Yüksek teknoloji ürünleri int’l expo-Xinhua’da bir hit


28 Temmuz 2022, Cenup Çin’in Hainan Eyaleti, Haikou’daki ikinci Çin Internasyonal Tüketici Ürünleri Fuarı’nda (CICPE) XPeng’in elektrikli uçan otomobili görülüyor. (Xinhua/Yang Guanyu)

HAIKOU, 29 Temmuz (Xinhua) — Bir oyuncu, bir kask ve bir çift VR gözlüğü takarak bir snowboarda çıktı ve dev ekranda görüntülenen kayak pisti süresince sağa ve sola gezindi.

Devam eden ikinci Çin Internasyonal Tüketici Ürünleri Fuarı’nda, telekom devi China Mobile, sanal gerçeklik (VR) teknolojisine haiz kayak ekipmanlarını sergileyerek, oyuncuların tropik ada eyaleti Hainan’da kayak deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

China Mobile fuar standında görevli bir personel olan Xia Yiran, “5G teknolojisinin geniş bant genişliği ve azca gecikmesi var ve kullanıcılara sürükleyici bir edinim sunabiliyoruz” dedi.

“VR cihazları, ülkenin dört bir tarafındaki insanların kayak yapmalarını sağlarken bununla beraber kış sporlarını da teşvik ediyor. Tropikal Hainan eyaletinde bile insanoğlu kolayca kayak yapabilir.”

Fuarın bir ziyaretçisi olan Wang Wuyi, VR kayak deneyiminin tadını çıkardı.

“İşteyken ve gezmeye vaktiniz olmadığında, evde kayak deneyimi yaşamak için bu tür oyunlar oynayabilirsiniz” dedi.

Ekipman, eyalet başkenti Haikou’da düzenlenen fuarda oldukça dikkat çeken yüksek teknolojili ürünlerin yalnız bir parçası.

XPeng Aeroht’un sergi standında uçan bir otomobil birçok meraklı ziyaretçiyi çekti. Sahadaki bir şirket personeline gore, uçan otomobil karbon fiber malzemelere ve sekiz pervaneye haiz.

Araştırmacı Kuang Xianming, “Uçan otomobil ve VR kayak oyunu şeklinde fuardaki yüksek teknolojili ürünler pek oldukça ziyaretçinin ilgisini çekiyor. Bu, tüketicilerin artan tüketim modelini temsil eden yüksek teknoloji ürünlerine yönelik artan talebini yansıtıyor” dedi. Çin Düzeltim ve Kalkınma Enstitüsü’ndeki ekonomik araştırma merkezi.

Kuang, “Ek olarak, teknoloji ürünlerinin pazar taleplerini karşıladığını da gösteriyor” dedi.

Altı gün devam eden etkinliğe, 61 ülke ve bölgeden 1.107 denizaşırı şirket ve 1.643 markanın yanı sıra 1.200’den fazla yerli marka katıldı.

Sergi alanı, geçen yıl 80.000 metrekareden 100.000 metrekareye genişlerken, internasyonal alan toplam sergi alanının yüzde 80’ini kapsıyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası