Windows 10 Etkinleştirme: Windows 10 nasıl etkinleştirilir? Windows 10 etkinleştirilmezse ne olur?

Windows 10 sürümünüzü etkinleştirmek, kullanıcıların Windows kopyalarının orijinal olduğunu doğrulamalarına yardımcı olur. Ayrıca kullanıcıların Microsoft yazılım lisans koşullarına uyması gerekir. Bu etkinleştirme işlemi aynı zamanda Windows kopyanızın bu lisans koşullarının izin verdiğinden daha fazla cihazda kullanılmadığını da gösterir. Aktivasyon birçok farklı yöntem kullanılarak yapılabilir.

Windows 10, Microsoft’un ürettiği Windows işletim sistemlerinden biri olarak biliniyor. Windows 10’u etkinleştirmek için Windows 10 lisans anahtarı koduna veya dijital lisansa ihtiyacınız olabilir. Bu işletim sisteminin aktif hale gelmesinde pek çok önemli faktör rol oynuyor. Cihazlara yeni donanım eklendiğinde veya sistemik bir sorun oluştuğunda yeniden etkinleştirme gerekebilir. Bu noktada tekrar Windows 10 aktivasyon anahtarı devreye girebilir. Bu anahtar kodu toplamda 25 karakterden oluşmaktadır. Aktivasyon işlemi için Windows 10 sürümünün orijinal olması da oldukça önemlidir.

Windows 10 nasıl etkinleştirilir?

Windows 10’un etkinleştirilmesi, dijital yetkilendirme lisansı veya 25 karakterlik ürün anahtarı koduyla kolayca yapılabilir. Bu noktada Windows kullanıcıları Windows 10’u nasıl etkinleştireceklerini merak ediyor olabilirler. Bu işlem anahtar kod veya dijital lisans ile hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Windows 10 aktif etmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikle bilgisayarınızdaki “Başlat” butonuna tıklamanız gerekiyor.
  • Daha sonra “Ayarlar” bölümüne ve ardından “Güncelleme ve Güvenlik” bölümüne gitmelisiniz.
  • Bu bölümde bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda “Aktivasyon” yazan kısma tıklamanız gerekiyor.
  • Aktivasyon işlemi başladıktan sonra karşınıza anahtar kodunuzu yazmanız gereken bir bölüm gelecektir. Bu bölüme kodu yazın ve “devam et” butonuna tıklayın. Bu aktivasyon işlemini tamamlayacaktır.
  • Anahtar kodunuz yoksa “Anahtar kodum yok” bölümüne tıklayarak devam edin.
  • Önünüzde yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencerede Microsoft hesabınızda oturum açmanız istenecektir.
  • Hesabınızda oturum açtığınızda otomatik olarak Windows hesabınızla ilişkilendirilecektir. Bu aktivasyon işlemini tamamlayacaktır.

Windows 10 etkinleştirilmezse ne olur?

Windows 10 aktivasyonu başarısız olduğunda bazı yerlerde beklenmeyen sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu aktivasyon işlemi gerçekleştirilmediği takdirde cihazlar güncelleme almaya devam eder. Ancak etkinleştirilmemiş bir Windows yalnızca kritik güvenlik güncellemelerini alacaktır.

Aktivasyon yöntemi cihazın daha güvenli çalışması açısından önemli olduğundan, aktivasyon yapılmadan cihazın güvenli çalışması tehlikeye girebilir. Bu noktada Windows 10 aktivasyon kodunu nasıl bulacağız sorusuyla da karşılaşabiliriz. Bu anahtar kodlar, Microsoft Store’dan satın alınan Windows ürünleriyle kullanıcıların e-posta adreslerine de gönderiliyor. Kullanıcılar aktivasyon kodlarına e-postaları aracılığıyla kolayca erişebilirler.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kamp yaparken, piknik yaparken sizi yarı yolda bırakmayacak o termos satışta.Kamp yaparken, piknik yaparken sizi yarı yolda bırakmayacak o termos satışta.
Genç kadın cinsel ilişki teklifini kabul etmeyince dehşete düştü!  Boynunuza bir ip bağlayın... Genç kadın cinsel ilişki teklifini kabul etmeyince dehşete düştü! Boynunuza bir ip bağlayın…
Adidas fırsatlarını keşfedin, rahatlığı deneyin!  En çok satan modeller buradaAdidas fırsatlarını keşfedin, rahatlığı deneyin! En çok satan modeller burada

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir