Geçen Hafta: Bangalore Internasyonal Havalimanı’nda AI COVID tarama aracı başlatıldı ve daha çok özet


Corporeal Health Solutions, internasyonal havaalanında COVID-19 için AI tarama aracı sunuyor

Hindistan, Bangalore’deki Kempegowda Internasyonal Havaalanı, Chennai merkezli bir AI sıhhat teknolojisi çözümleri sağlayıcısı olan Corporeal Health Solutions tarafınca COVID-19 ve öteki bulaşıcı hastalıkları saptamak için resmi olarak bir AI tarama aracı başlattı.

CHS, Hindistan Radyoloji ve Görüntüleme Derneği (IRIA) ile ortaklaşa olarak, göğüs röntgenlerindeki anormallikleri tanımlayan ve neticeleri “nanosaniyeler” içinde elde eden CHOCO adlı tarama sistemi vasıtasıyla bunu sağlıyor. Haber raporu not alınmış. Firmanın internet sayfasına bakılırsa, teknolojisinin temel doğruluğu %91’dir.

IRIA AI komitesi koordinatörü Dr Mona Bhatia, “Pandemi esnasında giriş ve çıkış limanlarındaki taramalarda karşılaşılan sorunları gözlemledik ve daha süratli ve ekonomik olarak uygulanabilir bir çözüme gerekseme bulunduğunu gördük” dedi.

IRIA tarafınca 1.500’den fazla gönüllü yolcuyla meydana getirilen dört haftalık bir pilot çalışmada, CHOCO kullanılarak meydana getirilen tarama süreci şahıs başına bir tek beş dakika sürdü, bu da standart yolcu bekleme süresini azalttı ve sırasız bir havaalanı ortamı sağlamış oldu. Sistemin ek olarak asemptomatik yolcularda bulaşıcı hastalıkları tespit etmiş olduğu tespit edildi.


Hususi hastane grubu EMC Healthcare, dijitalleştirme için Intersystem’i kullanıyor

Medya şirketi EMTEK Group’un hususi hastane işletmesi Endonezya merkezli EMC Healthcare, ağındaki sıhhat bilgilerini dijitalleştirmek için küresel BT sağlayıcısı InterSystems’ı seçti.

Bir basın açıklamasına bakılırsa, hastane grubu InterSystems TrakCare hastane informasyon sistemini altı hastanesinde uygulayacak ve ağı tek bir EMR sistemi altında birleştirecek.

TrakCare, herhangi bir EMC hastanesinden klinisyenlerin hastalarının tıbbi kayıtlarına anında ve güvenli bir halde erişmesine müsaade edecektir. InterSystems, tüm departmanların aynı sistemi çalıştırmasıyla hasta bekleme süreleri ve ihtimaller içinde hataların en aza indirileceğini söylemiş oldu.

EMR sistemi ek olarak hastaların kronik durumları için uzaktan seyretme entegrasyonu yöntemiyle evde tedaviye devam etmelerini sağlar.

Ek olarak TrakCare, hastaların ve ailelerinin yada bakıcılarının sıhhat kayıtlarına erişmesine, buluşma almasına ve bakım sürecinde yer almasına olanak tanıyan bir hasta iştirakı çözümüne haizdir.

EMC Healthcare CEO’su Jusup Halimi, “Sağlığın geleceği dijitalde” dedi. InterSystems ile ortak olma kararlarını açıklarken, “İster hastanın yolculuğunu hızlandırmak, ister evde tedaviyi sağlamak yada son olarak tıbbi ekipman ve AI araçlarını kullanmak olsun, veriler merkezidir” dedi.

InterSystems’in Asya-Pasifik genel müdürü Luciano Brustia, “EMC Healthcare bir dijital hastane grubu haline gelmiş olarak ileriye doğru devasa bir adım atıyor,” yorumunu yapmış oldu.


Chennai’deki SIMS Hastanesi, sanal bakım ile evde sıhhat hizmetini başlattı

Hindistan, Chennai’deki SRM Tıp Bilimi Hastanesi Enstitüleri, sanal bakımla evde sıhhat hizmetleri sunmak için Hello Doctor programını başlattı.

Bir basın açıklamasına dayanan program, seyretme ve tedavi protokolleri rehberliğinde hem evde sıhhat hizmeti hem de evde akut bakım sunmaktadır.

Esas olarak yaşlılara ve ufaklıklara hitap edecek olsa da Hello Doctor, astım, kronik kalp yetmezliği, zatürree ve akciğer hastalığı dahil olmak suretiyle evde 50’den fazla akut durumun tedavisini de sağlayacak.

SRM Group Başkanı Dr Ravi Pachamuthu’ya bakılırsa girişim, hastaların talebine cevap olarak oluşturuldu. “Hastanın daima nezaret altında tutularak negatif sonuçlara maruz kalmamasını sağlamak için en iyi sıhhat uzmanlarımızın ve hızla gelişen teknolojinin en iyisinin muhteşem bir kombinasyonu ile donatılmış bir insanların tercih programıdır”.

Thiru Ma, “Merhaba Hekim girişiminin başlatılmasıyla SIMS, kanıtlanmış kaliteli hastane düzeyindeki hizmetlerini mevcut duvarlarının ötesinde sunmaya ve hastaların gerekseme duydukları bakımı evlerinde de almalarını sağlamaya kararlıdır.” Tamil Nadu’nun sıhhat bakanı Subramaniam, fırlatma hakkında yorum yapmış oldu.

Merhaba Hekim’un bir parçası olarak, SIMS Hastanesi bir vasıta filosunun yanı sıra programı yönetmek için bir yardım hattı ve hususi bir sıhhat uzmanları ekibi başlattı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası