Pfizer, COVID-19 akıllı telefon idrak etme uygulamasını 100 milyon dolara satın almaya hazırlanıyor


ResApp şu anda klinik deneylerde COVID-19’u saptamak için teknolojiyi kontrol ediyor: sadece hızla gelişen teknolojinin zatürre, bronşiolit, bronşit, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve astım dahil olmak suretiyle öteki solunum hastalıklarını teşhis etmek için kullanılabileceğini söylüyor.

Hastalığı teşhis etmek için makine öğrenimi ve algoritmaların kullanılması

Brisbane merkezli ResApp, Eylül 2014’te Doç. Temmuz 2015’te Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’na kote oldu.

gelişiyor “Yalnızca bir akıllı telefon gerektiren, kullanımı kolay, uygun fiyatlı, klinik olarak doğrulanmış ve yasal düzenlemelerden geçmiş tanı araçları”.

Anında tarama testi, hekim stetoskopunun kullanımına benzer şekilde, enfeksiyonun varlığını belirtmek için öksürük seslerini kullanır. Bununla beraber, ResApp ‘bir stetoskop tarafınca alınan seslerden mühim seviyede daha çok data’ alır ve insan yorumu ihtiyacını ortadan kaldırır.

Makine öğrenimi yaklaşımı, hastalıkları öksürük ve solunum seslerinden teşhis etmek için algoritmalar geliştirdi: malum klinik teşhislerden alınan imzalardan oluşan bir veri tabanına dayanarak.

Mart ayında şirket teknolojiyi duyurdu enfeksiyonu olan kişilerin %92’sinde doğru tespit edilen COVID-19741 hasta üstünde (446’sı pozitif olan) bir denemeye dayanarak, “süratli antijen testinin gerçek dünyada ölçülen duyarlılığını aşan”.

ResApp’in şu anda ABD ve Hindistan’da öksürük sesleri, semptomları ve PCR testi yöntemiyle onaylanmış COVID-19 durumunu toplamak için hastaları işe almış olduğu üç klinik emek vermesi bulunuyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası