McDonald’s meta veri deposuna girecek, sanal restoran, mal ve hizmetler için ticari marka dosyaları


Sanal McRib kimse var mı?

McDonald’s dava açtı ticari marka başvurusu Şubat ayında ABD Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi ile sanal bir fast-food restoranının yanı sıra sanal mal ve hizmetler için “metaverse” çoğunluğa atladı.

bu meta veri deposu kullananların bilgisayar tarafınca oluşturulan bir ortamda avatarlar olarak oyun oynayabilecekleri ve başkalarıyla etkileşime girebilecekleri sürükleyici bir çevrimiçi alan olarak tasarlanmıştır.

Sanayi uzmanlarına bakılırsa, insanoğlu metaverse’de alışveriş yapabilecek ve sanal konserlerin yanı sıra spor etkinliklerine katılabilecekler.

Dev fast-food franchise’ı, ticari marka başvurusuna bakılırsa, “gerçek ve sanal ürünler içeren” ve “eve teslimat sunan çevrimiçi bir sanal restoran işleten” sanal restoranlar işletmeyi umuyor.

4 Şubat’ta McDonald’s ek olarak, sonunda eğlence hizmetleri sunmayı umarak “şu demek oluyor ki, çevrimiçi gerçek ve sanal konserler ve öteki sanal etkinlikler sağlama” umuduyla bir ticari marka başvurusunda bulunmuş oldu.

DOSYA – Bu fotoğraf gösteriminde, bir kadının silueti, ekranda McDonald’s Corporation logosunun görüntülendiği bir akıllı telefonu meblağ. (Getty Images vasıtasıyla Rafael Henrique/SOPA Images/LightRocket)

Dokunamayacağınız bir eşyayı ya da bizzat deneyimlemediğiniz bir vakası satın alma fikri, sanal piyasada nakit para kazanmak isteyen yatırımcılar ve sanatçılar içinde çılgınlığı körüklüyor.

Mesela, daha iyi olarak malum, takas edilemeyen belirteçler NFT’lerBoston merkezli bir gelişme sermayesi şirketi olan Volition Capital’in yönetici ortağı Larry Cheng, Ocak ayındaki bir röportajda FOX Business’a verdiği demeçte, , birazcık “altına atak zihniyetine” esin veriyor.

İnternet uygulamaları, e-ticaret ve tüketici ürünlerinde yatırım fırsatlarına odaklanan Cheng, “Varney & Co.“Hakkaten meta veri tabanının lifi olan NFT’lere olan ilgi ve yatırımda “büyük bir patlama” bulunduğunu.

NFT’leri açıklayarak, “Gayrimenkul sahibi olmanızı elde eden şeyler bunlar” dedi. “Metaverse’de sanal ürünlere haiz olmanızı elde eden şeyler bunlar ve şu anda yükseliyorlar.”

Cheng, NFT satışlarındaki çok büyük büyümeyi vurgulayan verilere işaret etti.

Tarafınca gösterilen verilere bakılırsa, 2021’de gerçekleşen tüm NFT satışlarının toplam kıymeti, 2020’de 100 milyon dolardan azca iken 23 milyar dolardı. DappRadar ve Cheng tarafınca not edildi.

DappRadar notunda 2021 sektör raporu “NFT alanı genel olarak en etkisi altına alan genişlemelerden birini yaşadı.”

Raporda, “NFT’lerin ve blok zinciri oyunlarının başarısına kuvvetli bir halde bağlı olan metaverse ve sanal dünyalar için görünüm aslına bakarsan ümit vericiydi” dedi. “Gene de, Feysbuk’un tekrardan markalaşma duyurusundan sonrasında metaverse görünümü pozitif bir halde patladı.”

NFT nedir?

Iktisat jargonunda, takas edilebilir bir token, bire bir değiş tokuş edilebilen bir varlıktır. Dolar yada bitcoin düşünün – her biri aynı değere haizdir ve serbestçe alınıp satılabilir. Buna karşılık, değiştirilemeyen bir nesne, eski bir ev yada klasik bir otomobil benzer biçimde kendine özgü bir değere haizdir.

Bu terimi blok zinciri olarak malum kripto para teknolojisi ile geçin ve NFT’ler elde edin. Bunlar, dijital sanata yada dijital şekilde gelen neredeyse her şeye eklenebilen etkili dijital orijinallik sertifikalarıdır – ses dosyaları, video klipler, hareketli çıkartmalar, okuduğunuz bu yazı.

NFT.jpg

DOSYA – 8 Nisan 2022 Cuma günü Hastings-on-Hudson, New York, ABD’de düzenlenen bir bilgisayarda OpenSea pazarındaki The Bored Ape Yacht Club mantarı olmayan jeton (NFT) koleksiyonu. (Getty Images vasıtasıyla Tiffany Hagler-Geard/Bloomberg)

NFT’leri kim satıyor?

‘Yıldız Trek’teki ününün sahibi William Shatner satıldı 90.000 sanal ticaret kartı geçen yıl şahıs başı 1 dolar. Elektronik müzisyen Grimes 6 milyon dolar sattı 389.000 dolara satılan pastel rüya manzaralarında yüzen kanatlı melekleri içeren bir video klibi de dahil olmak suretiyle geçen ay dijital sanatına kıymet kattı. NBA yıldızının klipleri LeBron James smaç yapıyor 225.000 dolara satıyorlar. Kadın oyuncu Lindsey Lohan kendi fotoğrafını sattı yüz. Ek olarak video oyunlarında sanal arazi satın alabilir ve aşağıdaki benzer biçimde meme karakterleri satın alabilirsiniz: Nyan kedi.

Dijital sanatçı Anne Spalter, bir NFT şüphecisi olarak başladı sadece şimdi jetonları kullanarak birden fazla sanat eseri sattı. En sonuncusu, suni zeka teknolojisi tarafınca oluşturulan gizemli bir halde çarpıtılmış kalelerin “Karanlık Kaleler” adlı bir videosuydu ve 2.752 dolara satıldı.

1990’larda Brown Üniversitesi ve Rhode Island Tasarım Okulu’nda dijital güzel sanatlar kurslarına öncülük eden Spalter, “NFT’ler, New York’ta asla bir galeriye gitmeyecek bir sürü insana sanatı açtı” dedi. “Onlar yatırımcı, teknoloji girişimcisi, o dünyadalar.”

Metaverse nedir?

Bunu webin hayata geçirdiği yada en azından 3D olarak oluşturduğu benzer biçimde düşünün. Facebook CEO Mark Zuckerberg, onu yalnız ekrana bakmak yerine içine girebileceğiniz “sanal bir ortam” olarak tanımladı. Esasen, insanların sanal gerçeklik başlıkları, artırılmış gerçeklik gözlükleri, akıllı telefon uygulamaları yada öteki cihazları kullanarak buluşabileceği, çalışabileceği ve oynayabileceği sonsuz, birbirine bağlı sanal topluluklardan oluşan bir dünyadır.

Gelişmekte olan teknolojileri takip eden bir analist olan Victoria Petrock’a bakılırsa, alışveriş ve toplumsal medya benzer biçimde çevrimiçi yaşamın öteki taraflarını de içerecek.

“Tüm bu şeylerin kusursuz, ikiz bir evrende bir araya gelmeye başladığı bir sonraki bağlantı evrimi, şu demek oluyor ki sanal hayatınızı fizyolojik hayatınızı yaşıyorsanız aynı şekilde yaşıyorsunuz” dedi.

Metaverse2.jpg

DOSYA – Bir katılımcı, 12 Nisan 2022 Salı günü Paris, Fransa’daki Paris NFT Günü konferansındaki Metaverse Zirvesi standında bir sanal gerçeklik (VR) başlığı kullanıyor. (Getty Images vasıtasıyla Benjamin Girette/Bloomberg)

Öteki firmalar metaverse’e katılıyor

Ocak ayında Walmart, teklif vererek öteki şirketlere katılma planlarını deklare etti. kripto para birimleri ve NFT’ler.

Perakendecinin dijital reklamcılık işletmesi “Walmart Connect” altında listelenen 30 Aralık 2021 başvurusu, küresel bir bilgisayar ağı vasıtasıyla çevrimiçi bir topluluğun üyeleri tarafınca kullanılacak kripto para birimi, NFT’ler ve blok zinciri teknolojisini içeren bir finansal işlem hizmetini özetliyor.

Bir sözcü FOX Business’a verdiği demeçte, “Walmart devamlı olarak gelişen teknolojilerin gelecekteki alışveriş deneyimlerini iyi mi şekillendirebileceğini araştırıyor” dedi.

Perakendeci ek olarak meta veri deposuna girmek için zemin hazırlıyor benzer biçimde görünüyor.

adında olan ayrı uygulamalar “Mağazaya Ayet”, “Kırmak için Ayet” ve “Eve Ayet”kapıdan kapıya alışveriş hizmetleri ve çevrimiçi sipariş için planlar ortaya çıkarırken, başka bir dosyalama Walmart adı için ticari markalar ve müşteriler için “havai fişek” logosu arar. sanal ve artırılmış gerçeklikte sağlık hizmetleri ve eğitim.

Aralık 2021’de Ralph Lauren’in metaverse’de mağaza oluşturmak için yarıştığı ortaya çıktı. Forbes, günlük 47 milyon etken kullanıcıyla Roblox’un çevrimiçi dünyasında oluşturulan moda markasının, Ralph Lauren’in sanal mağazalarını kış sezonu için “sanal şişme ceketler, kareli bereler ve öteki retro kayak giysileri ile 5 doların altında fiyatlandırdığını” kaydetti. “

The Los Angeles Times Ocak ayında bildirdiğine bakılırsa, Walt Disney Co.’nun tema parklarındaki gerçek dünya nesnelerine 3 boyutlu görüntüleri yansıtmak için bir patent için onay almasıyla beraber daha çok şirket alana giriyor.

planlarını açıkladıktan sonrasında Activision Blizzard Inc.’i satın alın“Call of Duty” ve “Candy Crush”ın yapımcısı olan Microsoft, ortalama 68.7 milyar dolarlık anlaşmanın kısmen meta veriye genişlemek amacıyla yapıldığını kaydetti.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, “Oyun, günümüzde tüm platformlarda eğlencede en dinamik ve coşku verici kategoridir ve metaverse platformlarının geliştirilmesinde mühim bir rol oynayacaktır” dedi. “Oyuncuları ve yaratıcıları ilk sıraya koyan ve oyunu güvenli, kapsayıcı ve hepimiz için erişilebilir kılan yeni bir oyun çağını başlatmak için birinci derslik içeriğe, topluluğa ve buluta derinden yatırım yapıyoruz.”

Associated Press ve FOX Business bu rapora katkıda bulunmuş oldu. Bu öykü Los Angeles haricinde bildirildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası