Ordu, yeni nesil piyade simülasyonu ve vazife provası için endüstriden sanal gerçeklik teknolojileri istiyor

Son Guncelleme : 7 Nisan 2022 | admin


ABERDEEN KANITLAMA ZEMİNİ, Md. – ABD Ordusu araştırmacıları, endüstriden şu alanlarda kolaylaştırıcı teknolojiler geliştirmelerini istiyor. sanal gerçeklik piyade simülasyonu ve vazife provası için.

Aberdeen Proving Ground, Md.’deki Ordu Müteahhitlik Komutanlığı yetkilileri, Vazife Provası ve Eğitimi için Teknolojiler projesi için bir data talebi yayınladı.

Bu proje, gelecekteki Ordu simülasyonu için artırılmış gerçeklik, karma gerçeklik ve sanal gerçeklikte yeni etkinleştirici teknolojiler arıyor ve görev provası Ordu piyade savaşçılarının daha etkili bir halde savaşmasına destek olacak sistemler.

Geleneksel vazife provası, değişik vazife alanlarını, uygun hava ve aydınlatmayı ve ilgili arazi ve sıcaklıkları öykünmek edecek şekilde ayarlanmış fizyolojik bir aralık gerektirir. Yollar, binalar ve gizli saklı laboratuvarlar şeklinde hedefleri simüle etmek için bazı inşaatlar lüzumlu olabilir.

İlgili: Simülasyon ve görev provası, son teknoloji bilgisayarlara dayanır

Sanal Gerçeklik (VR), kullananların çevrelerine dalmış olduklarını hissettirmek için gerçek şeklinde görünen görüntüler ve nesnelerle bilgisayar tarafınca oluşturulan bir ortamdır. Görüntüler ve sesler, sanal gerçeklik başlığı yada kask vesilesiyle kullanıcıya iletilir.

Artırılmış gerçeklik, ses, hareketsiz, görüntü, video ve grafik bindirmeleri şeklinde fizyolojik dünyanın bilgisayar geliştirmesini kullanır. Karma gerçeklik, fizyolojik ve dijital dünyaları harmanlar ve kullananların gerçek ve bilgisayar tarafınca oluşturulan nesneler ve insanlarla etkileşim kurmasını sağlar.

simülasyon ve vazife prova menzili güvenliği, kullanılabilirliği ve konumu, birliklerin nakliye maliyeti, tedarik aralıkları ve veri toplama şeklinde zorluklar ortaya çıkarabilir. Yeni vazife provası ve eğitim seçenekleri bu zorlukların bazılarını azaltabilir. Beraber ele alındığında, sanal, artırılmış ve karma gerçeklik, genişletilmiş gerçeklik olarak adlandırılır.

İlgili: Dağıtılabilir simülasyon ve eğitim

Ordu araştırmacıları endüstriden, ortamlar şeklinde eğitim ve vazife provası öğelerini simüle etmeye yada temsil etmeye destek olabilecek genişletilmiş gerçeklik teknolojileri hakkında data istiyor; görüntü ve veri füzyonu; dağıtım seçenekleri; yaya yada araçlarda çalışan savaşçılar; bulgu; kimyasal ve biyolojik dedektörler; mürettebatsız araçlar; fiil sonrası raporlar; ve çoklu bakış açıları.

İlgilenen firmalar, bu tür teknolojileri destekleyip destekleyemeyeceklerini ve bu teknolojilerin değişik konumlardaki kullanıcılar tarafınca erişilebilen ortak bir genişletilmiş gerçeklik ortamını destekleyip destekleyemeyeceğini Orduya bildirmelidir.

Ordu araştırmacıları ek olarak sınıflandırılmamış genişletilmiş gerçeklik ortamlarındaki yazışma hakkında data edinmek isterler; gerçek dünyayı ve hususi olarak tasarlanmış bölgeleri simüle etme kabiliyeti; otomobiller, askeri araçlar, masalar, sandalyeler ve gizleme kapları şeklinde nesneler yaratma kabiliyeti.

İlgili: SRI International, Deniz Piyadeleri için prototip sanal gerçeklik eğitim sistemi geliştirecek

Araştırmacılar ek olarak simülasyon ve vazife provası için öteki genişletilmiş gerçeklik elde eden teknolojilerle ve sistem tasarımcılarının karşılaşmış olduğu en büyük zorluklardan bazılarıyla ilgilenmektedir. Simülasyon ve vazife provasında genişletilmiş gerçeklik için sanayi standartları da ilgi çekicidir.

İlgilenen firmalar kabiliyet beyanlarını, videoları ve Power Point sunumlarını en geç 2 Mayıs 2022’ye kadar Ordudan Jessica Green-Farley’e e-posta ile göndermelidir. jessica.r.green-farley.civ@army.mil yada Brian Mazen brian.e.mazen.civ@army.mil.

Sorularınızı yada endişelerinizi şu adresten Jessica Green-Farley’e e-posta ile gönderin: jessica.r.green-farley.civ@army.mil yada Brian Mazen brian.e.mazen.civ@army.mil. Daha çok data şu adreste çevrimiçi: https://sam.gov/opp/a66a50b119464dd087f550ded54d3d8b/view.

Comments are closed.