Siber güvenlik niçin insanları kendi kendine öğrenen suni zeka (VB On-Demand) ile eşleştirmeli?


Darktrace tarafınca sunuldu


AI, siber güvenliği dönüştürdü. Artık hücum yolu modelleme ve hücum yüzeyi yönetimi de dahil olmak suretiyle yeni proaktif otomasyon yaklaşımları, insan BT ekiplerinin seviyesini yükseltiyor. BT profesyonellerinin ve kendi kendine öğrenen suni zekanın niçin bir siber güvenlik rüyası ekibi bulunduğunu öğrenmek için bu VB İsteğe Bağlı etkinliğini kaçırmayın.

İsteğe bağlı ücretsiz izleyin.


Pandemi sonrası bir dünyada, güvenlik riski ortamı inanılmaz derecede karmaşık hale geldi. Hem hususi hem de ustalaşmış hayatımızda asla olmadığı kadar dijital olarak birbirimize bağlıyız. Hem de işletmeler yeni iş fırsatları bulmak için dijital dönüşüm programlarını hızlandırıyorlar.

Sadece riskler aynı hızla artıyor ve firmalar, dijital hücum, devlet destekli casusluk ve siber harp üstüne kurulu gelişen bir kabahat ekosistemi olan bu yeni ekonomideki tehditlere karşı dikkatli olmalı.

Yarının dijital dünyasını güvence altına almanın aslolan zorluğu tehlikeli bir kavşakta yatıyor:

 • dijitalleşme ve bulut bilişim gücünün patlaması
 • siber güvenlik tehdidinin ölçeği
 • yetenekli siber uzmanların eksikliği.

Darktrace Global CISO’su Mike Beck, akıllı değişen teknolojinin burada araya girdiğini söylüyor. Kendi kendine öğrenen suni zeka, bir kuruluşun dijital ekosistemine uyum sağlar ve bilgili kararlar almak için pandemi sonrası, merkezi olmayan iş gücünden geçen devasa oranda veriden yararlanır. İnsan ekiplerini güçlendirebilir, onlara fazlaca daha karmaşık hale gelen ve makine hızına yükselen tehditlere karşı savaşım etmenin bir yolunu verebilir.

Beck, “Önümüzdeki birkaç yıl içinde, kendi kendine öğrenen suni zeka, işletmelerdeki dijitalleşmenin saf ölçek faktörünü karşılamak için her yerde olacak” diyor. “Asla kimse bu problemi tek başına insanlarla, hatta en üst düzey bankalar ve teknoloji firmalarıyla ölçekleyemez. Kendi kendine öğrenen suni zekayı insan güvenlik ekipleriyle beraber kullanmak, sektöre günümüzün siber güvenlik sorununu aşmak için gerçek bir ölçeklenebilir ortaklık sağlayacak.”

BT ekipleri niçin şimdi kendi kendine öğrenen suni zekaya gereksinim duyuyor?

Bugün siperlerde çalışan siber güvenlik çalışanının desteğe ihtiyacı var. Her şeyden fazlaca, dinlence yapabilmeleri, hafta sonlarını kullanabilmeleri ve sonsuz bir köstebek vurma oyunu oynayabilmeleri gerekir. Sadece firmalar, siber güvenliklerini tek bir uyarıdan meydana gelen tek bir biletle boşa harcamayı da bırakmalıdır. Bunun yerine, firmalar data derinliklerinden yararlanmalı ve iyi yaptıkları şeye vakit ayırmalarını sağlamalıdır.

Suni zeka destekli bir siber güvenlik platformuyla BT uzmanları, daha geniş kapsamlı bir etkiye haiz olabilecek kararlar almak için siber güvenlik anlayışlarını işle ilgili alan bilgileriyle birleştirebilir. İnsan güvenlik ekibini güçlendirmek için kendi kendine öğrenen suni zekayı kullanmak, genel güvenlik operasyonunu iyileştirir ve saldırganları otonom olarak durdurur.

Makine öğrenimi algoritmaları, kuruluşunuzun hücum yüzeyinin haritasını çıkarmaya ve ihtimaller içinde saldırıları modellemeye yönelik devamlı bir döngüden yararlanarak proaktif olarak savunmaları güçlendirmeyi öğrenir. Bu, ekipleri en ihtimaller içinde hücum yollarına yada minimum dirençli yollara kontroller yada yamalar eklemeleri için uyarmak anlamına gelir. Bu mümkün değilse, bu kırılgan alanlara evvel tespit ve otonom cevap lensleri uygulayabilirler.

İşlemler yada iş yükleri, bir güvenlik sorununa varan mühim değişimlerle karşılaşırsa, suni zeka, sistemi düzeltmek için devreye girebilir ve malum iyi bir duruma iyileşebilir. Her aşamadan elde edilmiş tüm çıktılar, devamlı bir geri besleme döngüsü oluşturarak güvenlik durumunu iyileştirebilir.

“Akıllı güvenliğin geleceği, bir saldırganın dijital varlıklarınızda bir miktar yer edinmesi durumunda başarı göstermiş olmasını daha zor hale getirmek için denetim ortamını proaktif olarak sertleştirebilen ve olgunlaştırabilen bir teknolojidir. Bu geleceği gerçekleştirme yolundayız” diyor Beck.

Hücum yüzeyi yönetimi (dijital zayıflıkları saptamak için işletmeye dışarıdan bakmak) ve hücum yolu modellemesi (bir saldırının iyi mi ilerleyebileceğini görmek için şirkete içeriden bakmak) benzer biçimde teknikler, BT ekibine yine yine danışma odaklı güçlendirme fırsatları sunar. onları köşede gizlenenlerden bir adım önde tutmak için.

Beck, “CISO’ların, güvenlik operasyonlarını, işteki dijital değişikliklerden bağımsız ve saldırgan tekniklerinden bağımsız olarak, tekrarlanabilir, tutarlı bir halde ölçeklendirmesi gerekiyor” diyor. “Bugün siber güvenlik, insan güvenliği ekipleriyle ortaklaşa çalışabilen suni zeka ile ilgilidir.”

Şimdi izle, istek üzerine.

Şunları öğreneceksiniz:

 • BT uzmanları, riski yönetmek ve sorunları öncelik sırasına koymak için suni zekadan iyi mi yararlanabilir?
 • Otonom karar verme ile müşterileri korumak ve güvenceye almak
 • Neticeleri iyileştirmek ve güvenliği güçlendirmek için devamlı AI geri bildirimi uygulamak
 • Altyapı için akıllı güvenlik oluşturmak için fizyolojik ve dijital dünyaları birleştirmek

Sunucular:

 • Nicole EaganStrateji Baş Sorumlusu ve Suni Zeka Görevlisi, Darktrace
 • Norbert HankeGenel Müdür Yardımcısı, Hexagon
 • Mike Beck,Küresel CISO, Darktrace
 • Steve LorimerGrup Gizlilik ve Data Güvenliği Sorumlusu, Hexagon
 • Chris Preimesberger,Moderatör, Katkıda Bulunan Yazar, VentureBeat

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası