AI Rudder’ın Sequoia, Tiger’dan 50 Milyon Dolarlık B Serisi


  • AI Rudder, insan davet aracılarını değişiklik yapmak yada desteklemek amacıyla AI sesli yardımcıları sunar.
  • Singapur merkezli girişim, hızla gelişen teknolojinin Güneydoğu Asya’nın dijital ekonomik patlamasını destekleyebileceğini söylemiş oldu.
  • Tiger Global, Coatue ve Sequoia’dan fon toplamak için kullandığı desteye hususi bir bakış.

Singapur merkezli startup AI Rudder, insan satın alan hizmetleri temsilcilerini suni zeka destekli asistanlarla desteklemek amacıyla 50 milyon dolarlık B Serisi fon topladı.

2019 senesinde kurulan AI Rudder’ın AI teknolojisi, organik dil işleme olarak malum insan dilini işlemeyi ve anlamayı amaçlar. Kurucu ortak Kun Wu, Insider’a verdiği demeçte, yazılımının davet merkezlerinin belirli satın alan isteklerinin işlenmesini otomatikleştirmek için kullanabileceğini hedefliyor.

Güneydoğu Asya’nın dijital ekonomisi patlama yaşıyor. Kasım ayına bakılırsa, geçen yıl bir tek 174 milyar dolardan 2030 yılına kadar 1 trilyon dolara yetişmesi umut ediliyor. rapor Google, Bain ve Singapur’un Temasek Holdings tarafınca. Raporda, pandemi esnasında ortalama 60 milyon yeni kullanıcının dijital hizmetleri benimseyerek bölgedeki toplam web kullanıcılarının sayısını 440 milyona çıkardığı açıklandı.

Hem de, karantinalar davet merkezlerini boşalttı, MIT Technology Review rapor edildi.

Wu, hepsi, çevrimiçi perakendeciler de dahil olmak suretiyle firmaların satın alan taleplerinin üstesinden gelmek için yetersiz donanıma haiz olabileceği anlamına geliyor.

“Bu tür gelişmekte olan birçok işletmenin hizmet verecek oldukça geniş bir satın alan tabanı var ve geleneksel davet merkezi modeli bu kadar geniş bir satın alan tabanıyla başa çıkamayacaktı” dedi.

Wu, kurucu ortak Teng Ren ile neredeyse on senedir çalmış olduğu New York listesindeki Çinli mobil web şirketi CooTek’te çalışırken tanıştığını söylemiş oldu.

Wu, ses ve dil işlemede bir fırsat gördüklerinde, yazılımları hizmet olarak satan bir suni zeka girişimi kurmaya karar verdiklerini söylemiş oldu.

Wu ve Ren, Güneydoğu Asya’nın büyük tüketici nüfusu ve oldukça çeşitli dillerden etkilendiğini ve pazarı daha iyi idrak etmek için 2019’un ortalarında Endonezya’yı ziyaret ettiğini söylemiş oldu.

Wu, bir haftadan fazla bir süre süresince, kullananların yiyecek dağıtımı, çevrimiçi perakende satış ve vasıta çağırma hizmetleri için Shopee, Tokopedia, Traveloka, GoJek ve Grab benzer biçimde platformlara iyi mi akın ettiğini gördüler. Girişimciler ek olarak Endonezya’daki sayısız aksan ve lehçenin bu şirketlerin müşterilerine aynı düzeyde hizmet vermesini iyi mi zorlaştırdığını da gördüler, diye ekledi.

Wu ve Ren ondan sonra tüketicilerle “tıpkı bir davet merkezindeki canlı bir temsilci benzer biçimde” konuşabilecek bir prototip yazılım üstünde çalışmaya başladılar. Çift, 2020’nin başlangıcında başlangıç ​​fonu olarak 1 milyon dolar aldı. Ren ondan sonra AI Rudder’ın CEO’su olurken Wu, genel müdür oldu.

Wu, ortalama 160 çalışanı bulunduğunu, 15’ten fazla dili desteklediğini ve 200’den fazla müşterisi bulunduğunu söylemiş oldu. Müşterilerinin bir çok finans kurumları, ötekiler ise online perakende, lojistik ve pazarlamada.

AI Rudder, Mart ayında 50 milyon dolarlık B Serisi turunu kapattı. Önde gelen yatırımcıların yanı sıra, öteki yeni katılımcılar içinde Cathay Innovation, First Plus ve VenturesLab yer aldı. Mevcut yatırımcılar Sequoia Capital India ve Huashan Capital da katıldı.

Wu, girişimin yazılımını destekleyen teknolojileri geliştirmeyi ve veritabanına daha çok dil eklemeyi planladığını söylemiş oldu. Fonlar ek olarak firmanın Asya Pasifik’teki genişlemesini destekleyecek ve gelecekteki Avrupa ve Şimal ABD’ya girme planlarını da sözlerine ekledi.

Şirket ek olarak algoritmasını yeni platformlara tanıtabilmek için mühendisliğe de odaklanacak. Wu, AI Rudder’ın şu anda söyleşi botlarını telefon görüşmelerinde, web sitelerinde ve öteki toplumsal medya sitelerinde çalıştırdığını söylemiş oldu. WhatsApp ve Feysbuk Messenger benzer biçimde yeni kanalların eklenmesi, müşterilere müşterilerle yazışma kurabilecekleri daha çok seçenek sunacağını söylemiş oldu.

AI Rudder’ın kazanması gerekebilecek bir paydaş, canlı temsilcilerin kendileridir. 2017 Bloomberg’e bakılırsa, New York merkezli bir risk sermayesi şirketi otomasyonun dış kaynaklı davet merkezi işlerinin yarısının ortadan kalkmasına niçin olabileceğini söyleyerek, işlerinin tamamen suni zeka ile değiştirilmesinden uzun süredir korkuyorlar. rapor.

Wu, şirketlerin davet merkezlerinde suni zeka ve söyleşi robotlarına daha bayağı görevler atayarak canlı temsilcilere daha anlamlı işler bırakabileceği için sıfır toplamlı bir oyun olması gerekmediğini söylemiş oldu.

AI Rudder’ın AI destekli sesli asistan algoritması için 50 milyon dolar toplamak için kullandığı tanıtım destesinin altına göz atın:

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası