Decentraland sanal moda haftasını başlattı


NE? Decentraland, metaverse’de düzenlenecek ilk moda haftası bulunduğunu iddia etmiş olduğu şeyi başlattı. Dezeen.com tarafınca gösterilen bir rapora bakılırsa, sanal gerçeklik platformu bu hafta çeşitli markaların yeni giyim koleksiyonlarını sergileyecek.

AYRINTILAR Metaverse Moda Haftası, sanal podyumlarda yürüyen avatarlarda sergilenen dijital giysilerle sanal gerçeklikte de olsa, beklediğiniz partilerden ve pop-up dükkanlardan sonrasında her zamanki podyum gösterilerini içerecek.

Etkinlik parasız olacak ve katılmak için platforma giriş yapmaları istenen kullanıcılarla her insana açık olacak. Konuklar, bir öğeyi görüntülemek ve kripto cüzdanları vesilesiyle NFT satın almak için bir QR kodunu tarayabilirler.

NEDEN? Dijital ekran, modayı demokratikleştirmek için tasarlandı ve IRL eşdeğerinden daha çevre dostu olarak faturalandırılıyor. Metaverse Moda Haftası Başkanı Giovanna Casimiro’nun Dezeen’e söylediği şeklinde, “MVFW dünyadaki hepimiz ve hepimiz tarafınca erişilebilir olacak. Geleneksel moda şovlarının dezavantajlarından biri, averaj bir insan için fazlaca kısıtlayıcı olmaları ve neredeyse devamlı yalnızca davetli olmalarıdır.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası