BlueSky nedir? Bluesky’nin sahibi olan Bluesky’e nasıl girilir?

Eski adıyla Twitter, şimdi ise X olarak bilinen sosyal medya platformuna alternatif olarak benzer fırsatlar sunan Bluesky uygulaması ortaya çıktı. Sosyal medya uygulaması X’e (Twitter) alternatif olarak tasarlanan bu uygulama ile kullanıcılar daha kolay paylaşım yapma olanağına kavuşuyor. Günümüzde bu uygulamayı tercih eden milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır.

BlueSky nedir?

Eski adıyla Twitter, şu anda ise X olarak bilinen sosyal medya platformuna alternatif olarak tasarlanan uygulamaya Bluesky adı veriliyor. Bu uygulamanın en şaşırtıcı özelliği merkezi olmayan bir sosyal medya platformu olmasıdır. Bu noktada Bluesky teması akla gelebilir. Bu sosyal medya platformu, Twitter platformunun kurucularından biri olan ve bu platformun eski CEO’su olarak da bilinen Jack Dorsey tarafından oluşturulmuştur. Merkezi olmayan bir sosyal medya uygulaması olan Bluesky uygulaması, bu özelliğiyle kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, paylaştıkları içerikleri yönetme özgürlüğüne sahiptir ve kısıtlama olmaksızın özgürce paylaşabilirler.

Bluesky’ye nasıl katılabilirsiniz?

Bilindiği üzere Twitter, teknoloji girişimcisi olarak bilinen Elon Musk tarafından Ekim 2022’de satın alınan ve satın alma sonrasında adı X olarak değiştirilen bir sosyal medya uygulamasıdır. İsim değişikliğinin ardından uygulama içerisinde kullanıcılara bazı kısıtlamalar getirildi. Bu kısıtlamalarla karşılaşan bazı kullanıcılar alternatif platformlar aramaya başladı ve bu noktada kullanıcıların hizmetine sunulan Bluesky isimli yeni bir uygulama dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Reklam amaçlı kullanılmayan ve kişilerin verilerini takip etmeyen bir platform olan Bluesky uygulamasına erişim adımları genel olarak şu şekildedir:

  • Bu uygulamaya kaydolmak için öncelikle resmi web sitesini ziyaret etmelisiniz.
  • Web sitesinin yanı sıra mobil uygulama da akıllı telefon üzerinden cihaza indirilebiliyor.
  • Web sitesi üzerinden giriş yapan kullanıcılar, yeni hesap oluşturma bölümünde gerekli alanları doldurduktan sonra uygulamaya erişebilirler.
  • Bu uygulamayı akıllı telefonları aracılığıyla cihazlarına yükleyen kullanıcılar, web sitesi sisteminde olduğu gibi yeni hesap oluştur butonuna tıklayıp boş alanlara gerekli bilgileri yazarak da uygulamaya katılabilirler.

Bluesky nasıl kullanılır?

Bluesky sosyal medya uygulaması merkezi olmayan işlevselliğiyle öne çıkan bir uygulamadır. Bu uygulama ilk yayınlandığında kullanıcıların yalnızca Bluesky davet koduyla giriş yapmasına izin veriliyordu. Daha sonra davetiyeyle kayıt olma zorunluluğu kaldırılarak uygulama herkesin erişimine açık hale getirildi.

Bluesky uygulaması, sosyal ağ X’e rakip olarak tasarlanan ve kısa sürede çok sayıda kullanıcı kazanan, öne çıkan bir uygulama türüdür. Son derece basit bir arayüze sahip olan bu sosyal medya uygulamasında kullanıcılar, 256 karaktere kadar gönderi oluşturma hakkına sahiptir. Ayrıca dosya, fotoğraf gibi içerikler de kolaylıkla paylaşılabiliyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Asla unutulmayacak acı bir sahne!  Karısını öldürdü ve beklediği cesedin yanına kimseyi yaklaştırmadı.Asla unutulmayacak acı bir sahne! Karısını öldürdü ve beklediği cesedin yanına kimseyi yaklaştırmadı.
Bağcılar'ın sapık sucuğundan sonra şimdi de sapık bakkal!  Serbest bırakılma ihtimali dudak uçuklatıyordu: Eğer kimseye söylemezsen sana istediğini vereceğimBağcılar’ın sapık sucuğundan sonra şimdi de sapık bakkal! Serbest bırakılma ihtimali dudak uçuklatıyordu: Eğer kimseye söylemezsen sana istediğini vereceğim
Avcılar'da koca dehşeti!  3 çocuğunun annesini vurarak öldürdüAvcılar’da koca dehşeti! 3 çocuğunun annesini vurarak öldürdü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir