(VİDEO) Elon Musk Tarafınca Finanse Edilen Suni Zeka Görüntü Oluşturucu, Eureka’nın ‘Pembe Hanım’ Viktorya Periyodunu Çağıl Mimari Bir Esere Dönüştürüyor | Yitik Sahil Karakolu


130 yılı aşkın bir süredir insanoğlu tarafınca hayranlıkla izlenen Eureka’nın Kraliçe Anne Victorian “Pembe Leydi”si artık akıllı makineler için bir esin mevzusu.

Görüntü üreten yazılım DALL-E 2OpenAI LP şirketi tarafınca geliştirilen , kısa sürede Humboldt’un ödüllü Viktorya periyodunu çağdaş mimarinin bir eseri olarak görselleştirmek için kullanıldı.

Gelişmiş program, insan tarafınca yazılan kelimeleri yada cümleleri oluşturmak için kullanır. orijinal sanat ve gerçekçi görüntüler kaynak sağlayarak milyarlarca altyazılı resim internetten toplanmıştır.

DALL-E 2 deklare etti | OpenAI.

Şirket, “DALL-E 2, resimler ile onları tanımlamak için kullanılan metin arasındaki ilişkiyi öğrendi” dedi. kendi web sitesinde belirtilen. Rastgele noktalardan oluşan bir modelle başlamış olan ve o görüntünün belirli yanlarını tanıdığında bu kalıbı bir görüntüye doğru kademeli olarak değiştiren ‘difüzyon’ isminde olan bir süreç kullanır.

DALL-E 2’nin ortak yaratıcısı Aditya Ramesh, dün The Pink Lady’nin suni zeka tarafınca oluşturulan tadilatının bir animasyonunu toplumsal medyada paylaştı. şaşkınlık ve tiksinti dahil olmak suretiyle birçok seyirciden New York DergisiPulitzer Ödülü sahibi Kıdemli Sanat Eleştirmeni Jerry Saltz.

“Lütfen Viktorya Mimarisi nostaljisi olmasın. Tamamımız onu seviyoruz” Saltz yazdı Pembe Hanım’ın dönüşümüne tepki olarak toplumsal medyada. “Bu bununla ilgili değil.”

Sanatçı Salvador Dali ve Pixar’ın WALL·E’sinin bir portmantosu olan DALL-E, finansman kanalıyla 2021’de geliştirildi kısmen ünlü milyarder Elon Musk tarafından sağlandı.

Şirket, bu yazılımın amacının “ilk olarak güvenli AGI inşa etmeye ve yararları dünyayla paylaşmaya emek vererek suni genel zekanın (YGZ) tüm insanlığa yararını sağlamak” bulunduğunu belirtti.

Bununla beraber, gerçek yaşam fotoğraflarından ayırt edilemeyen tamamen orijinal düzmece görüntüler üretme kabiliyeti, bu değişen teknolojinin toplumumuzun geleceğini iyi mi etkileyeceği mevzusunda mühim etik sorular ortaya çıkarmaktadır.

Şirket, “Üretici modelleri içeren çalışmaların mühim, geniş toplumsal etkisinde bırakır potansiyeline haiz bulunduğunun farkındayız” dedi. belirtilmiş. “Gelecekte, DALL·E benzer biçimde modellerin belirli iş süreçleri ve meslekler üstündeki ekonomik tesir, model çıktılarındaki yanlılık potansiyeli ve bu değişen teknolojinin ima etmiş olduğu uzun vadeli etik zorluklar benzer biçimde toplumsal sorunlarla iyi mi ilişkili bulunduğunu çözümleme etmeyi planlıyoruz.”

Yazılım hemen hemen halka açık değil. Sanatçılar, gazeteciler ve araştırmacılar benzer biçimde seçkin profesyoneller şu anda bekleme listesine katıl programı bigün önizleyin. OpenAI bildirildiğine göre bir gün DALL-E 2’yi kullanılabilir hale getirmeyi umuyor üçüncü taraf uygulamalarda kullanım için.

Pembe Leydi, gerçek dünyada “metaverse”deki sonsuz değişikliklere karşı savunmasız olsa da, yeni tekrardan şekillendirilmiş Viktorya periyodu, bu yaz yeniden aç yiyecek, alışveriş, düğünler, halka açık turlar ve daha fazlası için yeni bir yer olarak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası