Psikolojide Teknolojik Uygulamalar Yarışması için kayıtlar devam ediyor

class = “medyanet-inline-adv”>

Sağlıklı bir toplumun temel unsurunun sağlıklı bireyler olduğunun bilincinde olan ve psikoloji, psikiyatri, davranış bilimleri, genetik, immünoloji, onkoloji ve nadir hastalıklar konularında bilimsel bakış açısıyla çalışmalar yürüten Hayat Sağlık Vakfı, 8 farklı çalışma alanını tüketicilere sunuyor. projeleri için rakipler.

Psikolojide Teknoloji Uygulamaları yarışması, psikolojik dayanıklılığın/dayanıklılığın arttırılması, risk tanımlama stratejilerinin güçlendirilmesi gibi koruyucu ruh sağlığına yönelik psikolojik becerilerin kazanılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda hem psikolojik güçlük yaşayan kişilerin psikoterapi hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması ve psikolojik müdahalelerin uygulanması gibi müdahalelere yönelik uygulama projeleri geliştirmeyi, hem de yeni ölçme ve değerlendirme yöntemlerinin geliştirilmesi gibi bilimsel araştırmalara yönelik uygulama projeleri geliştirmeyi amaçlamaktadır. .

class = “medyanet-inline-adv”>

Psikoloji ve psikiyatride teknolojinin kullanıldığı ve yarışma kapsamına alınan çalışma alanları arasında: “Psikolojik becerilerin kazanılmasına ve geliştirilmesine yönelik uygulamalar (mobil uygulama/web sitesi/dijital oyun vb.), psikoterapi destekli müdahaleler” yer alıyor. akıllı telefon uygulama programları, internet tabanlı psikoterapötik müdahale programları, yapay zeka ve psikolojik risk tespiti ile desteklenen psikoterapi uygulamaları, sanal gerçeklik ile desteklenen değerlendirme/müdahale programları, bilişsel yetenekleri geliştirmeye ve geliştirmeye yönelik uygulamalar (mobil/web sitesi/dijital oyun uygulaması vb.) ), teknoloji ölçme/değerlendirme araçları ve psikofizyolojik ölçümlere yönelik uygulamalar (giyilebilir cihaz teknolojisi vb.) Yarışmaya yurt içi ve yurt dışında eğitim gören Türk veya yabancı uyruklu tüm üniversite öğrencileri, mezunlar, doktora öğrencileri ve vatandaş olan mezunlar katılabilir. Teknolojinin psikoloji ve psikiyatri alanında kullanımı tüm dünyada ilgiyle takip edilse de bu alanda teknoloji kullanımının geliştirilmesi erişim, zaman, maliyet, etkinlik vb. gerektirmektedir. Aynı zamanda birçok açıdan büyük faydalar sağlar. Kazananlara toplam 190 bin TL ödül verilecek yarışmanın değerlendirmesi; Projenin ön değerlendirme raporu, projenin detaylı raporu ve yarışmanın nihai puanı olmak üzere üç farklı aşamada gerçekleşir. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 20 Şubat 2024’tür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir