Dünyanın Her Yerinden Gönüllüler, Lenovo’nun İnsanlık İçin Çalışmasına Katılmak İçin Robinson Crusoe Adası’na Geldi


Gösterilen bir saat ilkin

Tarafınca sunulan Lenovo

15 Nisan 2022 /CSRwire/ – Takip ediliyor lansmanı Geçen senenin sonlarında, dünyanın dört bir yanından seçilmiş bir grup gönüllü, dünyanın en uzak ofislerinden birine gezi edecek. İnsanlık İçin Çalışın, Lenovo, Island Conservation ve Robinson Crusoe Island topluluğu arasındaki mühim bir ortaklıktan doğan yürekli bir program. Bu girişimin temelinde, Z kuşağı ve Y kuşağı için uzaktan ve hibrit çalışmanın artan önemini ortaya koyan Lenovo araştırması içeriyor. Bu, bireyler ve genel olarak cemiyet için faydalar sebebiyle işyeri esnekliği için artan bir arzuya yol açmaktadır. Araştırma, 18-40 yaşlarındaki her beş kişiden dördünün herhangi bir yerden çalışmanın topluma, topluluklara, işverenlere ve çalışanlara yararlı bulunduğunu düşünürken, %61’inin geri vermeyi ve mahalli topluluk üstünde pozitif yönde bir tesir yaratmayı ‘oldukca mühim’ bulduğunu ortaya koydu.

Binlerce ümitli fert, Robinson Crusoe Adası’nda korumayı desteklemek için becerilerini gönüllü olarak sunarken, uzaktan ve hibrit emek harcamayı uç noktalara taşımak için başvuruda bulunmuş oldu. Kapsamlı bir seçim sürecinden sonrasında, Avrupa, Şimal ve Cenup ABD ve Asya’dan dokuz gönüllü, uzak bir toplulukta uzun soluklu pozitif yönde bir tesir yaratmak için becerilerini ve ilgili deneyimlerini ilk elden kullanmaya çağrı edildi.

Bu gönüllü grubu, Island Conservation ve Robinson Crusoe topluluğu tarafınca Nisan 2022’ye kadar Work for Humankind’e katılmak suretiyle seçildi.

Katılımcılar şunları ihtiva eder:

  • Brezilya: Sürdürülebilirlik analisti Ligia Santos
  • Fransa: Cynthia Mayer, ürün yöneticisi ve yazışma uzmanı
  • İtalya: Simone Canova, dijital metin yazarı
  • Almanya: Sürdürülebilirlik ve geleceğin enerji stratejisti Simon Wehner
  • Meksika: Vivian Garcia, hayvan refahı öğretim görevlisi
  • Birleşik Krallık: Kay Bromley, bir BT uzmanı ve çözüm mimarı
  • ABD Birleşik Devletleri: Clinton Harmon, tıbbi yazı danışmanı ve araştırma bilimcisi

Adada geçirdikleri süre süresince gönüllüler, Lenovo’nun dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, mobil iş istasyonları ve firmanın portföyünü kapsayan sunucular da dahil olmak suretiyle bir takım kuvvetli aygıt ve çözümünü içeren teknoloji etkin emek harcama alanında kendi mevcut işlerinde ve eğitimlerinde çalışacaklar. ThinkPad, Yoga, Legion, ThinkBook ve IdeaCentre PC’ler dahil; Sanal toplantılar için ThinkSmart cihazları; Lenovo tabletleri, monitörleri ve takıları; ThinkReality A3 artırılmış gerçeklik akıllı gözlükleri ve Lenovo Mirage VR S3 sanal gerçeklik başlıkları; Uçta suni zeka için ThinkEdge SE450 sunucuları; Motorola Edge akıllı telefonlar; LanSchool eğitim yazılımı; akıllı ev cihazları ve daha fazlası.

Bir Work for Humankind gönüllüsü, Lenovo'nun Şili'deki Robinson Crusoe Adası'ndaki teknoloji çalışma alanından uzaktan çalışıyor
Bir Work for Humankind gönüllüsü, Lenovo’nun Şili’deki Robinson Crusoe Adası’ndaki teknoloji emek harcama alanından uzaktan çalışıyor

Work for Humankind, Lenovo’nun CO2 Offset Hizmetinden de yararlanacak. Tüm ThinkPad, Yoga ve Lenovo Legion cihazlarında bulunan CO2 Dengeleme Hizmeti, tüketicilerin ve işletmelerin benzer şekilde karbon emisyonlarını dengelemesine ve Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin projelerinden önde gelen Temiz Kalkınma Mekanizmasını destekleyerek çevreye destek olmasına olanak tanır. Bu, programın yalnızca gönüllülük ve teknoloji kanalıyla mahalli toplumu desteklemekle kalmayıp, bununla birlikte dünyanın başka bir yerindeki sera gazı emisyonlarını azaltmaya adanmış bir çevre projesine de destek olacağı anlamına geliyor.

Lenovo’nun teknoloji emek harcama alanı ek olarak 1 Mbps’den 200 Mbps’ye kadar mühim seviyede yükseltilmiş web bağlantısı ihtiva eder ve bu da yüksek süratli interneti Robinson Crusoe Adası’na ilk kez getirmiştir. Lenovo’nun varlıklı akıllı cihazları, çözümleri ve hizmetlerinin yanı sıra bu güçlendirilmiş bağlantı, Island Conservation’ın Robinson Crusoe Adası’ndaki restorasyon projelerini ilerletiyor ve adanın eğitim programlarını gelecek yıllarda dönüştürüyor.

Ahşap bir masa üzerinde bir dizüstü bilgisayarda çalışan bir çift el
Lenovo teknolojisi, Robinson Crusoe Island’ın teknik kapasitesini geliştiriyor

Island Conservation’da İnovasyon Başkanı David Will, yorumlar: “Gönüllülerimiz, yeni bir topluluk odaklı koruma çağına ulaşmamıza destek oluyor. Lenovo’nun teknolojisi, Island Conservation’ın ekosistem restorasyon uzmanlığı ve gönüllülerimizin becerileri, bu ufak ada topluluğunun gereksinimlerine sürdürülebilir bir gelecek için net bir vizyonla cevap vermemizi sağlayacak.”

Lenovo, gönüllüler Robinson Crusoe’dan ayrıldıktan oldukca sonrasında programın faydalarının hissedilmesini sağlayarak projenin hedeflerinin korunmasına destek olmak için adada kalıcı bir miras bırakmaya kararlıdır. Bu miras, emek harcama alanında kullanılan teknolojisini direkt topluluğa bağışlamayı ihtiva eder. Amaç, teknoloji destekli tahsil kanalıyla adada mevcut olan eğitimin kapsamını ve standardını mühim seviyede iyileştirmektir.

Lenovo Akıllı Cihazlar Grubu Başkan Yardımcısı ve CMO’su Emily Ketchen, yorumlar: “Lenovo bir yıldan fazla bir süre ilkin Work for Humankind’i başlattığında, başarısının daha akıllı teknoloji, bağlantı ve teknolojiyi iyilik için kullanma arzusundan yararlanırken nelerin mümkün bulunduğunu gösterecek yetenekli, kesin bireyler bulmaya bağlı bulunduğunu biliyorduk. Bu aşırı istekli gönüllüler, bu uzak ada topluluğunun geleceğe hazır olmasına destek olmak için dijital pazarlama, toplumsal medya ve veri bilimini kapsayan ustalaşmış becerilerini de bağışlayacak. Bu çabaların tesiri pozitif yönde bir fark yaratacak ve mirasımıza bağışlanan Lenovo teknolojisinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya destek olacaktır.”

Robinson Crusoe Belediye Başkanı Pablo Manríquez Angulo, “Uzak bir ada topluluğu olarak, dünyanın her yerinden gönüllülerle beraber yaşamaktan, onlardan yeni beceriler öğrenmekten ve koruma projelerimizin hayata geçtiğini görmek için onlarla beraber çalışmaktan inanılmaz coşku duyuyoruz. Lenovo ve Island Conservation ile yaptığımız bu ortaklıktan hakkaten coşku duyuyoruz.”

Ada vahşi yaşamının fotoğraflarının bulunduğu ahşap panelli bir duvarın önünde birkaç monitör ve dizüstü bilgisayar
Lenovo teknolojisi, Robinson Crusoe Island’ın teknik kapasitesini geliştiriyor

İnsanlık İçin Emek verme Araştırma Raporu Hakkında
Bu yeni küresel araştırma emek vermesi, 10 küresel pazarda (Brezilya, Çin, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Birleşik Krallık ve ABD) sekiz dilde 15.000’den fazla kişiyle anket yapmış oldu. Araştırma, Lenovo’nun teknoloji ve insanlık arasındaki kuvvetli bağlantıyı anlamaya yönelik yolculuğuna dayanıyor. “Hayat Bu” projesi, “Yeni Gerçekler” kampanya ve “İyi Şehir” projesi. İnsanların, daha akıllı değişen teknolojinin, insanlığın kişisel ve ustalaşmış olarak büyümeye devam etmesine izin verirken, kendimizi daha kuvvetli, empatik ve verici hissettirebileceğine inandıklarını ortaya çıkardılar.

Robinson Crusoe Adası hakkında
Robinson Crusoe Adası yada Isla Robinson Crusoe, eskiden Más a Tierra (“Karaya Daha Yakın” anlamına gelir) olarak bilinir, Juan Fernández Adaları takımadalarının ikinci en büyüğüdür. Cenup Pasifik Okyanusu’nda, Şili, San Antonio’nun batısında yer verilmiştir. Çoğunluğu adanın şimal kıyısındaki Cumberland Körfezi’ndeki San Juan Bautista nahiyesinde yaşayan takımadaların yaşamış olduğu adaların en kalabalıklarından biridir. Şili hükümeti, yazınsal mirasına atıfta bulunarak 1966’da yeri Robinson Crusoe Adası olarak tekrardan adlandırdı – romancı Daniel Defoe’nun kurgusal Robinson Crusoe’sunun ardındaki esin kaynağı olarak hareket ediyor

Juan Fernandez Topluluğu Hakkında
Latin ABD’nın en uzak yerlerinden birinde, kırsal bir topluluk olan Robinson Crusoe Adası’ndaki San Juan Bautista’da ortalama 900 şahıs yaşıyor. Mahalli iktisat, büyük seviyede, dünyanın başka hiçbir yerinde görülmeyen, sürdürülebilir şekilde yönetilen zanaatkar bir ıstakoz balıkçılığına dayanmaktadır. Topluluk, 1995’te bir Ulusal Park, 1977’de bir UNESCO Biyosfer Rezervi ve 286.000 km2’lik korunan alanı kapsayan Juan Fernandez Deniz Deniz Parkı’nı kurarak mahalli kurumların desteğiyle organik mirasını koruma çabalarına öncülük etmiştir. Mahalli gezim, adanın birçok organik güzelliğini, kültürünü, dalışını, ata binmeyi, kuş gözlemciliğini, balıkçılığı ve doğal ki Daniel Defoe’nun meşhur romanı ‘Robinson Crusoe’nun hikayelerini ve yerlerini ihtiva eder.

Ada Koruma Hakkında
Island Conservation, yok oluşları önleyen ve adaları restore eden küresel, kar amacı gütmeyen bir koruma kuruluşudur. Hem biyolojik çeşitliliğin hem de türlerin yok olmasının en yoğun olduğu yerde çalışıyoruz – adalar. Birincil tehdidi ortadan kaldırmak – ortaya çıkan istilacı omurgalılar – tehdit altındaki nebat ve hayvanları kurtarmak için en eleştiri müdahalelerden biridir. Yerli ada türleri ve ekosistemleri çoğu zaman oldukca azca ek müdahale ile iyileşir ve hayvanlar mahalli olarak nesli tükendiğinde onları tekrardan sunarız. Island Conservation, arazi yöneticilerine ve mahalli topluluklara vizyonlarını uygulama mevzusunda destek sağlar. Bugüne dek, 504 tür ve alt türden 1.218 popülasyondan yararlanarak dünya genelinde 65 talibi başarıyla restore ettik. Daha çok data edinin https://www.islandconservation.org/

Lenovo hakkında
Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), dünya genelinde 180 pazarda müşterilere hizmet veren 60 milyar ABD Doları gelirli bir Fortune Global 500 şirketidir. Hepimiz için daha akıllı teknolojiler sunmaya yönelik yürekli bir gösterime odaklanarak, her gün milyonlarca müşteriye güç veren (cihazlar ve altyapı vesilesiyle) ve güçlendiren (çözümler, hizmetler ve yazılımlar vesilesiyle) dünyayı değiştiren teknolojiler geliştiriyoruz ve beraber daha kapsayıcı bir dünya yaratıyor, hepimiz için her yerde güvenilir ve sürdürülebilir dijital cemiyet. Daha fazlasını öğrenmek için ziyaret edin ve bizim vesilesiyle son olarak haberleri okuyun StoryHub.

LENOVO, THINKPAD, THINKBOOK, YOGA, IDEACENTRE, LENOVO LEGION, THINKREALITY, THINKSMART ve IDEACENTRE, Lenovo’nun ticari markalarıdır. MOTOROLA, Stilize M Logosu, MOTO ve MOTO marka ailesi, Motorola Trademark Holdings, LLC’nin ticari markalarıdır. ©2022, Lenovo Group Limited.

lenovo logosu

Lenovo

Lenovo

Lenovo hakkında

Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY), dünya genelinde 180 pazarda müşterilere hizmet veren 60 milyar ABD Doları gelirli bir Fortune Global 500 şirketidir. Hepimiz için daha akıllı teknolojiler sunmak için yürekli bir gösterime odaklanarak, her gün milyonlarca müşteriye güç veren (cihazlar ve altyapı vesilesiyle) ve güçlendiren (çözümler, hizmetler ve yazılımlar vesilesiyle) dünyayı değiştiren teknolojiler geliştiriyoruz ve beraber daha kapsayıcı, güvenilir bir dünya oluşturuyoruz. ve hepimiz için her yerde sürdürülebilir dijital cemiyet. Daha fazlasını öğrenmek için ziyaret edin ve StoryHub vesilesiyle son olarak haberleri okuyun.

Den fazla Lenovo

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası