FUNducation, STEAM sunmak için Barancık Vakfı ile iş birliği yapmış oldu


Bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik programları ülkeyi ve sınıflarını kasıp kavuruyor, sadece bazı öğretmenler tüm öğrencilerin bu fikri benimsemediğini görüyor. Bunu sizin yapmış olmanız – bu durumda robotlar – öğrencilerin geleceği anlamına gelmez.

Haitili-Amerikalı Neirda Thompson-Pemberton bir inşaat mühendisi olarak başarı göstermiş bir kariyere sahipti, sadece mesleğinde öteki beyaz olmayan insanların, bilhassa de bayanların eksikliği onu dehşete düşürdü. 2000’lerde Thompson-Pemberton, yeterince temsil edilmeyen evlatların kodlama, robotik ve hatta adli bilimleri keşfetme fırsatına haiz olmalarına destek olmak için mesleğinden geçiş sonucu aldı.

The Florida Engineering Society, The Society of Civil Engineers ve STEAM tabanlı küçüklere yönelik etkinliklere ev sahipliği icra eden öteki kuruluşlar da dahil olmak suretiyle ustalaşmış kuruluşlarda gönüllü olarak çalıştı. Sadece Thompson-Pemberton daha fazlasını yapmak istedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası