1 milyar dolarlık federal ekonomik bağışlama, kıyıdan kıyıya yöneldi


WASHINGTON (AP) – Hükümet, ülke çapında 21 bölgesel ortaklığa imalat, temiz enerji, ziraat, biyoteknoloji ve daha fazlası için 1 milyar dolarlık federal bağışlama gönderecek, Başkan Joe Biden ve Tecim Bakanı Gina Raimondo Cuma günü açıklandı.

21 şahıs 529 ilk başvuran arasından seçildi geçen yılki 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketinin parçası olan hibeler için yarışıyor. Biden yönetimi, yüksek teknolojili üretim ve yenilenebilir enerjinin gelişimi tarafınca yönlendirilen ve daha çok kendi kendine kafi bir iktisat için onlarca defa bir vizyon ortaya koydu..

Biden, Beyaz Saray’da düzenlemiş olduğu bir etkinlikte, “Bu programı insanları ve bölgeleri düşünerek tasarladık” dedi. “Bu, onlar için topluluklarındaki işler, ayrılmak zorunda olmamak yada işi olmayan kalmak zorunda olmamakla ilgili. ”

Acil gereksinimleri karşılamayı amaçlayan pandemi yardımının çoğundan değişik olarak, hibeler, ülkenin ekonomik bir sarsıntıya gerekseme duyan bölgelerini canlandırmak için uzun vadeli bir çabanın parçası. Para, mevcut endüstriler için fonları ve yeni girişimler için sermayeyi içerecek. Raimondo, hibelerin Tecim Departmanı tarafınca sağlanan mahalli ekonomik kalkınma için şimdiye kadarki en büyük bağış bulunduğunu söylemiş oldu.

Çabanın kendisi için kişisel bulunduğunu söylemiş oldu. Babası Rhode Island’daki bir saat fabrikasında işini yitirdi.

Raimondo bir röportajda, “Bunun tüm amacı, daha dijital bir ekonomiye, daha teknik bir ekonomiye, daha yeşil bir ekonomiye geçerken geride kalmanıza izin vermeyeceğiz” dedi.

Hibeler, California’nın çiftlik üretimini iyileştirmesi için 65,1 milyon dolar ve Nebraska’daki bir robotik kümelenmesi için 25 milyon doları içeriyor. Georgia suni zeka için 65 milyon dolar alıyor. New York’ta lityum bazlı pil geliştirme için 63,7 milyon dolar var. Batı Virginia’daki kömür ilçeleri, güneş enerjisine geçişe destek olmak ve terk edilmiş madenler için yeni kullanım alanları bulmak için 62,8 milyon dolar alacaktı.

Duyuruya sanal olarak katılan o eyaletin Demokrat Senatörü Joe Manchin, “Batı Virginia’daki çalışkan insanlarımız için bunun ne kadar mühim bulunduğunu size anlatamam” dedi.

Raimondo, beş yıl içinde geri ödeme olarak sağlanacak yatırımların minimum 100.000 iş ile sonuçlanacağını tahmin ediyor.

Youtube videosu küçük resmi

Oklahoma ve Cenup Dakota şeklinde katı Cumhuriyetçi eyaletler fon aldı ve para, Kasım ayında yapılacak ara seçimlerin önüne, Kurultay’nin kontrolüne karar verebilecek siyasal cenk alanlarına doğru gidiyor. Demokrat Maggie Hassan’ın ABD Senatosu koltuğunu savunduğu New Hampshire’da rejeneratif tıp için 44 milyon dolar var. Açık bir Senato koltuğuna haiz Pennsylvaniarobotik ve suni zeka için 62,7 milyon dolar alacak.

Raimondo, kazananların siyasetten oldukça liyakate bakılırsa seçildiğini söylemiş oldu

“Size sorayım: Bu politika sahnesinde iyi mi oynayacak?” Biden, Cuma günkü etkinliğe sanal olarak katılan Pennsylvania ekibine sordu.

Demokrat olan Allegheny County Yöneticisi Rich Fitzgerald, kampanyaya hazır bir satırla hızla cevap verdi: “Başkan Biden insanlara, işlere ve geleceğimize yatırım halletmeye devam ediyor.”

Biden’ın vazife süresinin başlangıcındaki büyük oranda koronavirüs yardımı, ABD pandemiden kurtulurken iş büyümesini hızlandırmaya destek oldu. Sadece işe alımlara, 40 senenin zirvesine ulaşan bir enflasyon patlaması birlikte rol aldı. bu yaz, tüketici duyarlılığını eziyor ve politikalarının ekonomiye iyi mi destek bulunduğunu göstermek için yönetimi savunmaya alıyor.

Koronavirüs parasının bir çok ödenmiş olsa bile yönetim, hastalığı ve varyasyonlarını denetim altına almak için hala daha fazlasına ihtiyacı bulunduğunu söylemiş oldu. Cuma günü Beyaz Saray, daha geniş bir acil durum fon talebinin bir parçası olarak ek aşılar ve kişisel koruyucu ekipman için 7,1 milyar dolar ve evde parasız koronavirüs testleri için 2 milyar dolar arayacağını söylemiş oldu.

Biden daha ilkin, milletvekillerinin müzakerelerde 10 milyar dolara düşürdüğü bir sayı olan salgınları ele almak ve önlemek için Kurultay’den 22,5 milyar dolar istemişti. Sadece bu ek finansman, şu anda günlük averaj 90.000 civarında olan teyit edilmiş vakalara karşın Kurultay’den asla geçmedi.

Beyaz Saray basın sekreteri Karine Jean-Pierre, Çarşamba günü Besin ve İlaç İdaresi’nin aşıların değiştirilmiş destekleyici aşılarını onaylamasının arkasından finansman eksikliğini en aza indirmeye çalıştı. Jean-Pierre, yönetim mahalli ortaklarla çalmış olduğu için İşçi Bayramı tatilinden sonrasında destekleyici çekimlerin yapılabileceğini söylemiş oldu.

Ekonomik kalkınmaya yönelik hibeler, yardım paketinin COVID-19 pandemisinin ötesine geçen oldukça senelik bir etkiye haiz olabileceğini gösteriyor.. New Orleans bölgesi, rüzgar enerjisi tarafınca üretilen ve karbon emisyonlarına niçin olmayan hidrojeni kullanmak için 50 milyon dolar alacak; bu, uzun süredir fosil yakıtlara bağımlı olan Louisiana’da anlamlı bir değişim.

Kâr amacı gütmeyen bir ekonomik kalkınma kuruluşu olan Greater New Orleans Inc.’in başkanı ve CEO’su Michael Hecht, “Temiz hidrojen ile bir enerji durumu olarak kalabiliriz – sadece çevre üstünde daha azca tesiri olan geleceğin bir enerji durumu haline gelebiliriz” dedi. “Para ve terbiye bir araya ulaştığında işleri halledersiniz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası