Oculus Quest 2’nizi TV’ye iyi mi yayınlarsınız?

Son Guncelleme : 9 Nisan 2022 | admin


Süratli adımlar

  • TV’nize bir Chromecast takının
  • Oculus akıllı telefon uygulamasını indirin
  • Oculus Quest 2 başlığınıza bağlayın
  • Uygulamanın Yayınla menüsünü açın ve Chromecast’inizi seçin

Oculus Quest 2’nizi bir TV’ye iyi mi bağlayabilirsiniz?

Vizyonun yalnızca kulaklığı takan şahıs tarafınca görülebildiği göz önüne alındığında, VR çoğu zaman oldukça yalnızdır. Bu yüzden, bir kullanıcının sallanan kollarını yorumlama mevzusunda uzman değilseniz, sanal dünyada neler olup bittiğini izleyebilmeniz için kulaklığı TV benzer biçimde harici bir ekrana bağlamak isteyeceksiniz.

  • HDMI bağlantı noktasına haiz bir TV
  • Bir Chromecast (TV’nizde yerleşik değilse)
  • Oculus akıllı telefon uygulamasına haiz bir akıllı telefon
  • Bir Oculus Quest 2 VR başlığı

Süratli bir halde bağlantı kurabilmeniz için adım adım bir kılavuzla buradayız. Oculus Görevi 2 (şimdi Meta Quest 2) bir TV’ye bağlayın ve oynamaya geri dönün sanal gerçeklik oyunları. Hepsinden iyisi, can bunaltan kablolar için endişelenmenize gerek kalmayacak, bir tek bir Google Chromecast’i ve bir akıllı telefon.

adımlar

Ne yazık ki, bir Amazon Fire TV çubuğu yada başka bir alternatif akış çubuğu hardalı kesmez – şu anda Google’ın kendi ürünlerinden biri olmalıdır.

TV’ye takılı bir Google Chromecast 3 Kredi: Shutterstock / Albert Garrido
  • Oculus Mobile uygulamasını akıllı telefonunuza indirinbunu yapmak için Android 5.0 yada sonraki sürümlerde çalışan bir Android akıllı telefona, iOS 12.4 yada sonraki sürümlerde çalışan bir iPhone’a yada iPadOS 12.4 yada sonraki sürümlerde çalışan bir iPad’e ihtiyacınız olacak.

Quest 2 kulaklığınızı ilk kurduğunuzda, muhtemelen işlemin bir parçası olarak uygulamayı da kurmanız istenmiştir, bu da aslına bakarsan indirmiş olabileceğiniz anlamına gelir. O zamandan beri sildiyseniz, uygulamayı tekrardan indirin ve oturum açın; Bluetooth üstünden VR kulaklığınıza sorunsuz bir halde tekrardan bağlanabilmeniz gerekir.

Bir CGI kullanıcısını arkadaşlarının telefonuna yayınlarken gösteren Oculus Mobil Uygulaması ekran görüntüleri

Bir CGI kullanıcısını arkadaşlarının telefonuna yayınlarken gösteren Oculus Mobil Uygulaması ekran görüntüleri (Fotoğraf kredisi: Meta)

Uygulamayı daha ilkin asla kullanmadıysanız, sizin için rahat olduğundan bunun bir önemi yok. Oculus uygulamasını şuradan indirin: Google Oyun (yeni sekmede açılır) ya da Uygulama mağazası (yeni sekmede açılır) ve arkasından Quest 2’nize bağlı Feysbuk yada Oculus hesabını kullanarak oturum açın.

Comments are closed.