Uber: Uçan taksiler 2020’de hazır

Akıllı kiralama üzerinden araç kiralama hizmeti sunan Uber uçan taksileri 2020’de Los Angeles’ta sona ermeyi test etmeyi planlıyor. ABD ve Avrupa’daki misafir toplantılarıyla görüşmeleri sürdüren şirket rotalarının belirlenmesi için NASA ile isbirligine gidiyor. Projenin sorumlularından Jeff Holden, şehirlerdeki trafik sahiplerinden ancak hava ömrüyle çözüleceği görüşünde:

“Gökyüzüne bakıyoruz, çünkü kent içi hareketliliğin tam merkezi orası. Şehir içi insan ve eşya eşyalarının kodlarını kırmak istiyoruz. Her geçen gün daha fazla insan şehirlere yerleşiyor, buna bağlı olarak ulaşım sorunu daha kötü bir hal alacak. Bu sorunu çevirmek için koruma garantisi garantilerini korumak var.”

UberAIR projesi kapsamında ilk etapta mevcut pervaneli araçlar şehir içi taşımacılığa uygun hale getirilecek. Airbus’tan Mathias Thomsen yeni araçları ‘geliştirilmiş helikopterler’ olarak tanımlıyor:

“Bence uçan arabiler, Blade Runner analojisi dış hava günlükleri için tam manasıyla kullanışlı değil. Bence bu yeni bir taşıma sistemleri, helikopter olarak araçlarda yeni bir Devrim. Daha iyi bir helikopter.”

Uber, elektrikli hava araçları için Embraer, Mooney, Bell Helicopter ve Pipistrel Aircraft gibi tablolarla yerleştirilmiş. Uber’in 2023’te dört yolcuyla şehirler arası taşımacalıkta kullanmayı planladığı uçan taksilerin sonunda 300 km hız kazanması bekleniyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası