İnanılmaz “Ön Bağlan!” Robot, Koyma Uygulamanıza Meydan Okuyor


daha yeni karşılaştık [Bithead]Minyatür golfün şaşırtıcı, robotik olarak otomatikleştirilmiş karışımı ve Dört Bağlahem de kazanma yolunda hiçbir yumruk atmayan bir AI rakibi de ihtiva eder. Fore’u bağlayın! Golfün doğduğu yer olan İskoçya’yı kutluyor ve kesinlikle mükemmel görünüyor.

AI rakibi Scotty, bir oyunda hareketlerini yapmak için bu robotik tareti kullanıyor. Fore’u bağlayın!

Emek harcama şekli şudur: oyuncular sırayla renkli topları masanın uzak ucundaki yedi değişik delikten birine koyarlar. Her delik, bir oyundaki sütunların her birini temsil eden – tablonun ortasında görünen – saydam bir tüpe beslenir. Dört Bağla.

Her oyuncu, topları yatay, dikey yada çapraz olarak kendi renklerinde kesintisiz dörtlü bir çizgi oluşturacak şekilde istiflemeye çalışır. Tek oyunculu bir oyunda, bir insan oyuncu, hareketlerini zeka ile seçen ve robotik bir kuleden topları ateşleyen bilgisayar programı “Scotty” ile karşı karşıya gelir.

[Bithead] bu projeye bir öğrenme deneyimi olarak başladı ve bu kadar karmaşık bir proje olduğundan, yazılar kapsamlıdır. Bu şekilde bir projenin işe yaramasına neyin yol açtığıyla ilgileniyorsanız, hakkaten her şeyi okumanızı tavsiye ederiz.

Bilhassa garip olan şey, şeylerin azca kalsın çalıştı yada dürtme yada ince ayar lüzumlu. Bir deliğe güvenilir bir halde bir top sokmanın ve bir PVC boruyu aşağı yuvarlamanın bilhassa zor bir iş olmayacağı düşünülebilir, sadece her türlü şeyin ters gidebileceği ortaya çıkıyor.

Doğru oyun yüzeyini bulmak bile zordu. [Bithead]Amazon’dan ilk alışverişi tam bir israftı: fena görünüyordu, fena kokuyordu ve üstünde toplar iyi yuvarlanmıyordu. Dışarıda yüksek kaliteli yapay çimler var, sadece iyi şeyler şok edici bir halde pahalılaşıyor ve bu kadar ufak bir proje, satıcılar söz mevzusu olduğunda rahatsız edici bir alan kişi olarak nerede ise güvercin yuvaları. Mücadeleler [Bithead] 80/20 kuralına (yada Pareto ilkesi) bir projeyi bitiş çizgisine neyin götüreceğini tahmin ederken aklınızda bulundurun.

Aşağıdaki sayfa sonunun derhal altında, tamamlanmış tablonun kısa bir video turu var ve bundan sonrasında, bir oyunu çalışırken seyredebilirsiniz. [Bithead] AI Scotty ile karşı karşıya gelir. İç işleyişini merak mı ediyorsunuz? Son video, yazıdan birkaç boşluğu dolduran bazı yapı ayrıntılarına haizdir.

Gördük otomatik bir Satranç masası daha ilkin, fakat bu tamamen başka, tamamen fantastik bir emek harcama seviyesi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası