Epic Epic Raise, Milyar Dolarlık Avatar Shoppe, Remio, Oyunlaştırma VR Eğitimi


Epic, üç Ms: Metaverse, Momentum ve Money söz mevzusu olduğunda masayı yönetmeye devam ediyor. Geçen hafta, şimdiden şaşırtıcı derecede fotogerçekçi oyunlar yaratan Unreal Engine 5’i gösterdiler. TikTok’un Çinli sahibi Bytedance, Snap’s Lens Studio ve Meta’s Spark AR ile rekabet edecek bir AR yaratıcı aracı olan Effects House’u bu hafta piyasaya sürerek kendini kanıtladı. Hollywood stüdyosu IP’sinin NFT’lerini meydana getiren Genies, bankayı artırdı milyar dolarlık değerlemede. Onların derhal arkasında, The Fabricant bir NFT moda evi için para topladı. Batman’in yeni bir pelerine ihtiyacı olursa diye.

Epic, Metaverse Tutkuları İçin İki Milyar Dolar Daha Artırdı. Sony ve Lego ailesi yatırım fonu Kirkbi, Epic Games’e 2 milyar dolarlık bir yatırımla Epic’in Metaverse stratejisine büyük bahse girdi. Bu, Sony’nin geçen yılki 200 milyon dolarlık yatırımını üç kattan fazla azaltıyor. Bir çok Sony Playstation oyunu, Epic’in Unreal oyun geliştirme motoru ve Epic’in Fortnite en popüler Playstation oyunları arasındadır. Antak kalma, Epic’e 31,5 milyar dolar değerinde. Firmanın bu senenin sonlarında yada gelecek günlerde 100 milyar dolarlık bir değerleme ile halka açılmasını bekliyoruz.

Genies Avatar Maker, 1 Milyar Dolar Değerlemeyle 150 Milyon Dolar Artırdı. Firmanın, Universal Music ve Warner Bros. Music için NFT yapmak için hususi bir anlaşması var. 2o21’de 65 milyon dolar toplayan Genies, %99 meşhur avatar pazar payına haiz bulunduğunu söylüyor. Hedef, Meta’nın avatar sistemi şeklinde, uygulamalar içinde dolaşabilen bir standarda, kısaca The Metaverse’e haiz olmaktır. Avatarınızda kimliğiniz, cüzdanınız, akıllı telefonunuz ve öteki dijital varlıklarınız var ise, Metaverse’deki en kıymetli varlık olabilir. Genies’in avatarları NFT’lerdir, bu yüzden kimse sizi klonlayamaz ve bir banka soyamaz. Silver Lake, Bond, NEA ve Tamarack Global’in katılımıyla turu yönetti.

Fabricant, metaverse için gardırop inşa etmek için 14 milyon dolar artırdı. Firmanın Epic Games ile bir ortaklığı var ve hanım liderliğindeki en büyük NFT topluluğu olan World of Women ve The Sandbox ile yeni bir ortaklaşa iş başlatıyor. Sandbox’ın baş işletme görevlisi Sebastian Borget bir melek yatırımcıdır. Greenfield One, Ashton Kutcher ve Guy Oseary’nin Sound Ventures, Red DAO ve diğerlerinin katılımıyla turu yönetti.

Digital Pets Company, Metaverse için 3D Köpek NFT’lerini Başlattı, Uygulamalar arası güvenliği sağlanan ve NFT’ler tarafınca doğrulanan (AI) destekli dijital evcil hayvanlar. Şirket, “kalıcı durumlu AI” nın, yavrularınızla empatik bir bağ kurmanızı sağlayacağını söylüyor. Şirket, onu değişmeden dünyalara getirebileceğinizi söylüyor. Hakikaten? Böylece kuklacıyı içeri getirebilirim Fortnite ya da onu Golf+’da açık havada eğlenmeye götürmek mi? Tohum öncesi fonları Outlier Ventures, Hawk Digital ve MaxStealth’ten geliyor.

Tik Tok, AR Platform Efekt Evi’ni Başlattı. Hızla genişleyen toplumsal medya platformu, Snapchat (Lens Studio) ve Instagram’a (Spark AR) rakip olacak bir AR oluşturma platformu başlattı. AR Insider analisti Mike Boland, TikTok’un AR potansiyelini tam olarak ortaya çıkarmak için bir AR yaratıcı platformunun lüzumlu olabileceğini söylüyor. Efekt EviDaha ilkin yalnızca 450 kapalı beta kullanıcısı tarafınca kullanılabilen , bir dereceye kadar teknik kabiliyet gerektirecek, sadece bir çok sürükle ve bırak. Effects House, yaratıcılara AR efektleri oluşturma sürecinde rehberlik edecek oldukca sayıda belgeye, şablona, ​​öğreticiye ve bir “informasyon laboratuvarına” haizdir.

Pico, Çin Dışında tüketici VR’sine giriyor. Fransız VR konferansı Laval Virtual’da Pico, popüler kurumsal VR bağımsız kulaklığı Pico Neo 3’ü Çin dışındaki batılı tüketicilere getirdiğini duyurdu. Lansman başlıkları şunları ihtiva eder: Demeo, Superhot, Hyperdash, Smash Drums!, Sam ve Max: Bu Kez Sanal, Müteahhitler, Retropolis’in Sırrı, Şaşırtıcı Bölgeler, ve daha onlarcası. Uyum sağlamayı planlayan Pico’nun EMEA bölgesi Genel Müdürü Leland Hedges, “En iyi oyun kütüphanesine haiz olduğumuzu iddia etmiyoruz, sadece VR’nin oyun içinde ne olduğu tarafınca domine edilmesinin pazar için en iyi şey bulunduğunu düşünmüyoruz” dedi. mevcut kurumsal uygulamaları tüketici kullanımına sunuyor. Bu, eğlencenin yanı sıra profesyoneller için içinde ne olduğu kullanılabilir hale getirecektir. Pico, Ağustos 2021’de TikTok ebeveyni Bytedance tarafınca 900 milyon dolara satın alındı.

Meta, Dünya İçi Eşyalar ve Ücretlerle Ufuktan Para Kazanmaya Başlıyor. Meta, içerik oluşturucuların Horizon Worlds’te ücret talep etmelerini sağlayacak deneysel bir özellik uyguluyor. Meta %50 indirimli alıyor. Ve niçin olmasın? Horizon Worlds için milyarlar harcadılar. Öte taraftan, çoğunlukla orada inşa etmek için para ödediğiniz içerik oluşturucuların ceplerini seçmek için birazcık erken görünüyor.

VR Eğitim Platformu Remio 4,5 Milyon Dolar Artırdı. 2020 senesinde Jos van der Westhuizen ve Derrick van Schalkwyk tarafınca kurulan San Francisco merkezli girişim, VR’de uzaktan ekip oluşturma için hepsi bir arada bir çözüm sunuyor. Hibrit emek verme ortamlarının yükselişi ve VR teknolojisinin emek verme alanlarına entegrasyonu ile şirket, Google, Netflix, Hubspot, Fidelity, Twilio, Trello ve Nextdoor dahil olmak suretiyle birçok seçim çerçevesi müşterisi ile kuvvetli bir organik gelişme ve benimseme görmüş oldu. Remio, oyun benzeri özellikleri ortaklaşa iş araçlarıyla tek bir platformda birleştirerek benzersiz bir konum oluşturmuştur. Tur, Version One Ventures, The Venture Reality Fund ve Moai Capital ile beraber Khosla Ventures tarafınca yönetildi.

Somnimum Space, ‘Live Forever’ Modu ile Ölümsüzlük Sunuyor. Şirket, sizin hakkınızda toplamış olduğu verileri sizin şeklinde konuşan ve yürüyen bir dijital ikizin yaratılmasını sağlamak için kullanacak ve en azından bir süreliğine bir yada iki atayı kandırmak için yeterince iyi olacak. AI kullanarak, veriler, on yıl içinde daha iyi hale gelen VR’de giderek daha doğru bir simülasyon oluşturacaktır.

^^Donanım analisti Brad Lynch, Meta’nın Cambria Projesi’nin tasarımını Twitter’da sızdırdı. ^^

Golf Artı azca ilkin temel üyeler için yeni bir parasız kurs duyurdu.

HTC, Splinternet Hızlanırken Açık Bir Metaverse Oluşturmak İstiyor. Forbes’ten Nina Xiang, HTC Çin Başkanı Alvin Graylin ile Metaverse ve daha fazlası hakkında röportaj yapmış oldu.

XR’de Bu Hafta şimdi Viacom’da Fütürist olan Ted Schilowitz ve bu haftalık köşenin yazarı Charlie Fink tarafınca sunulan bir podcast. Bu haftaki konuğumuz AR Insider’dan Mike Boland. Bizi podcasting platformlarında bulabilirsiniz. Spotify, iTunesve Youtube.

ne okuyoruz

^^ Metaverse Hype Döngüsü VR Pioneer Ari Bar-Zeev tarafınca. ^^

Mark Zuckerberg’in AR gözlükleriyle ilgili büyük planlarının arkasında. Meta, 2024’te ilk AR gözlüklerini piyasaya sürmek için yarışıyor, sadece kaynaklar, bunların ana akım haline gelmelerinin oldukca daha uzun süreceğine inanıyor. (Alex Heath/The Verge)

Metaverse Konfor Bölgenizi Çözmeye Çalışıyor (Scott Stein/CNet)

Roblox’un ‘Katmanlı Giysileri’ Burada – Ama Buna NFT Demeyin. Platformun uyarlanabilir elbise tasarımına yönelik yeni teknolojisi, meta veri deposu ve NFT’ler şeklinde şeyler hakkında tartışmalar için daha geniş etkilere haizdir. (Will Bedingfield/Kablolu)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası