Quest VR sahiplerinin Feysbuk yerine kullanımı için meta hesaplar kullanıma sunuldu


Meta artık Quest VR kulaklıklarının kullanıcılarının Feysbuk hesabı yerine yeni bir Meta hesabıyla oturum açmasına izin verecek, şirket Salı günü açıkladı. şirket söylemişti Temmuzda bu değişikliğin Ağustos ayında kullanıma sunulacağını ve 2020’de açıklanan popüler olmayan politika Bu, kullananların kulaklıklarına ayrı bir Oculus hesabı yerine bir Feysbuk hesabıyla giriş yapmalarını gerektiriyordu.

Kullanıcılar, bir e-posta adresi, Feysbuk hesabı yada Instagram hesabı kullanarak Meta mobil uygulaması vesilesiyle Meta hesapları oluşturabilir. Bir Meta hesabı oluşturduğunuzda, VR’de kullanılacak bağlantılı bir Meta Horizon toplumsal profili oluşturmanız gerekir. Daha ilkin Feysbuk hesaplarında olduğu benzer biçimde, Quest başlığını kullanmak için bu hesaplardan birine ihtiyacınız olacak.

“Yeni Meta hesap yapımız size daha çok esneklik ve denetim sağlayarak iyi mi görünüp görünmeyeceğinizi ve Feysbuk ve / yada Instagram’ın VR ve Meta Horizon profilinizi kullandığınız öteki yüzeylerdeki deneyiminizin bir parçası olup olmadığını seçmenize izin veriyor. ”Meta blog yazısında diyor. Bir Meta hesabı oluşturmak istiyorsanız, firmanın talimatları vardır. blog yazısı ve bir videoda.

Değişim, meslektaşım Adi Robertson’ın belirttiği benzer biçimde, Quest VR başlığınızla bir Feysbuk hesabı kullanmak zorunda kalmayacağınız anlamına geliyor. Temmuzda, Meta hesabı oluştururken gene de Meta’ya birçok kişisel data vermeniz gerekecek. Bundan dolayı, yalnızca Quest başlığınızı kullanmak için bu kişisel detayları Meta’ya verme mevzusunda bazı endişeleriniz var ise, bu yeni Meta hesapları bu problemi tam olarak çözmez.

Hâlâ bir Oculus hesabı kullanıyorsanız, bunu 1 Ocak 2023’e kadar kullanabilirsiniz. Bu tarihten sonrasında bir Meta hesabı oluşturmanız gerekecek. Şirket, bir Meta hesabı oluşturma seçeneğinin ve bir Meta Horizon profilinin kullanıma sunulduğunu söylüyor, bu yüzden hemen hemen yapamıyorsanız, yakında seçeneğin size verilmesi gerekir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası