Longmont Lisesi, İnovasyon Merkezi AI yarışmasına ev sahipliği meydana getirecek – Longmont Times-Call

Son Guncelleme : 16 Nisan 2022 | admin


Grayson Hubbell, üç yıl ilkin, bölgenin İnovasyon Merkezinde bir suni zeka ve siber güvenlik programı başlatmak için St. Vrain Valley için üç senelik bir plan geliştiren ilk ekipteydi.

Şimdi Longmont Lisesi’nde son derslik talebesi ve İnovasyon Merkezi talebe tasarımcısı olan Hubbell, lise öğrencilerine suni zeka teknolojisi ve makine öğrenimini tanıtmak için Cumartesi günü bir etkinlik düzenliyor.

Cuma günü Longmont Lisesi’nde bir suni zeka kontrollü 1/18 ölçekli RC otomobil bir antrenman parkurunda yuvarlanıyor. (Matthew Jonas/Personel Fotoğrafçısı)

Longmont High ve İnovasyon Merkezi tarafınca ortaklaşa düzenlenen DeepRacer Invitational, Cumartesi günü Longmont High, 1040 Sunset St.

Hubbell, “Öğrencilere bu AI sürecini keyifli, rekabetçi ve ilgi çekici bir halde göstermek istiyoruz” dedi.

Hazırlanmak için öğrenciler, suni zeka ve pekiştirmeli öğrenme teknolojilerini 1/18 ölçekli bir yarış otomobiline yerleştirmeyi öğrenmek için iki hafta ilkin bir eğitim kampına katıldılar. DeepRacer.

Cumartesi günkü etkinlikte, çiftler halinde çalışan 16 talebe, bir suni zeka modeli oluşturarak sanal bir yarış pistinde koşmak için bir arabayı “eğitecek”. Model ondan sonra DeepRacer otomobiline yüklenecek ve iki fizyolojik yarış pistinde yarışacak.

St. Vrain Geleceğe Hazır İnovasyon Laboratuvarı ve sanayi ortaklarından gelen stantlar da etkinlikte olacak.

Hubbell, amacın bu açılış etkinliğinin birçoğunun ilki olması bulunduğunu söylemiş oldu. Longmont Lisesi, kendi etkinliklerine ev sahipliği yapmak için öteki okullara ödünç verilebilecek ek yazılımlarla modifiye edilmiş 16 DeepRacer otomobili için “garaj” görevi görecek.

“Kapsayıcı hedef hakikaten AI eğitimidir” dedi. “AI, genişleyen bu dev endüstridir. Bu şimdiden oluşmaya süregelen bir gelecek.”

Bir AI modeli oluşturma sürecini, bir köpeğin, pozitif yönde pekiştirme olarak işlem kullanarak eğitmeye benzer şekilde tanımladı.

“Geleneksel programlamadan o denli değişik değil” dedi. “Fakat tecrübe etme yanılma icra eden siz değilsiniz, tecrübe etme yanılma icra eden otomobildir. Modelinizi kullanarak, pistteyken orta çizgiyi takip etmeyi ve beyaz çizgiler içinde kalmayı öğreniyor.”

Kıdemli Grayson Hubbell, Cuma günü Longmont Lisesi’ndeki DeepRacer programı hakkında konuşuyor. (Matthew Jonas/Personel Fotoğrafçısı)

Longmont Lisesi bilgisayar bilimi öğretmeni Leroy VanderVegt, derslerinde suni zekayı kullanmaya başladı. Ek olarak teknoloji alanına özerk bir laboratuvar ekliyor ve sonbaharda bir suni zeka dersi veriyor.

Gelen öğrenciler, ortaokullarında teknoloji dersi aldıktan sonrasında “hakikaten bu bilgiyle ne yapabiliriz?” diye sormaya başlıyorlar. dedi.

Suni zeka teknolojisi ile çalışabilecek mezunlar için iş piyasasında bir talep bulunduğunu da sözlerine ekledi. Ek olarak, yarış otomobilleri benzer biçimde projeler vesilesiyle teknolojiyi öğrenmenin öğrencilere “gerçek bir tecrübe” sunduğunu söylemiş oldu.

“Başarabilecekleri bir şey” dedi.

Gelecekteki projeler için kullanabilecekleri teknolojiye bir giriş bulunduğunu söyleyerek öğrencileri Cumartesi günkü etkinliğe katılmaya teşvik etti.

İkinci derslik talebesi Eric Swanson, VanderVegt’in otonom bir golf otomobili fikrinden kıdemli bir proje olarak katılmak için esin aldığını söylemiş oldu. Kolay bir yarış otomobili, daha karmaşık projelerle uğraşmadan ilkin teknolojiyi öğrenmenin iyi bir yolu bulunduğunu söylemiş oldu.

Ek olarak, “ayağa kalktıklarında, onların ne yaptığını bilen adam olmak istersiniz” diye latife yapmış oldu.

İkinci derslik talebesi Sophia Ormsby, bilgisayar biliminin sorun çözme yönünü sevdiğini ve AI hakkında daha çok data edinmek istediğini söylemiş oldu.

“İlginç bu sebeple filmlerde suni zeka olarak algıladığımız şey, iyi mi çalmış olduğu değil” dedi. “Beyin benzer biçimde değil. Yavaş yavaş öğrenen bir program.”

Comments are closed.