YouTube Shorts’tan Para Kazanma: YouTube Shorts’la nasıl para kazanılır? YouTube Shorts’tan para kazanma koşulları nelerdir?

İnternetten para kazanmanın birçok farklı yöntemi vardır. Bu yöntemlerden biri de en çok kullanılan sosyal medya ağlarından biri olan YouTube platformu üzerinden gelir elde etmektir. YouTube uygulaması, içerik üreten kişilerin aynı uygulama içerisinde yer alan YouTube Shorts özelliği üzerinden para kazanmalarına olanak sağlıyor. Bu fırsat yalnızca platformda içerik üreten kullanıcılara sunulsa da bazı önemli kriterleri de bünyesinde barındırıyor.

YouTube Shorts’tan Para Kazanma

YouTube dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu platformda kullanıcılar video paylaşabilir, başkalarının videolarını izleyebilir ve yorum yapabilir. Belirli koşullar altında bu uygulama üzerinden para kazanmak da mümkündür.

YouTube platformunun son dönemde en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de YouTube Shorts aracıdır. Bu araç, kullanıcıların dikey oldukları sürece 60 saniyeye kadar videolar oluşturmalarına olanak tanır. Siz de bu kısa videolar sayesinde kolayca para kazanabilirsiniz. Ancak bu kısa videolardan gelir elde etmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

YouTube Shorts’la nasıl para kazanılır?

En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan YouTube uygulamasının öne çıkan özelliklerinden biri olan YouTube Shorts özelliği ile video içerik üreten kullanıcılar para kazanma imkanına sahip olabiliyor. Ancak bu fırsattan yararlanabilmek için öncelikle YouTube İş Ortağı Programı’na kaydolmanız gerekir. Kısaca YPP olarak da bilinen bu program, içerik üreten kullanıcılara paylaşılan videolardan para kazanma fırsatı sunuyor.

Üstelik YouTube uygulamasıyla ilgili daha fazla kaynağa erişme imkanı da veriyor. YouTube Shorts ile para kazanmak için hazırlanan videoların sürükleyici olması çok önemli. Kısa videolar hazırlarken içerik üreticilerinin dikkat etmesi gereken önemli noktalar şunlardır:

 • YouTube Shorts videolarından gelir elde etmek için bu videoların etkili bir şekilde tanıtılması gerekir.
 • Bu kısa videolar, YouTube’da bulunan yerleşik araçları kullanarak daha ilgi çekici hale gelebilir.
 • Oluşturulan Shorts videolarının orijinal olmasına dikkat edilmelidir.
 • Videolar trendlere uygun olarak hazırlanmalıdır.
 • Videoların yüksek çözünürlükte çekilmesi izlenme sayısının artmasında etkilidir.
 • Video başlıklarını yazarken anahtar kelime kullanmak ve açıklama kısmını doldurmak videolarınızın daha kolay bulunmasında önemli rol oynar.
 • YouTube Shorts videolarını düzenli aralıklarla yükleyip diğer kullanıcılarla paylaşmak da takipçi sayısının artmasında oldukça etkilidir.

YouTube Shorts’tan para kazanma koşulları nelerdir?

YouTube’un sosyal medya uygulamasındaki Shorts özelliğini kullanarak video içerikleri üreten kişilerin, bu videolardan para kazanabilmeleri için öncelikle YouTube Partner Programı’na katılmaları ve programa kabul edilmeleri gerekmektedir. YouTube Shorts videolarından kazanç elde etmek için bazı önemli koşulların karşılanması önemlidir.

YouTube İş Ortağı Programı’nda para kazanmayla ilgili yeni şartlar var. Video içerik üreticilerinin gelir elde edebilmeleri için bu şartları önceden kabul etmeleri büyük önem taşıyor. YouTube Shorts’tan para kazanma koşulları genel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Video içeriği üreten kullanıcıların öncelikle YPP olarak bilinen YouTube İş Ortağı Programına katılmak için başvuru yapması gerekiyor.
 • Video içerik oluşturucularının şu anda en az 1000 aboneye sahip olması gerekiyor
 • Son 3 ayda 10 milyon izlenmeye ulaşın
 • YouTube’da belirtilen belirli para kazanma politikalarının kabulü
 • Son bir yılda izlenme süresi 4 bin saati aştı
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yerel seçim maratonu sona erdi! İşte AK Parti ve MHP'den CHP'ye geçen illerYerel seçim maratonu sona erdi! İşte AK Parti ve MHP’den CHP’ye geçen iller
Gebze adayıydı! AK Parti birinci olduGebze adayıydı! AK Parti birinci oldu
Orada ilk yerel seçimleri kazandılarOrada ilk yerel seçimleri kazandılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir