Türk teknoloji şirketleri İngiltere’de ses getirdi

class = “medyanet-inline-adv”>

Medeniyet Teknopark, teknoloji ve inovasyon odaklı firmalardan oluşan 15 kişilik iş ekibiyle birlikte, Türk teknoloji firmalarını küresel pazarlarla buluşturuyor. Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin de desteklediği iş gezisinde, Türk firmaları ürünlerini dünya sahnesinde sergileme fırsatı bulurken, uluslararası iş birliği fırsatları da araştırıldı. Medeniyet Teknopark Genel Müdürü Ali Ramazan Tak, bu kapsamlı yolculuğun şirketlere faydalarını ve elde edilen somut sonuçları vurgulayan açıklamalarda bulundu.

“ŞİRKETLERİMİZİ KÜRESEL PAZARDA KONUMLANDIRMAYA ZORLUYORUZ”

Ali Ramazan Tak, Medeniyet Teknopark’ın girişimcilik ekosistemi kapsamında firmaların projelerini başarıyla tamamlayıp ürünlerini küresel pazarlara sunabilmeleri için gerekli tüm desteği sağladıklarını belirterek, şöyle konuştu: Küresel pazarlarda yer almalarını istiyoruz.” Tak, bu iş gezisi kapsamında özellikle finansal teknoloji, sağlık teknolojisi ve savunma sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren startupların Londra’ya getirildiğini söyledi.

class = “medyanet-inline-adv”>

GİRİŞİMCİLER ÜRÜNLERİNİ TANITMA FIRSATI BULDU

Ali Ramazan Tak, Londra Teknoloji Haftası Türkiye Pavyonu’nda girişimcilerin 15 kişilik bir heyetle ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğunu belirterek, şunları söyledi: “Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen ikili ve yatırımcı görüşmeleri oldukça verimli geçti. “Ayrıca Brunel Üniversitesi ve Londra South Bank Üniversitesi’nin girişimcilik merkezleri ziyaret edilerek karşılıklı iş birliği toplantıları yapıldı” dedi.

“BÜYÜKELÇİMİZ KORAY ERTAŞ YATIRIMCILARI TEK TEK DİNLEDİ”

Tak, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Londra Büyükelçimiz Koray Ertaş’ı makamında ziyaret ettik. Büyükelçimiz firmalarımızı tek tek dinleyerek konuyla ilgili olabilecek yerli ve yabancı firmalarla temaslarda bulundu. “Büyükelçilikte yapılan toplantılarda Londra pazarına açılmak isteyen işadamları sanayi ve ticaret ataşeleriyle buluştu.”

MEDENİYET TEKNOPARK LONDRA’DAN GİRİŞİMLERE EV SAHİBİ OLACAK

class = “medyanet-inline-adv”>

Tak, Londra South Bank Üniversitesi ile yapılan ortak iş birliği anlaşmasıyla Türk girişimcilerin Londra ekosistemine dahil olmasına olanak tanırken, Medeniyet Teknopark’ın da Londra’dan girişimlere ev sahipliği yapacağını belirterek, şöyle konuştu: “Katkıda bulunan Ticaret, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bu önemli ticari yolculuğun gerçekleşmesi.” “Dışişleri Bakanlığı’na, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’ne, Londra Büyükelçiliğine ve Londra’daki ticari ataşemize teşekkür ediyoruz.”

KATILIMCI FİRMALAR ZİYARETTEN MEMNUN

Londra zirvesine katılan şirketler, önemli iş ağları geliştirdiklerini belirterek, zirvenin kısa ve orta vadede şirketlere yeni iş sözleşmelerinin kapısını açabileceğini söyledi. Zirveye katılan firma temsilcilerinden Mustafa Mihmanlı, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Finansal teknoloji çözümlerimizi sunmak ve İngiltere pazarına nasıl girebileceğimizi araştırmak için buraya geldik. Buradaki görüşmelerimiz çok olumlu geçti ve büyük bir ilgiyle karşılandık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir