Xiaomi 14 Ultra’nın Türkiye ön satışı başladı! – TEKNOLOJİ

Küresel teknoloji lideri Xiaomi’nin bir süre önce duyurduğu Xiaomi 14 serisinin merakla beklenen modeli Xiaomi 14 Ultra’nın ön satışları başladı. Tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı olan 74.999 TL ile ön satışa sunulan Xiaomi 14 Ultra’nın satışı 4 Nisan’da başlayacak.

Kullanıcılar ayrıca Xiaomi 14 Ultra alışverişlerinde fotoğraf seti, Xiaomi 80W Adaptif Kablosuz Şarj Standı ve Xiaomi Watch 2 gibi 15 farklı hediye seçeneğinden de yararlanabilecek.

Küresel teknoloji lideri Xiaomi’nin fotoğrafçılık alanında devrim niteliğindeki modeli Xiaomi 14 Ultra artık Türkiye’de ön satışa sunuldu. 4 Nisan’da satışa başlayacak olan Xiaomi 14 Ultra, grubun 2022’de stratejik ortaklıklarını resmileştirdiği Leica ile mobil görüntüleme endüstrisinde devrim yaratmaya devam ediyor. Acımasız mükemmellik arayışında Xiaomi, her ürün nesliyle endüstri standardını sürekli olarak yeniden tanımlıyor. tanıtıyor. Leica Summilux optiklerini içeren Xiaomi 14 Ultra, iş birliğinin zirvesini temsil ediyor. Kombinasyon, en gelişmiş optik konseptleri ve ürün tasarımlarını sergileyerek Xiaomi’nin mobil görüntüleme inovasyonunda küresel lider konumunu güçlendiriyor.

Profesyonel görüntüleme sektörünün amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra, eşsiz performans ve yenilikçi tasarım sunuyor

Geleneksel kamera estetiğinden ilham alan Xiaomi 14 Ultra, modern düz arka tasarıma sahip, kendine özgü dairesel bir kamera modülüne sahip ve uluslararası pazarlarda siyah ve beyaz olmak üzere iki klasik renkte sunuluyor.1

Xiaomi 14 Ultra’nın tasarımı, yüksek mukavemetli alüminyum çerçeve, Xiaomi nanoteknolojili vegan deri ve Xiaomi Shield Glass’tan oluşan sağlam Xiaomi Guardian yapısını temel alıyor. Tek bir alüminyum bloktan üretilen Xiaomi 14 Ultra, 1,38 kat daha iyi çerçeve gücü sunuyor. Yeni geliştirilen formüle sahip Xiaomi’nin nanoteknolojik vegan derisi, 6 kat daha iyi aşınma direnciyle daha ince ve daha hafif bir yüzey sunuyor.1 Xiaomi 14 Ultra’nın yenilikçi “Her Yerde Sıvı” ekranı, Xiaomi Shield Glass’ı kullanarak, tüm kenarlar ve köşeler boyunca tutarlı bir eğri oluşturarak ekranı yeniden tanımlıyor ve düz ekranın görsel çekiciliğini kavisli bir kenarın dokunsal etkileşimiyle kusursuz bir şekilde harmanlıyor. Ayrıca, Xiaomi’nin büyüleyici WQHD+ (3200 x 1440) çözünürlüğe, 522 ppi piksel yoğunluğuna ve 1 ila 120 Hz değişken yenileme hızına sahip benzersiz 6,73 inç AMOLED C8 WQHD+ ekranı, sürükleyici bir deneyim sunar ve 3000 nitlik etkileyici bir tepe parlaklıkla desteklenir.

Xiaomi 14 Ultra, 12 mm’den 120 mm’ye kadar olağanüstü odak uzaklığı aralığına sahip profesyonel bir dörtlü kamera kurulumuna sahiptir. Sürekli değişken ƒ/1,63-ƒ/4,0 diyafram açıklığına sahip ana kamerası, çeşitli senaryolarda mükemmel pozlama ayarları sunar. 14EV’ye kadar dinamik aralığa sahip entegre ultra büyük 1 inç LYT-900 görüntü sensörü, zorlu ortamlarda bile olağanüstü görüntü kalitesi sunar. Dörtlü kamera kurulumu, hareketli bileşenlere sahip 75 mm Leica telefoto lens, 120 mm Leica periskop kamera ve 12 mm Leica ultra geniş açılı kamera ile tamamlanıyor.

Xiaomi 14 Ultra, dört kameranın tamamında 30 fps’de 8K çekim desteğiyle mobil görüntüleme alanında liderdir. Leica optikleri ve 50 MP sensörüyle 8K videoda benzeri görülmemiş netlik yakalayarak profesyonel post prodüksiyon düzenlemeyi kolaylaştırır. Ana kamerası 120 fps’de 4K çekim desteği sunuyor ve 5x ağır çekim efektlerini barındırabiliyor. Aynı zamanda 4K çözünürlükte, 60 fps ile tam aralıklı yakınlaştırma içerir. Cihaz ayrıca 4K 60 fps’de Dolby Vision®️ destekli çekim olanağı sunuyor ve akıcı videolar için stabilizasyon özellikleri içeriyor. Hem surround hem de yönlü ses kaydı sağlayan 4’lü mikrofon dizisi oluşturmak için cihaza bir mikrofon daha eklendi.

Yeni Film modu, otantik sinematik görünüm ve hareket bulanıklığıyla çekim yapılmasına olanak tanıyor ve 2,39:1 en boy oranı ve 180° deklanşör kuralı gibi filme özgü uygulamalarla profesyonel bir videografi deneyimi sunuyor. Tamamen yeni MasterCinema, daha zengin ayrıntılar, vurgular ve gölgeler için HDR videoyu 10 bit Rec.2020’de kodlayarak, özellikle HDR ekranlarda önceki 8 bit BT.709 standardını geride bırakıyor. Yönetmen modu, gelişmiş parametre kontrolleri ve esnek post prodüksiyon için günlük formatı kaydıyla profesyonel düzeyde bir arayüz sunar. Xiaomi 14 Ultra, sürükleyici bir üretim deneyimi için diğer Xiaomi cihazlarıyla harici monitörler olarak entegre edilebilir.

Xiaomi 14 Ultra ile birlikte tanıtılan ve fotoğraf ve video tutkunları için tasarlanan Xiaomi 14 Ultra Fotoğraf Kiti, özel sapı ve kılıfıyla daha fazla işlevsellik sunuyor. İki aşamalı bir deklanşör düğmesi, bir yakınlaştırma kolu, özelleştirilebilir bir video kayıt düğmesi ve ek bir özel kadran içerir. Ayrıca 1500mAh pil ömrü sağlayan harici bir güç kaynağı olarak da çalışır. Bu aksesuar, Xiaomi 14 Ultra satın alınmasıyla birlikte gelen sınırlı hediye seçeneklerinden biri olarak kullanıcılara sunuluyor.

Maksimum performans kapasitesinin kilidini açan tavizsiz donanım

Xiaomi 14 serisi, son teknoloji işlemcileri, soğutma teknolojisindeki önemli gelişmeleri ve uzun pil ömrünü bir araya getirerek mükemmel şekilde optimize edilmiş bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Ultra’nın önceki nesle kıyaslaması2 CPU performansında %32’lik etkileyici bir artış ve güç tüketiminde %34’lük bir azalmanın yanı sıra GPU performansında %34’lük olağanüstü bir artış ve enerji tüketiminde %34’lük bir azalma sunan lider Snapdragon®️ 8 Gen 3 mobil platformu tarafından desteklenmektedir. %38. Xiaomi 14 serisi ayrıca 320 MHz bant genişliğine sahip etkileyici Wi-Fi 7 özelliğine sahip3 İşlevsellik sunan Qualcomm FastConnect 7800 ile donatılmıştır. Xiaomi 14 Ultra, Multi-Link High Band Simultane (HBS) teknolojisiyle bir adım daha ileri giderek, mümkün olan en yüksek kanal sayısını ve en düşük gecikmeyi sağlayarak yüksek hızlı çoklu cihaz bağlantısında devrim yaratıyor.

Xiaomi IceLoop soğutma sistemiyle desteklenen her iki cihaz da video kaydı, hesaplamalı fotoğrafçılık, gerçek zamanlı yapay zeka ve yoğun oyun gibi zorlu senaryolarda benzeri görülmemiş bir akıcılık seviyesi sergiliyor. Xiaomi 14 Ultra, daha akıcı fotoğraf ve video çekimi için kamera modülüne özel bir ikinci termal kanal ekleyen yeni Xiaomi Çift Kanallı IceLoop sistemiyle bunu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Pil ve şarj açısından Xiaomi Surge pil yönetim sistemi ile donatılan cihaz, gün boyu uzun süreli performans sağlıyor. Xiaomi 14 Ultra, en yeni 80W kablosuz HyperCharge teknolojisini ve 90W HyperCharge özellikli daha büyük 5000mAh pili bir araya getiriyor.4

Xiaomi HyperOS akıllı ekosistemin geleceğini şekillendiriyor

Xiaomi 14 serisi, Xiaomi’nin yedi yıllık özel geliştirme çalışmasının sonucu olan son teknoloji Xiaomi HyperOS işletim sistemini içeriyor. Dört ana hedefe odaklanan bu insan odaklı sistem, “Human X Car X Home” akıllı ekosistemi içerisinde kapsamlı bir yeniden yapılanma, cihazlar arası akıllı bağlantı, proaktif zeka ve uçtan uca güvenlik olarak tasarlanmıştır. Xiaomi HyperOS ile Xiaomi 14 serisi kullanıcıları, gelişmiş dosya ve bellek yönetimi özellikleri, grafik alt sistemiyle zenginleştirilmiş yenilenmiş kullanıcı arayüzü ve cihazlar arasında güvenli ve kusursuz bir bağlantı deneyimi sağlayan kapsamlı güvenlik ve gizlilik özellikleriyle maksimum sistem performansını deneyimliyor.

Google Fotoğraflar ile yeni entegrasyon, kullanıcıların fotoğrafları ve videoları Xiaomi Galeri aracılığıyla Google Fotoğraflar’a güvenli bir şekilde yedeklemelerine olanak tanıyacak. Kullanıcılar ayrıca Google Fotoğraflar’da yedeklenen içeriği doğrudan Xiaomi Galerisi’nden sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilecek, düzenleyebilecek ve paylaşabilecek. Bu özellik, 2024 baharından itibaren dünya çapındaki tüm Xiaomi cihazlarında mevcut olacak.

Xiaomi 14 serisi, kullanıcılara daha akıllı bir yaşam sunmak için Xiaomi HyperOS tarafından desteklenen en yeni yapay zeka teknolojilerini içeriyor. Çeşitli sistem uygulamalarına entegre edilen büyük yapay zeka modelleri, daha sorunsuz ve daha akıllı işlevsellik sağlar. AI altyazıları (yapay zeka tarafından desteklenen altyazılar), video konferanslar sırasında konuşulan içeriği gerçek zamanlı olarak yazıya dökmenize olanak tanır. Doğal dil işlemeyi kullanan AI Albüm Arama, kullanıcıların fotoğraf koleksiyonlarında aradıklarını açıklayarak belirli görselleri bulmalarına olanak tanıyor. AI Portraits, önceden var olan görüntülerden türetilen yeni portre kompozisyonları oluşturmak için gelişmiş algoritmalar kullanır. Ayrıca AI Expansion, mevcut görüntü içeriğinin gerçekçi bir şekilde genişletilmesini kolaylaştırarak yeni yaratıcı olanaklar sağlar.

Proaktif zeka, cihazların kullanıcı ihtiyaçlarını proaktif bir şekilde anlamasına ve buna göre hareket etmesine olanak tanıyan Xiaomi HyperMind ile elde ediliyor. Xiaomi HyperMind, kullanıcı tercihlerini öğrenmek ve cihazları kullanıcı ihtiyaçlarına göre otomatik olarak uyarlamak için cihazların dört algısal özelliğini (ortam, görüntü, ses ve davranış) kullanıyor. Örneğin bir kullanıcı akıllı kapının kilidini açtıktan sonra oturma odasının ışığını açma alışkanlığı varsa, Xiaomi HyperMind kullanıcının onayını aldıktan sonra bu düzeni öğrenerek odayı otomatik olarak aydınlatıyor.

Geçtiğimiz yılın ekim ayında Xiaomi, grubunun stratejisinde kapsamlı bir güncelleme yaparak “Akıllı Telefon x AIoT” akıllı ekosisteminden “İnsan x Araba x Ev” akıllı ekosisteme geçiş yaptığını duyurarak otomobilleri Xiaomi’nin stratejik odağının yeni ve önemli bir bileşeni haline getirdi. Xiaomi HyperOS tarafından desteklenen ve bağlanan Xiaomi 14 serisi, yeni IoT cihazları ve Xiaomi SU7’nin küresel lansmanı ile şirketin teknolojik inovasyondaki lider rolünü daha da güçlendiriyor. Bu portföydeki yenilikler, Xiaomi’nin yenilikçiliğe ve olağanüstü kullanıcı deneyimine olan bağlılığının altını çiziyor.

Ürün bulunabilirliği

Siyah beyaz seçenekleri bulunan Xiaomi 14 Ultra’nın 16GB + 512GB versiyonu, 74.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla 4 Nisan’da Türkiye’de satışa sunulacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir