Tıbbi borçların kredi puanlarından çekilmesi • Northwestern görüntülemede suni zeka kullanıyor • Humira münhasırlığının sona ermesiyle biyobenzerlerin geleceği


ÖDENEN TIBBİ BORÇLARIN YAKLAŞIK %70’İ KREDİ RAPORLARINDAN SİLİNMİŞ OLABİLİR: Borç raporlamasında büyük bir değişiklikle, önde gelen üç kredi raporlama kuruluşu Cuma günü yapmış olduğu açıklamada, artık tüketici kredisi raporlarına ücretli tıbbi tahsilat borcunu dahil etmeyeceklerini söylemiş oldu.

Equifax, Experian ve Chicago merkezli TransUnion yapmış olduğu açıklamada, tıbbi borçla ilgili ortak önlemlerin, tıbbi tahsilat borcu tecim çizgilerinin ortalama %70’ini tüketici kredisi raporlarından çıkaracağını söylemiş oldu. Raporlama kurumları, tıbbi borçların üçte ikisinin, akut tıbbi ihtiyaçtan meydana gelen bir kerelik yada kısa vadeli tıbbi harcamaların sonucu olduğuna dair Kaiser Family Foundation verilerini aktardı.

“COVID-19 salgınının iki yılı ve kredi raporlarında tıbbi tahsilat borcunun yaygınlığının detaylı bir incelemesinden sonrasında, NCRA’lar (Ulusal Kredi Raporlama Kuruluşları), insanların kişisel refahlarına ve iyileşmelerine odaklanmalarına destek olmak için değişimler yapıyor.” açıklamada söylendi.

1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak suretiyle, ödenmiş tıbbi tahsilat borcu artık tüketici kredisi raporlarına dahil edilmeyecektir. Buna ek olarak, ödenmemiş tıbbi tahsilat borcunun tüketici raporunda görünmesinden önceki süre 6 aydan bir yıla çıkarılarak tüketicilere, borçlarını rapor etmeden ilkin sigorta ve/yada sıhhat hizmeti sağlayıcılarıyla çalışmak için daha çok süre tanınacak. kredi dosyası 2023’ün ilk yarısında, Equifax, Experian ve TransUnion, kredi raporlarına minimum 500 doların altındaki tıbbi tahsilat borcunu da eklemeyecek.

AffordableHealthInsurance.com araştırması, sigortalı Amerikalıların yarısından fazlasının ödenmemiş tıbbi borcu bulunduğunu, Bloomberg bu ayın başlarında bildirdi. DAHA FAZLA OKU.

KUZEYBATI GÖRÜNTÜLEMEDE ARIZİ BULGULARI BAYRAKLAMAK İÇİN AI KULLANIYOR: Northwestern Medicine, hastaların tıbbi görüntülemelerindeki tesadüfi bulguların gözden kaçmamasını sağlamak için kurum içi bir suni zeka aracı kullanıyor, bu da eleştiri olabilecek tedaviyi geciktiriyor, sadece görüntülerin sipariş edilmiş olduğu orijinal endikasyonla alakasız.

Radyolog raporunda tesadüfi bulgular not edilirken, sıhhat sistemi bir açıklamada, çoğu zaman görüntülemeyi sipariş eden sağlayıcının, görüntülemenin aslolan sebebi olan eldeki soruna odaklanacağını söylemiş oldu. Sadece açıklamada, iyi huylu bulgular üstünde bile takip eksikliğinin malignitelere dönüşebileceği ve zamanında takip edeni mecburi hale getirebileceği açıklandı. Ülke çapında, hastaneler ve sıhhat sistemleri, yalnızca akciğer bulgularının kaçırmış olduğu takip sebebiyle oluşturulan davaları çözmek için yılda ortalama 43 milyon dolar harcıyor.

“Bu problem, önlenebilir zararın bir olay çalışmasıdır; anlamlı bir müdahaleye yol açabilecek belgelenmiş sadece tanınmayan bir bulgu var, sadece bunun yerine hastanın hastalığı kontrolsüz gelişiyor”, Northwestern Medicine’de ileri teknolojiler tıbbi direktörü Dr. Mozziyar Etemadi.

Northwestern Medicine, 11 hastane sıhhat sistemi süresince elektronik sıhhat kaydına entegre suni zeka kullanan bir sistem oluşturmak için radyoloji, kalite, hasta güvenliği, süreç iyileştirme, birinci basamak, hemşirelik, bilişim ve öteki bölümlerden bir ekibi bir araya getirdi. Gerektiğinde AI, EHR’de bulguları ve tavsiye edilen takipleri direkt siparişi veren doktorun iş akışında açıkça gösteren bir uyarıyı tetikler.

Aralık 2020’de uygulanan teknoloji, bir Bakım Teslimatında NEJM Catalyst Innovations’da çalışma.

200 MİLYAR DOLARDAN SONRA HUMIRA SONA YAKLAŞIYOR: Önümüzdeki Ocak ayında, ABD, AbbVie’nin gişe rekorları kıran ilacı Humira’nın ilk taklitçi versiyonunu gördüğünde, AbbVie’nin ilacın satışından ortalama 200 milyar dolar kazanılmış olduğu yirmi senelik bir pazar münhasırlığı periyodunun sonu gelecek, Biopharma Dalış raporları.

AbbVie’yi baskı altına alarak, 2023 süresince sekiz biyobenzerin daha kullanıma sunulması planlanıyor. Şirket, son birkaç yılını Humira’ya olan bağımlılığını azaltmak için harcadı.

Bu biyobenzerlerin gelişi, daha geniş sanayi için de büyük bir an olacak ve biyobenzerlerin sıhhat sistemine mühim oranda para tasarrufu sağlayıp sağlayamayacağına dair şimdiye kadarki en büyük testi temsil ediyor.

COVİD’İN OLUMLU MİRASI KRONİK HASTALIKLARDA BAŞARILAR OLABİLİR: Şimdiye kadar COVID aşılarına ve COVID-19 araştırmalarına yatırılan milyarlarca doların, on seneler süresince tıbbi ve bilimsel getiriler sağlaması ve doktorların grip, kanser, kistik fibroz ve oldukça daha çok hastalıkla savaşmasına destek olması planlanıyor.

COVID için mRNA aşılarının başarısını temel alan bilim adamları, grip, Zika, kuduz, HIV ve solunum sinsityal virüsü yada her yıl 5 yaşın altındaki 3 milyon evladı hastaneye kaldıran RSV şeklinde bir takım patojene karşı mRNA tabanlı aşılar oluşturmayı umuyorlar. Dünya genelinde.

Araştırmacılar, mRNA’da kanser, kistik fibroz ve ender görülen, kalıtsal metabolik bozuklukları tedavi etme vaadi görüyor, sadece potansiyel tedavilere daha uzun seneler var. Kistik fibrozu tedavi etmek için mRNA kullanmak isteyen firmalar içinde ortaklaşa iş meydana getiren ReCode Therapeutics, Arcturus Therapeutics ve Moderna ve Vertex Pharmaceuticals içeriyor.

Rosalind Franklin Tıp ve Bilim Üniversitesi’nde Genetik Hastalıklar Merkezi direktörü Michelle Hastings, Health Pulse’a e-postayla gönderilen bir açıklamada, mRNA aşılarının başarısının yalnızca araştırmacıların üstünde çalmış olduğu öteki RNA terapötikleri üstündeki araştırmaları desteklemeye destek olabileceğini söylemiş oldu.

“COVD-19 için mRNA aşıları şeklinde RNA terapötiklerinin başarısı, RNA kullanmanın terapötik bir molekül olarak haiz olabileceği gücü gün ışığına çıkardı. Hakikaten de, kısa RNA’lar şeklinde öteki RNA terapötikleri, spesifik olarak kusurlu bir hücresel mRNA’ya bağlanır ve bunu düzeltir. Michaels ve ötekiler tarafınca Rosalind Franklin Tıp ve Bilim Üniversitesi’nde Ulusal Bilimler Akademisi Bildiriler Kitabı’nın yakın tarihindeki bir sayısında bildirildiği şeklinde, kusur da araştırıldı ve kistik fibrozun hücresel modellerinde etkinlik gösterdi,” dedi Hastings açıklamada.

COVİD İYİ ÇALIŞIYOR KURU: Biden yönetimi geçen hafta bir açıklamada zamanın tükenmekte olduğu konusunda uyardı birkaç COVID finansman çabası üstünde ve 22,5 milyar dolarlık acil durum fonu için kurultay onayına ihtiyacı var.

Açıklamada, “Finansman olmadan ABD Birleşik Devletleri, gerekirse tüm Amerikalılar için kafi ek güçlendiricilere yada varyanta özgü aşılara haiz olmayacak” dedi. “Federal hükümet, ek yaşam kurtaran monoklonal antikor tedavileri satın alamıyor ve Mayıs ayı sonlarında eyaletlere gönderecek arz tükenecek. Federal hükümet, bağışıklığı baskılanmış bireyler için kafi oranda tedavi satın alamaz. Ve federal hükümet, Senenin ikinci yarısına girerken, son 14 ayda oluşturduğumuz kontrol kapasitesini sürdüremeyebiliriz.”

Finansmana gereksinim duyan federal programlar içinde sağlayıcılar için ödemeler var. Sıhhat Kaynakları ve Hizmetleri İdaresi, 22 Mart itibariyle, COVID-19 sigortasız programın kontrol ve tedavi taleplerini kabul etmeyi ve 5 Nisan’da kafi fon eksikliği sebebiyle aşı taleplerini kabul etmeyi bırakacağını söylemiş oldu. Ajans ek olarak, HRSA’nın kapsama yardım fonunun da 5 Nisan’da aşı taleplerini kabul etmeyi bırakacağını söylemiş oldu. O süre bile, bu son tarihler tarafınca sunulan uygun talepler “fonların mevcudiyetine bağlı olarak ödenecektir.”

DEVLET SENATOSU RUH SAĞLIĞI/MADDE KULLANIMI VERGİ KREDİ FATURASI GEÇİYOR: Illinois Senatosu, akıl sağlığı yada madde bozukluğundan kurtulmak için çalışan işe alınan her çalışan için işverenlere 2.000 $ vergi indirimi sağlayacak bir önlemi Meclise gönderdi. Illinois Davranışsal Sıhhat Derneği, önlemi hem devletin mevcut işgücü açığını düzeltmek için hem de zihinsel sıhhat yada madde bağımlılığı sorunları olan damgalamadan muzdarip insanoğlu için bir nimet olarak nitelendiriyor.

Girişimi başlatan Illlinois Davranış Sağlığı Derneği CEO’su Jud DeLoss, “İşverenlerin insan kaynakları cephaneliğine bir kurtarma ve ruh sağlığı vergisi kredisi eklemek, salgın kaynaklı işçi kaybını tersine çevirmeye ve yeni işçi alma kabiliyetlerini tekrardan canlandırmaya destek olabilir.” , yapmış olduğu açıklamada. “Ek olarak, topluluğun bir parçası olduklarını ve öteki Illinoislilerle beraber emekleri icap ettiğini göstererek, iyileşme sürecindekiler için damgalanmayı azaltmaya destek olacak.

Eyalet senatosunda desteklenen Senatör Laura Fine, D-Evanston tarafınca desteklenen mevzuat, İyileştirme ve Akıl Sağlığı Vergi Kredisi Yasasını oluşturacak ve işverenlere, her çalışan için 2.000 dolara kadar, çalışan başına saat başına 1,00 dolar vergi kredisi sağlayacak. bir vergi yılı süresince minimum 500 saat süreyle işe alınır ve işte tutulur.

CRAIN’İN MEKTUPLARI: DAVA AVUKATI SORUMLULUK PRİMLERİ GEREKÇESİ: editöre yazdığı mektupta Illinois Dava Avukatları Derneği başkanı J. Matthew Dudley soruları COVID-19 pandemisi eyalet çapında adalet sarayı binalarını kapatırken tıbbi uygulama hatası sigortacılarının prim dolarlarını ve bu fonlara yapmış olduğu yatırımları oldukça daha uzun süre elinde tutmasına izin verirken, Illinois mesuliyet sigortası şirketleri ülkedeki en büyük sigorta prim artışlarından bazılarını gerektirerek para kaybettiklerini iyi mi iddia edebilirler? süre dilimleri.

PHYSIQ, CELLCARTA DAHA HASSAS AŞI GELİŞTİRME ÜZERİNDE ÇALIŞACAK: Şirketlerden meydana getirilen açıklamada, physIQ ve CellCarta’nın aşı yan etkilerinin erken tespitini sağlamak amacıyla yeni aşıların piyasaya daha süratli sunulmasını sağlayabilecek bir emek harcama başlatmış olduğu açıklandı.

Açıklamada, şirketlerin CellCarta’nın biyosensörlerini ve physIQ’nun FDA onaylı, suni zeka tabanlı veri platformunu kullanarak VIII – Aşıya Bağlı Enflamasyon Araştırması üstünde çalışmış oldukları açıklandı.

“Şimdiye kadar, aşılara karşı bağışıklık tepkisindeki bireysel farklılıklara ve bunların fizyolojik değişimlerle ilişkisine bu kadar yakından bakan bir emek harcama olmamıştı. Hedefimiz, tam bağışıklık yanıtına bakarak kişiselleştirilmiş aşı rejimlerinin terapötik gelişimini hızlandırmaya destek olan araçlar sağlamaktır. Bu önemlidir, bundan dolayı insanların tüm aşılara iyi mi tepki verdiğine dair benzersiz farklılıklar bulunduğunu biliyoruz,” dedi.

HAREKET HALİNDEKİ İNSANLAR

• NorthShore Üniversitesi Sıhhat Sistemi adını verdi Dr. Muhammed M. Minhaj Harris Aile Vakfı anesteziyoloji başkanı ve Leslie Mendoza Tapınağı Yeni Owen L. Coon bütünleştirici tıp başkanının ilk sahibi olarak. Minhaj, NorthShore’daki Anestezi Bölümünün başkanıdır. Temple, NorthShore Bütünleştirici Tıp Programının tıbbi direktörüdür.

David Sann HealthScape Advisors’da müdür olarak atanmıştır. Sann, birkaç yönetici görevi üstlendiği UnitedHealth Group’tan HealthScape’e katıldı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet - Kaynak Otomasyon Sistemleri -
deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort