4.5 milyar $ (2021) tutarındaki Küresel Laboratuvar Otomasyon Pazarı, 2026 yılına kadar %8’lik sıhhatli bir gelişme ile 6.8 Milyar $’a ulaşacak.


Medi-Tech Insights

BRÜKSEL, Belçika, 04 Nisan 2022 (GLOBE NEWSWIRE) —

Özet:

Medi-Tech Insights: Laboratuvar iş akışlarında otomasyon, suni zeka ve makine öğrenimi (ML) entegrasyonu, laboratuvar otomasyonunun dönüştürücü yararları, otomasyondaki teknolojik gelişmeler ve sıhhat hizmetlerinde artan harcamalar, küresel Laboratuvar Otomasyon Pazarının büyümesini elde eden temel faktörlerdir.

Tarif:

Son on yılda, bilim ve değişen teknolojinin her alanında manuel süreçlerin yerini makinelerin almasıyla otomasyon, küresel olarak laboratuvarlarda olmazsa olmaz hale geldi. Pazar, birkaç yeni ürün lansmanına şahit olmaya devam ediyor. Mesela,

  • Mart 2022’de laboratuvar otomasyon çözümleri geliştiricisi Biosero, firmanın Green Button Go yazılım paketindeki birkaç yeni ürün ve özelliği piyasaya sürerek laboratuvar otomasyon kabiliyetlerini genişletti. Yazılım, bilim adamlarının tek bir iş istasyonundan oldukca sayıda laboratuvarı kapsayan operasyonlara kadar değişen iş akışlarını otomatikleştirmesine olanak tanır.

Otomasyon, suni zeka ve makine öğrenimi, Laboratuvar Otomasyonu Pazar Büyümesini destekleyecek şekilde ayarlandı

Suni zeka ve otomasyonun laboratuvar iş akışlarına entegrasyonu, yalnızca birkaç manuel laboratuvar testi sürecini azaltmakla kalmaz, bununla birlikte lojistik ve erişimi kolaylaştırır ve kaynakların teslimatını ve kullanımını optimize etmeye destek sağlar. Süreçlerin, iş akışlarının ve verilerin otomasyonu, laboratuvarların arıza süresini azaltmasına, kararlılığı artırmasına ve verimliliği optimize etmesine olanak tanır.

Makine öğreniminin de etkili moleküler teşhis geliştirmede tehlikeli sonuç bir rol oynaması planlanıyor. Makine öğrenimi tabanlı tanılama, Ar-Ge sürecini basitleştirmenin ve otomatikleştirmenin anahtarı olacak ve bilim adamlarının kontrol gereksinimlerine hızla cevap vermesini sağlayacak.

Bu potansiyel faydalardan bahseden dünya genelindeki laboratuvarlar, iş akışlarını otomatikleştirmek, numuneleri önceliklendirmek ve öncelik sırasına koymak, koşullar içinde fark yapmak, neticeleri doğrulamak ve kalite kontrolleri gerçekleştirmek için AI/ML’den yararlanıyor.

“Otomasyonun pozitif yanları, araçların daha kuvvetli olması, verileri daha süratli bir halde toplaması ve aksi takdirde bulunamayacak analitik içgörüler bulabilmesidir.” – CEO, Diagnostics Technology Company, ABD Birleşik Devletleri

Teknolojide Beceri Boşluğu, Nitelikli Profesyonellerin Yetersizliği ve Ufak ve Orta Ölçekli Laboratuvarlarda Otomasyonun Yavaş Kabulü – Laboratuvar Otomasyon Pazarı için Başlıca Caydırıcılar

Laboratuvar görevlerini yerine getiren makineleri otomatikleştirmek için tasarlanmış son teknoloji ürünü yazılımların kullanımındaki beceri boşluğu ve hususi beceri setleri gerektiren gelişmiş laboratuvar ekipmanlarını çalıştırmak için nitelikli ve eğitimli profesyonellerin eksikliği, laboratuvar otomasyonunu benimsemede büyük bir güçlük teşkil etmektedir.

Laboratuvar bilişim çözümleriyle ilişkili yüksek bakım ve servis maliyetleri sebebiyle, ufak ve orta ölçekli laboratuvarlar içinde laboratuvar otomasyon çözümlerinin benimsenmesi yavaş olmuştur.

Rekabetçi Peyzaj Analizi: Laboratuvar Otomasyon Pazarı

Küresel Laboratuvar Otomasyonu pazarı, Thermo Fisher Scientific, PerkinElmer, Agilent Technologies, Danaher, Gilson, BMG Labtech, Aurora Biomed şeklinde mühim oyuncular tarafınca işaretlenmiştir.

Laboratuvar Otomasyon Pazarına İlişkin Detaylı Bilgiler @ https://meditechinsights.com/laboratory-automation-market/

Hakkımızda:

Medi-Tech Insights, sıhhat odaklı bir iş araştırma ve içgörü firmasıdır. Müşterilerimiz içinde Fortune 500 şirketleri, birinci derslik yatırımcılar ve hiper gelişme start-up’ları bulunmaktadır. Dijital Sıhhat, Sıhhat Bilişimi, Medikal Teknoloji ve İlaç Hizmetlerinde 100’den fazla projeyi başarıyla tamamladık.

Bizlere Ulaşın:

Ruta Halde
Medi-Tech Insights
+32 498 86 80 79
[email protected]

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası