TEKNOFEST başvuruları başladı – Eğitim Haberleri

class = “medyanet-inline-adv”>

Türkiye Teknoloji Vakfı Ekibi’nden (T3 Vakfı) yapılan basın açıklamasına göre, havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarına kayıtlar başladı. “TEKNOFEST’le Gelecek Sensin” mottosuyla gerçekleştirilecek festivalde, prestijli yarışmalarda yüksek performans sergileyenlere toplam 25 milyon lira ödül ve 50 milyon liranın üzerinde malzeme desteği verilecek.

46 ANA,117 ALT KATEGORİ
İlkokuldan ortaokula, lise, üniversite, kolej ve üniversite mezunlarından binlerce genç bu yıl 46 ana kategori ve 117 alt kategoride yarışacak. TEKNOFEST 2024 teknoloji yarışmalarına başvurular 20 Şubat 2024 tarihine kadar yapılabilecek. “Roket, Uydu modeli, Sağlıkta yapay zeka, Biyoteknolojik yenilik, Sanayide dijital teknolojiler, Araba simülasyonu uçuşu, Araba simülasyonu uçuşu,” gibi gençlerin ilgiyle takip ettiği teknoloji yarışmaları Eğitim Teknolojileri, Robotaksi Otonom Yolcu Aracı, Tarım Teknolojileri, Savaş İHA, Çip Tasarımı” TEKNOFEST 2024’te düzenlenecek.

class = “medyanet-inline-adv”>

YENİ KATEGORİLER AÇILDI
2023 teknoloji yarışmalarından farklı olarak TEKNOFEST 2024 kapsamında “Kablosuz Haberleşme, Blockchain, Hava Savunma Sistemleri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Araçları, Akıllı Wi-Fi Kapsama Alanı ve TEKNOFEST Robolig” yarışmaları ilk kez başvurulara açık olacak. Yarışmaya katılım başvuruları TEKNOFEST resmi web sitesinden alınacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir