14. Nesil Excalibur G911 Dizüstü Oyun Bilgisayarının Sağladığı 9 Yeni Teknoloji – TEKNOLOJİ

oyun bilgisayarları, son zamanlarda hızlı bir gelişme göstermiştir. Excalibur yüksek performans ve oyun bilgisayarı, yenilenen 14. nesil işlemcisi ve NVIDIA RTX 4090 grafik kartıyla oyunculara ve profesyonellere yepyeni bir deneyim sunuyor.

NVIDIA’nın DLSS 3.5, Ray Tracing, Path Tracing ve daha fazlasını içeren Excalibur G911, gerçek hayattaki dramayı bilgisayar ekranınıza getiriyor. Türk teknoloji markası Casper, maksimum performans ve verimlilik sunan 14. nesil Excalibur G911’in kullanıcılara sunduğu 9 yeniliği paylaşıyor.

Son yıllarda hızlı teknolojik gelişmelerle birlikte oyun bilgisayarları büyük bir dönüşüme uğradı. Bu dönüşüm hem donanım hem de yazılımdaki yeniliklerle şekilleniyor. Maksimum performans ve hız isteyen oyun meraklıları ve profesyoneller için özel olarak tasarlanan Excalibur G911, yenilenen 14. nesil Intel i9 işlemcisi, NVIDIA’nın RTX 4090 serisi ve 240 Hz yenileme hızı sayesinde her zamankinden daha derin ve etkileyici bir deneyim sunuyor. yenilikler, Excalibur G911, DLSS 3.5, Ray Tracing, NVIDIA Path Tracing teknolojileri ve çok daha fazlasıyla donatılmıştır. Excalibur G911, yenilenen ve gelişmiş özellikleriyle oyun tutkunlarına ve profesyonellere daha gerçekçi, akıcı ve rekabetçi oyun performansı sunuyor. Türk teknoloji markası Casper, maksimum performans ve verimlilik sunan 14. nesil Excalibur G911’in kullanıcılara sunduğu 9 yeniliği paylaşıyor.

1. 14. Nesil Intel® Raptor Lake HX Yenileme İşlemcileri: 13. nesil H işlemcilere göre daha yüksek TDP değerine sahip olan HX işlemciler, performans verimliliği ve çekirdek verimliliğinin maksimum optimizasyonu ile en etkili CPU performansını hedeflemektedir. Bu sayede yüksek performans ve güç gerektiren programları kullanırken gözle görülür bir performans artışı elde edebilirsiniz.

2. Dünyanın en güçlü grafik kartı NVIDIA GeForce RTX 4090: NVIDIA ADA LoveLace mimarisiyle geliştirilen RTX 4090 ekran kartı, yapay zekayla desteklenen yenilenen DLSS 3 fonksiyonlarıyla destekleniyor ve yüksek FPS ve yüksek grafik performansıyla benzersiz grafik gücü sağlıyor. Bu sayede performansı ve enerji tasarrufunu iki katına kadar garanti eder.

3. Yenileme hızı 240 Hz’e yükseltildi: Yenilenen Excalibur G911, 240 Hz yenileme hızıyla en zorlu oyunlarda bile yüksek FPS değerlerine ulaşabiliyor.Excalibur G911, yüksek yenileme hızı sayesinde oyunlarda daha akıcı hareketler ve daha hızlı tepkiler sunarak oyunseverlerin rekabette avantaj elde etmesini sağlıyor. ortamlar. Özellikle hızlı tempolu oyunlarda düşmanların hızlı bir şekilde tespit edilip tepki verilmesi gerektiğinde 240 Hz yenileme hızı büyük fark yaratıyor.

4. DLSS 3.5 ile Yapay Zeka Tabanlı Işın Oluşturma: DLSS 3.5 ile birlikte gelen Beam Forming özelliği, oyunlarda kullanılan gürültü engelleme algoritmalarını yapay zeka tabanlı tek bir algoritmayla değiştiriyor. Bu sayede hem ışın izlemenin kalitesi artıyor hem de oyun performansı 4-5 kata kadar artıyor. Manuel olarak ayarlanan gürültü önleyicilerden daha iyi sonuçlar sağlayan bu özellik, oyun deneyimini optimize eder ve akıcı, gerçekçi görsellere olanak tanır.

5. Işın İzleme ile gerçekçi yansımalar ve gölgeler: Oyunlarda fotogerçekçi grafikler elde etmek için kullanılan ışın izleme, oyun dünyasında ışığın hareketlerinden kaynaklanan efektleri, gerçeğe çok daha yakın oluşturulan sanal ışınlarla izleyerek hesaplar. Yani ışık ve ışık kaynaklı efektleri simüle ederek standart uygulamalara göre çok daha gerçekçi gölgeler, daha gerçekçi yansımalar ve çok daha gerçekçi aydınlatmalar (küresel aydınlatma, ortam kapanması) yaratırsınız.

6. Yol izleme teknolojisi ayrıntılı görüntüler oluşturur: Adını oyun dünyasında simüle edilmiş ışın yollarının izlenmesinden alan Path Tracing, ışın izlemeden farklı olarak oyunun tamamını ışın izleme ile görselleştirebiliyor. Işığın bir yüzeye çarptığında yansımasını veya kırılmasını simüle eden Yol İzleme, sahnede gölgeler, yansımalar ve ışık kaynakları oluşturmanıza olanak tanır. Bu sayede oyun tutkunları daha gerçekçi ve detaylı görseller deneyimleyebiliyor.

7. AI tarafından desteklenen DYNAMIC BOOST 2.0: Yeni AI destekli Dynamic Boost 2.0, güçlü bir performans artışı için GPU, GPU belleği ve CPU arasında gerekli gücü otomatik olarak iletir. İçerisindeki AI ağları, her kare için gücü ayrı ayrı yönetir. Bu şekilde Excalibur G911, oyun oynarken veya içerik oluştururken maksimum performans için sürekli olarak optimize edilir.

8. Düşük Güç Tüketimi Mux Anahtarı: Yenilenen Excalibur G911’deki Mux Switch teknolojisi sayesinde yüksek grafik veya oyun performansı istediğinizde harici RTX grafik kartı kullanabilirsiniz. Bu nedenle grafik kartına ihtiyaç duyulmadığında işlemcinin içindeki grafik kartından destek alabilirsiniz. RTX ekran kartı ile işlemci grafik kartı arasında hızlı geçişe olanak sağlayan bu teknoloji sayesinde kullanıcılar minimum güç tüketimiyle maksimum performans elde ediyor.

9. NVIDIA Studio, profesyonellere yaratıcılık katıyor: Yaratıcı profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir platform olan NVIDIA Studio, yaratıcı iş akışlarında kullanılan popüler uygulamalarla entegre olan yüksek performanslı donanım ve optimize edilmiş sürücüler sunar. Gerçek zamanlı 3D render alma, video düzenleme ve renk düzeltme gibi yaratıcı süreçlerde kullanılabilen NVIDIA Studio, yüksek kalitede görüntü ve video işleme yetenekleri sunuyor. Bu sayede yaratıcı profesyoneller iş akışlarını daha verimli ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirler.

Yenilenen 14. nesil Excalibur G911 modeli oyun tutkunlarına benzersiz bir deneyim yaşatacak. Casper Bağlantıya erişen kullanıcılar, binlerce konfigürasyon arasından istedikleri özelliklere göre farklı seçenekleri birleştirirken, ömür boyu ücretsiz fan bakımına da sahip olabiliyor.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir