekir. Web sitesi veya tarayıcı uygulaması kullanılarak Word dosyası, “Word’den PDF’ye” işlevi sayesinde saniyeler içinde PDF formatına dönüştürülebilir. Bu işlem sonucunda formatı değişen dosya tekrar bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirilir.

Word’den PDF’ye dönüştürme araçları

Word’den PDF’ye dönüşüm için Word programında hazırlanan içerikler yalnızca DOC veya DOCX uzantısına kaydedilmez. Hazırladığınız Word dosyasını PDF olarak da kaydedebilirsiniz. Bu nedenle herhangi bir Word belgesini PDF olarak kaydetmek için üçüncü taraf bir uygulama veya dönüştürme aracı kullanmanıza gerek yoktur. Word dosyaları, bilgisayarınızdaki mevcut Word programını kullanarak PDF olarak kaydedilebilir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen güvenilir çevrimiçi Word hizmetleri sayesinde Word dosyaları PDF olarak kaydedilebilir. İnternette pek çok farklı PDF dönüştürme uygulaması mevcut ancak bu uygulamaların hepsinin aynı kaliteyi sunduğu söylenemez. Bazıları yavaş çalışır, bazıları ise dosya dönüştürme sırasında hatalara neden olabilir. Ancak bazıları ücretli hizmetler sunarken bazıları ücretsizdir. PDF dönüşümü için kullanılan en popüler platformlar Adobe ve Canva’dır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İki tahliye!  Duruşma için yeni tarih belirlendiİki tahliye! Duruşma için yeni tarih belirlendi
Rus ev sahibinin hayatı kabusa döndü!  Kiracısı lüks içinde yaşıyor...Rus ev sahibinin hayatı kabusa döndü! Kiracısı lüks içinde yaşıyor…
Seçil Erzan'ı taşıyan cezaevi aracı kaza yaptı!  Erzan başka bir araca götürüldüSeçil Erzan’ı taşıyan cezaevi aracı kaza yaptı! Erzan başka bir araca götürüldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir