UMMC’den Rob Rockhold, SEC Fakülte Başarı Ödülünü Kazanmıştır


Rob Rockhold’un yenilikçi eğitim programları yapmaya olan bağlılığı, ona Mississippi Üniversitesi için 2022 SEC Fakülte Başarı Ödülü sahibi unvanını kazandırdı. Fotoğraf izniyle UMMC

JACKSON, Hanımefendi – Rob Rockhold, bilimsel niteliği olan müdür yardımcısı Mississippi Üniversitesi Tıp Merkezi, 2022 SEC Fakülte Başarı Ödülü için kazanan Mississippi Üniversitesi.

Bir farmakoloji ve toksikoloji profesörü olan Rockhold, UMMC ve ötesinde yenilikçi eğitim programları vasıtasıyla sıhhat kariyerlerine köprüler kurma mevzusundaki kararlılığı sebebiyle seçilmiştir.

2012 yılından bu yana, SEC, üye kurumlarında seçkin burs ve araştırmaları tanımak için fakülte başarı ödüllerini kullandı.

Rockhold, “İyileştirme sanatlarını ve bilimsel araştırmaların kıymetini Mississippi vatandaşlarına ulaştırmak isteyen öğrencilere erken dönemde ulaşmanın değerinin bu şekilde anlaşılmasından onur duyuyorum” dedi. “UMMC’nin her insanın sağlığını iyileştirme misyonunu ilerletmede bu geleceğin profesyonelleriyle omuz omuza durmak benim için bir onurdu.

“Öğrencilerimize en üst düzeyde eğitim getirmek için çalışırken SEC, Mississippi Üniversitesi ve UMMC’nin desteğini derinden takdir ediyorum.”

Rockhold ortak oluşturdu Çift bazlı, Tıp Merkezi’nin Jackson’daki Murrah Lisesi ile mentorluk ortaklığı. Öğrenciler biyomedikal bilimlerde derslik eğitimi alırlar ve peşinden uygulamalı araştırma deneyimi için UMMC fakültesi ile eşleştirilirler. Öğrenciler ek olarak bulgularını konferanslar, özetler ve hakemli yayınlar vasıtasıyla sunarak bir bilim insanı olarak gerçek bir kimlik geliştirirler.

Base Pair, 30. senesinde yüzlerce talebe yetiştirmiştir. Araştırma sunumları ve yayınları 450’den fazla atıf almıştır.

Aralarında %100 lise mezuniyet oranı ve %99 üniversiteye giriş oranı ile Base Pair mezunları milyonlarca dolar burs kazanmıştır ve onlarcası MD, Ph.D. yada JD programları.

Lise eğitimcilerinin Base Pair eğitimi kanalıyla, Rockhold ek olarak Jackson Devlet Okullarında Talebe Odaklı Bilimsel nitelikli Araştırmaların yenilikçi eğitim müfredatının ve kırsal Mississippi okulları için Kırsal Biyomedikal Girişiminin geliştirilmesi için ortamı yarattı.

Science Teaching Excites Medical Interest’in baş araştırmacısıdır yada STEMI. Ulusal Sıhhat Enstitüleri tarafınca finanse edilen bu program, sıhhat üstüne ilgili derslik oturumları oluşturmak için Mississippi lise öğretmenleriyle beraber çalışır.

Ek olarak, Base Pair programını öteki beş Mississippi Yüksek Tahsil Kurumu kampüsüne genişletmek için Phil Hardin Vakfı’ndan gelecek bir ödülün ortak araştırmacısıdır.

Rockhold (ortada), Base Pair mezunları Dr. Kathryn Schneider (solda) ve Justin Porter ile laboratuvarda zaman geçiriyor. Schneider, UMMC’de tıp fakültesi kabulleri için pediatri doçenti ve dekan yardımcısıdır; Porter fikri iyelik ve kamu politikası alanlarında iş koşturmacasındadır. Fotoğraf izniyle UMMC

Rockhold’un sıhhat bilimlerinde çeşitliliği genişletmeye olan bağlılığı, UMMC’nin Ustalaşmış Portal programında kendini göstermektedir. Dezavantajlı üniversite öğrencilerine yönelik bu girişim, mezunlarının neredeyse %80’inin, bir çok Tıp Merkezi’nde olmak suretiyle ustalaşmış bir aşama programına girmesine izin verdi.

Rockhold, UMMC’nin meslekler arası eğitim programlarında liderdir ve Tıp Merkezi’nin yedi okulundan gelen öğrenciler için öğrenme fırsatları yaratır.

“Dr. Rockhold’un kuruma hizmeti ve Tıp Merkezi mezunlarının kariyerlerine yapmış olduğu katkılar hem derin hem de geniş olmuştur” dedi. Bilimsel nitelikli işlerden görevli rektör yardımcısı Dr. Ralph Didlake. “Bilimsel nitelikli dürüstlük ve iyi eğitim uygulamaları için bir şampiyon olarak, UMMC bilimsel niteliği olan mekanizmasının eleştiri bir bileşeni olmuştur.

“Yenilikçi bir eğitimci olarak, uzun süredir devam eden ve mühim boru hattı programları geliştirdi. Örnek bir kurumsal yurttaş olarak çeşitlilik ve kapsayıcılık girişimlerine kesintisiz destek verdi. Onun muhteşem örneğinden oldukça şey öğrenebiliriz.”

Rockhold, doktorasını Memphis’teki Tennessee Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Merkezi’nde farmakoloji alanında aldı. Heidelberg Üniversitesi ve UTHSC’de doktora sonrası burslardan sonrasında 1983’te UMMC fakültesine katıldı.

Tıp Fakültesi, Sıhhat Bilimleri Yüksek Okulu ve Sağlıkla İlgili Meslekler Yüksekokulu’nda öğretim üyesi atamaları yapmıştır.

“Tıp Merkezine geldiğinden beri, Dr. Rockhold, öğrencilere, bilhassa de bilim ve tıpta yeterince temsil edilmeyenlere, eğitim fırsatı sağlama mevzusunda muhteşem bir bağlılık göstermiştir,” dedi UM dekanı ve yönetici rektör yardımcısı Noel Wilkin. “Dr. Rockhold’un referansları, hepimiz için eğitimde ilerlemeye olan bağlılığını somutlaştırıyor.”

UMMC’de, Rockhold çoğu zaman fakülte övgülerinin dağıtıcısıdır. 2012 senesinde Bakım ve Sağlıkta İlerlemede Mükemmelliğe Doğru Bölgeler Ödülü’nü tanıttı. Bölgeler Bankası tarafınca desteklenen bu senelik ödül, Tıp Merkezi’nin en örnek eğitimcilerini kutluyor.

UMMC’nin tıp, dişçilik ve lisansüstü farmakoloji derslerinde kalp fonksiyonu ve çeşitli ilaçların kardiyovasküler ve merkezi sinir sistemleri üstündeki tesirleri üstüne dersler vermektedir.

Mevcut bursu eğitime odaklanırken, Rockhold ek olarak kapsamlı bir temel bilim araştırması geçmişine haizdir. Emekleri, hipertansiyon, uyuşturucu kullanımı ve ateş karınca zehirinin kardiyovasküler tesirleri üstüne emek harcamaları ihtiva eder.

Rockhold, bu onur için üniversiteyi temsil eden beşinci UMMC öğretim üyesidir.

Her okulun Fakülte Başarı Ödülü alıcısı, profesör rütbesine haiz olmalı, muhteşem öğretim kaydına haiz olmalı ve ulusal yada internasyonal kabul görmüş bir araştırma kaydına haiz olmalıdır. Her kazanan, SEC’den 5.000 dolarlık bir ücret alır ve SEC Senenin Profesörü Ödülü için kampüs talibi olur. Bu kazanan bu ay içinde açıklanacak.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası