Metaverse’de Alışveriş Düşündüğünüzden Daha Keyifli Olabilir


ben girerken Alo Yoga mağazası, çağlayan bir şelalenin sesleri, cıvıldayan kuşlar ve yumuşak adımlarım duyularımı uyandırıyor. Yüzü olmayan beyaz mankenlerin ve pembe, sarı ve deniz köpüğü yeşili yoga matlarıyla dolu rafların yanından geçiyorum. Duvarlarda tişörtler, tozluklar ve çoraplar sıralanıyor.

Bir an için, gerçekte nerede olduğumu unutuyorum. Sonrasında hiçbir şeye dokunamayacağımı anlıyorum. Fizyolojik bir mağazada değilim. Alo Sanctuary adlı bir deneyime dalmış olarak Roblox oyun platformunu kullanan bir bilgisayarın başlangıcında yaşıyorum.

Gerçek hayatta, Alo’nun siyah beyaz GOAT ceketinin fiyatı 268 dolar. Alo Sanctuary’de, roblox kullanıcıları Beş günlük meditasyonu tamamladıktan sonrasında sanal ceketi kazanabilir. Alışveriş asla bu kadar sakin olmamıştı. Yada ucuz.

the-alo-store-on-roblox.png

Alo Sanctuary on Roblox, insanların meditasyon yaparak sanal giysiler kazanabilecekleri sanal bir mağaza ihtiva eder.

roblox

Alo Sanctuary, büyük markaların insanların çalışabileceği, oynayabileceği ve sosyalleşebileceği metaverse, sanal alanlara iyi mi daha derine daldığının bir tek bir örneği. Metaverse oldukça heyecanlı – Feysbuk geleceğini ona bağladı, Meta olarak tekrardan markalaştı – fakat gene de büyük seviyede biçimlendirilmemiş. Önündeki pek oldukça kavram benzer biçimde fışkırabilir. Gene de, bu sanal dünyalar yakalanırsa, metaverse, işletmelerin yeni müşterileri çekme şeklini ve insanların alışveriş yapma şeklini değiştirebilir. Geleneksel çevrimiçi alışverişin yada fizyolojik bir mağazadan ürün satın almanın aksine, bu sürükleyici sanal alanlar gerçek hayatta mümkün olanın sınırlarını zorluyor.

Insider’ın kıdemli analisti Sky Canaves, “Gerçek dünyadaki bir mağazanın kopyası olan bir sanal mağaza konsepti oldukça coşku verici değil zira dijital dünyada dört duvarla yada belirli bir yerle sınırlanmaya gerek yok” dedi. İstihbarat. Alışverişin metaverse’de “oldukça daha dağınık” ve “deneyimsel” olabileceğini söylemiş oldu.

Gucci, Nike, Vans ve Ralph Lauren aslına bakarsanız kendi Roblox deneyimlerini yarattılar, bazıları dijital giyim ve aksesuar satın almak için ücret alıyor. Roblox kullanıcıları, Dolar ile satın alabilecekleri yada platform için oyun geliştirerek kazanabilecekleri Robux adlı sanal para birimi ile dijital ürünler için ödeme yapıyor.

Roblox sanal ticarette yalnız değil. Meta veri deposu, oyunlar, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik vesilesiyle erişilebilen ve kullanıcının fizyolojik dünyaya bakışını bilgisayar görüntüleri ile kaplayan çeşitli sanal deneyimleri kapsayabilir.

elma Bir AR/VR kulaklığı üstünde çalmış olduğu söylentileri, Canaves’in metaverse’de tecim için bir “oyun değiştirici” olabileceğini söylediği bir ürün. AR, alışveriş yapma şeklimizi şimdiden değiştiriyor. insanoğlu öğeleri sanal olarak tecrübe etmek için Ruj, gözlük ve mobilya benzer biçimde gerçek hayatta satın almadan ilkin.

Telefonlarda, video oyun konsollarında ve VR kulaklıklarda kullanılabilen bir oyun platformu olan Rec Room, Ink Inc. adlı sanal bir açık hava avmsine ev sahipliği yapıyor. onların yurt odaları.

Alışveriş sanal ürünlerle sınırı olan değildir. Geçen yıl Dyson, insanların gerçek hayatta satın alabilecekleri tüm ürünler olan saç kurutma makinesi, saç maşası ve düzleştirici benzer biçimde ürünlerin arkasındaki teknolojiyi sergileyen bir uygulama başlattı. lüks moda evi Balenciaga Fortnite ile bir tek sanal görünümleri (oyuncuların video oyununda giydirilmiş olduğu giysiler) değil, bununla birlikte sınırı olan sayıda (ve ucuz olmayan) Fortnite giysileri satmak için ortaklaşa iş yapmış oldu.

Geçen hafta SXSW’de, Meta CEO’su Mark Zuckerberg insanların fizyolojik dünyada olduğu benzer biçimde kendilerini giysilerle ifade etmek isteyeceklerini sanal dünyada tasarım ettiğini söylemiş oldu. Ek olarak sanal bir ceket yada kazak benzer biçimde dijital satın alımlarını değişik deneyimlerle buluşturmak isteyeceklerdir. “Satın aldığınız her şeyin bir uygulama yada bir oyunla sınırı olan olması oldukça daha azca kullanışlıdır” dedi.

Sürükleyici deneyimler yaratmak

alo-sanctuary-on-roblox-bir-adada-deneyim-yer alır

Alo Yoga ve Sawhorse Productions, Roblox’ta sanal bir ada yarattı.

roblox

Sawhorse Productions, Aralık ayında Roblox’ta sanal bir sığınak tasarlamak için Alo Yoga ile bir araya vardığında, Los Angeles merkezli içerik stüdyosu, yoga giysileri sergilemekten daha fazlasını icra eden bir edinim yaratmak istedi. Stüdyo ilhamını müşterinin adından aldı. Alo, Alo Tapınağı’nın parçası olan hava, kara ve okyanus öğelerini temsil eder.

Sawhorse’nin kurucu ortağı ve post prodüksiyon ve interaktif başkanı Nic Hill, “Hedeflerden biri metaverse’e farkındalık getirmek ve çekirdek seyircilerinden daha genç bir seyirci kitlesine ulaşmaktı” dedi. Roblox kullanıcılarının ortalama %48’i 13 yaşın altındadır. 2021 yılının son üç ayında ortalama 50 milyon insan platformu günlük olarak ziyaret etti.

Şubat ayında sanal deneyimin piyasaya sürülmesi, Alo’nun New York City’deki Spring Studios’taki gerçek dünyadaki Wellness Sanctuary’de günlük meditasyon sunmuş olduğu New York Moda Haftası ile aynı zamana denk geldi. Alo Sanctuary, markaya daha çok farkındalık getirmenin yanı sıra bir yardım etkinliği olarak da hizmet verdi. Alo, bir Roblox kullanıcısı “farkındalık hareketi arayışını” her tamamladığında zihinsel sıhhat girişimlerine para bağışlayacağını söylemiş oldu.

Roblox kullanıcıları meditasyon yaparak sanal Alo ürünleri ile ödüllendirilir. Yoga matları parasızdır ve insanları daha çok sanal eşya kazanmak için uzayda daha çok vakit geçirmeye teşvik eder. Kullanıcılar ek olarak Roblox’taki öteki alanlarda Alo Yoga giysileri giyerek markanın kendisini platformda pazarlamasını sağlar. Alo, minimum 353.663 Roblox kullanıcısının sanal GOAT ceketi giydiğini söylemiş oldu. Alo Sanctuary 20 milyondan fazla ziyaret gerçekleştirmiş oldu.

Stüdyo, sanal sığınağı fizyolojik dünyada bulamayacağınız bir yer benzer biçimde hissettirmek istedi fakat bununla birlikte ipuçlarını gerçek dünyadaki Alo Yoga mağazalarından aldı. Bu sanal dünyada pembe rujlu, kulaklıklı ve kot ceketli sarı bir Lego karakteri benzer biçimde görünüyorum. Ada ve avatarım çizgi film benzer biçimde görünse de, ses mekana sürükleyici bir his veriyor. Avatarım kumdan çimene adım attığında, ayak seslerimde ince bir değişim fark ettim.

İlk sanal öğemi bir giriş meditasyon seansını tamamladıktan sonrasında kazandım. Avatarım bir yoga matını açıp nilüfer pozunda bağdaş kurup otururken derin bir nefes alıyorum ve altıya kadar sayıyorum. Bir dakikalık meditasyondan sonrasında Roblox’ta “Alo Mürettebat Boyununun kilidini açtınız” yazan bir not. “Bu unsur birkaç saat içinde Roblox envanterinizde mevcut olacak.”

Bu, Alo’nun sanal dünyaya ilk girişi değil. 2020 senesinde şirket, cilt bakım markası Tatcha ile bir araya geldi ve sanal lavanta giyim Nintendo video oyunu Animal Crossing’de.

Sanal kıyafet ve aksesuar satın alma ve satma

ekran görüntüsü-2022-03-10-at-10-17-27-am.png

Geliştirici Rook Vanguard, Roblox’ta Gucci için sanal aksesuarlar yarattı.

Roblox’tan ekran görüntüsü

Yeni sanal dünyaların ortaya çıkması, insanlara kendi ürünlerini satma şansı da veriyor.

Takma adlı bir oyun geliştiricisi olan Rook Vanguard, kendi tasarımlarının yanı sıra Gucci ve öteki büyük markalar için Roblox’ta sanal aksesuarlar yarattı. (Vanguard, rahatsız etme endişelerini öne sürerek yasal adını vermeyi reddetti.) Uzmanlık alanlarından biri de kanatlar, silindir şapkalar ve renk değiştiren haleler benzer biçimde dijital aksesuarlar. En oldukça satan ürünü, mutlu bir yüzden mutsuz bir yüze dönüşen siyah beyaz bir maske. Fiyat etiketi 85 Robux yada kabaca 1 dolardır (Roblox 4,99 $ için 400 Robux fakat bununla birlikte değişik paketleri var).

Vanguard, “Bir çok insan mümkün olan en düşük fiyatı seçiyor, bu da benim koleksiyonum için kişisel olarak ürüne bağlı olarak yaptığım bir şey.” “Biz bir tek oldukça sayıda insanoğlunun onu giyebilmesini istiyoruz.”

Ünlüler şimdiden sanal giysiler satarak büyük paralar kazanıyor. Mayıs ayında Roblox’ta sanal bir dans partisine ev sahipliği icra eden İsveçli pop yıldızı Zara Larsson, söylenmiş Geçen yıl BBC, şapka ve güneş gözlüğü benzer biçimde sanal eşyaların satışından 1 milyon dolar kazandığını söylemiş oldu.

Avatarlar için sanal öğeler oluşturmak ve satmak Roblox kullanıcılarının para kazanmasının bir yolu. Mevzuyla ilgili bir blog gönderisine gore, satışın ortalama %30’u öğenin yaratıcısına, %40’ı ürünün satıcısına ve %30’u Roblox’a gidiyor. Hesaplarda minimum 50.000 Robux var ise, Roblox Robux’u ABD dolarına çevirecektir. (Roblox, kazanılan Robux başına doların ortalama 35/10.000’i oranında bir döviz kuru kullanır, bundan dolayı 50.000 Robux ortalama 175 ABD Dolarına eşittir.) Geliştiricilerin bir vergi formu göndermeleri ve Roblox’un 600 ABD Dolarından fazla nakit kazancını İç Gelir Hizmetine bildirmesi gerekir.

Fizyolojik ürünlerde olduğu benzer biçimde, Roblox’ta ikinci el sanal ürünler için bir pazar var. Ve tıpkı gerçek dünyada olduğu benzer biçimde, Roblox kullanıcıları, kar elde etme niyetiyle, değerinin artmasını bekledikleri öğeleri yakalarlar. Tek uyarı, sizin yaratmadığınız sanal eşyaların ticaretinden yada satılmasından elde edilmiş Robux’un dolara dönüştürülememesidir.

GeorgeTheDev olarak da malum Bay Area sakini George Tolsma III, 700’den fazla yarış kaskı, Gucci çantaları ve bir noktada 7 milyon Robux’a satmaya çalmış olduğu 15 yaşındaki Amerikan bayrağı şapkası dahil binlerce Roblox ürününe haiz. Tolsma, Robux’unu platformda geliştirdiği oyunları iyileştirmeye destek olmak için öteki geliştiricilere ödeme yapmak için kullandığını söylemiş oldu.

Dijital eşyaların, fizyolojik eşyalar benzer biçimde duygusal bir kıymeti olabileceğini, sadece onlara fizyolojik olarak dokunamayacağınız için onlara haiz olmanın değişik hissettirdiğini söylüyor.

Tolsma, “Neredeyse Twitter’ınızda doğrulanmış bir rozete haiz olmak benzer biçimde” dedi.

Heyecandan daha fazlası mı?

Avatarları süslemek için sanal ürünler satma fikri yeni değil. Sanal ve artırılmış gerçeklik senelerdir var. VR vesilesiyle fizyolojik mal satın alma konsepti de o şekilde.

2003 senesinde piyasaya sürülen bir oyun olan Second Life, tıpkı Roblox’un yapmış olduğu benzer biçimde, insanların avatarları için sanal ürünler satın almalarına izin veriyor. 2016 senesinde Çinli e-ticaret şirketi Alibaba adlı bir uygulamayı piyasaya sürdü. Artı Satın Al Bu, insanların ödeme uygulamasını kullanarak dijital bir avmsinde sergilenen fizyolojik ürünleri satın almalarına ve ürünleri evlerine göndermelerine olanak tanır.

ekran görüntüsü-2022-03-10-at-11-19-50-am.png

Lüks marka Hermes, Ocak ayında ticari marka ihlali sebebiyle sanatçı Mason Rothschild’e dava açtı. Rothschild, kürkle kaplı Birkin çantalarını NFT olarak malum dijital varlıklar olarak satıyor.

MetaBirkins’ten ekran görüntüsü

Ne vakit Zuckerberg Feysbuk’un isim değişikliğini deklare etti, metaverse’i mobil netin halefi olarak adlandırdı. Bugün haiz olduğumuz bazı fizyolojik öğeler, “dünyanın dört bir tarafındaki yaratıcılar tarafınca tasarlanan hologramlar” olacağını söylemiş oldu.

Düzmece mallar benzer biçimde ticaretle ilgili gerçek dünyada mevcud birçok güçlük, dijital mal ve varlıkların yaratılmasını aslına bakarsanız etkiliyor. Roblox’ta düzmece bir sanal Gucci Garden’a rastladım. Düzmece bulunduğunu biliyordum zira etkinlik 31 Mayıs 2021’de sonlandı. Lüks marka Hermes Ocak ayında Amerikalı sanatçı Mason Rothschild’e, Rothschild’in kürk kaplı Birkin çantaları yaratıp bu tarz şeyleri paraya çevrilemez tokenler yada NFT’ler olarak malum dijital varlıklar olarak satmasının arkasından ticari markasını soyduğu iddiasıyla dava açmıştı. Hermes bir yorum talebine cevap vermedi.

Markalar, tüketicileri metaverse’de alışveriş yapmanın yararlı olduğuna ikna etmek zorunda duracak. Aralık ayında meydana getirilen bir ankete gore, ABD’li yetişkinlerin ortalama %41’i ilgilenmiyor ve alışveriş için AR yada VR kullanmadı. ePazarlayıcıbu da Insider Intelligence olarak tekrardan adlandırıldı.

Canaves, “Tüketici ilgisi şu anda birazcık daha sınırı olan,” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort