NPC nedir, NPC ne anlama gelir? NPC’nin anlamı

Hızla gelişen teknoloji, popüler kültür, toplumsal normlar, küresel olaylar ve ortaya çıkan tüm trendler, günlük yaşamdaki dili de aynı şekilde şekillendiriyor. Bazı olguları anlatmak için kullanılan bu yeni kelimelerin herkes tarafından kabul edilmediğini, hatta bazılarının bir süre sonra unutulabileceğini bilmek önemlidir. Ancak bu yeni kelimelerin anlamlarını öğrenmek kendimizi bu yeni kavramlarla ifade etmemizi sağlar.

NPC nedir?

Günümüzde sıklıkla sorulan NPC ne anlama geliyor sorusuna yanıt olarak; NPC, “oyuncu olmayan karakter” anlamına gelir. Bu terim Türkçe’de “Oyuncu Olmayan Karakter veya Oyuncu Olmayan Karakter” anlamına gelir. NPC’ler, video oyunlarındaki ve oyun dünyasındaki oyuncularla etkileşime giren ancak gerçek bir kişi tarafından yönlendirilmeyen diğer oyunlardaki karakterlerdir.

NPC’ler, oyuna bağlı olarak oyuncuya görevler verir, ticaret yapar, bilgi sağlar veya hikayede çeşitli roller üstlenir. NPC’ler oyunun yapay zekası tarafından kontrol ediliyor ve önceden planlanmış senaryolara göre hareket ediyorlar.

Oyunlarda çok sayıda NPC karakteri olabiliyor. Örneğin mağaza sahipleri oyunculara ürün satar veya satın alır. Görev veren NPC’ler oyunculara görevler verir ve hikayede önemli roller oynarlar. Agresif NPC’ler oyunculara saldırabilir ve onlarla savaşabilir. Oyunlardaki bu tür karakterler oyun dünyasını daha da çeşitlendiriyor.

İnsan NPC’si nedir?

İnsan NPC terimi, oyun dünyasında oyun tarafından kontrol edilen karakterleri tanımlamak için kullanılan bir terimden gelir. NPC kişisi, kendi zihniyle düşünemeyen bir kişi için argoda kullanılır. Gerçek hayatta bir NPC, objektif düşünmeyen bir kişi olarak tanımlanır. Sosyal medya platformlarında insanlar bazen başkalarının yorumlarını ve düşüncelerini akılsızca tekrarlayanları NPC olarak adlandırır. NPC’lerin insani özellikleri şu şekilde tanımlanabilir:

  • Herhangi bir konu hakkında net bir düşünceleri yoktur.
  • Başkalarından duydukları fikirleri benimser ve tekrarlarlar.
  • Cümleleri tahmin edilebilir.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
MİT istihbarat verdi, 2 sözde DEAŞ elebaşı yakalandıMİT istihbarat verdi, 2 sözde DEAŞ elebaşı yakalandı
MİT'ten destek!  Sözde DEAŞ liderleri Barış Pınarı bölgesinde yakalandıMİT’ten destek! Sözde DEAŞ liderleri Barış Pınarı bölgesinde yakalandı
DEM Partisi İl Eşbaşkanı Batman tutuklandıDEM Partisi İl Eşbaşkanı Batman tutuklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir