Suni Zeka Video Yapma Şeklimizi Iyi mi Değiştiriyor?


tarafınca anlatılan görüşler Girişimci katkıda bulunanlar kendilerine aittir.

Yapay zeka (AI), normalde insan zekası gerektiren şeyleri makinelere yaptırmanın bir yoludur. Görsel idrak etme şeklinde bu görevleri yerine getirebilen bilgisayar sistemlerinin hem teorisi hem de geliştirilmesidir. , karar verme ve dil çevirisi. AI için oldukça sayıda uygulama da vardır. bilgilerin çıkarılması da dahil olmak suretiyle çözümleme için yada başka video içinde ne olduğu oluşturmak için. En popüler olanlardan bazıları:

• Otomatik dudak okuma: ALR, kelimeleri metne dönüştürmek için video görüntülerini işleyen konuşma tanıma uzmanı Frank Hubner tarafınca geliştirilen bir programdır.

• Videolardaki yüzleri idrak etme: Bilgisayarda hakkaten büyüleyici bir yenilik yüz idrak etme, oldukça azca yada asla kullanıcı çabası gerekmeden fotoğraflardaki yüzleri çıkarabilir ve tanımlayabilir.

• Animasyonlu videolar üretmek.

İlişkili: İşletmeler için Yapay Zekanın Tam Kılavuzu ve Nasıl Fark Yarattığı

AI, video içinde ne olduğunun daha süratli üretilmesine iyi mi destek olabilir?

Video içinde ne olduğu, kitlelere ileti iletmek için muhteşem bir ortamdır ve bir ürün yada hizmetin reklamını yapmanın en popüler yollarından biridir. Sadece bununla beraber vakit alıcı ve üretimi pahalı olabilir. Her neyse ki AI, üretimi daha süratli ve daha ucuz hale getirmenin yollarını buldu; videoları otomatikman düzenleme ve 3D animasyonlar ve gerçekçi görünümlü grafikler oluşturma dahil. Ek olarak, transkript oluşturmayı kolaylaştırabilir ve insanların yapabileceğinden daha süratli bir oranda iş gücü maliyetlerinden tutum sağlayabilir.

Video prodüksiyonunda güncel kullanımlar

AI, film ve TV endüstrisinde, çekim ve kurgudan renk düzeltmeye ve hatta senaryo yazımı, film çekimi ve post prodüksiyon alanlarında bir takım görevi otomatikleştirmek için kullanılıyor. İlginçtir ki, endüstride 60 yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır ve ilk olarak 1950’lerin sonlarında uygulanmıştır.

İlişkili: Her Girişimcinin Yapay Zeka Hakkında Bilmesi Gerekenler

Şu anda en iyi video prodüksiyon uygulamaları, yüksek kaliteli videoları daha kısa sürede yapmayı kolaylaştıran uygulamalardır – tercih edilen uygulamalarla her tür video formatı ile çalışabilen ve değişik kamera açıları kullanabilen uygulamalar.

Dünya teknolojiye daha bağımlı hale geldikçe, naturel dil oluşturma araçları (NLG) da ivme kazanıyor. Bu, dilin yapısını idrak etmek için tasarlanmış bir AI alt kümesidir ve blog gönderileri, toplumsal medya gönderileri, makaleler ve kısa videolar şeklinde çeşitli biçimlerde ve süratli bir halde orijinal yaratıcı içerik (hem metin hem de video) üretebilir.

Bu tür teknik araçların en iyi geleceği, insanların yerini alması değil, onlarla beraber çalışmak – onlardan kurtularak yardım sağlamak olacaktır. bloklar ve ölçekte içerik fikirleri üretir. Bu, video yaratıcılarının en iyi oldukları şeye odaklanmalarına destek olacak: hayal gücü ve duygu.

İlişkili: Bu Yapay Zeka Destekli Video Düzenleyici, İşaret Etmeyi ve Kaydetmeyi Kolaylaştırıyor

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası