Clemson ve GE, daha çok mühendisi iş gücüne katmak için bir araya geldi


İşverenler buluyor mühendisler gelmesi zor, sadece Clemson Üniversitesi bu mevzuda bir adım atmak isteyen kurumlardan biri.

GE ile Next Engineers programı adında olan bir ortaklık yardımıyla, lise öğrencileri – yada Next Engineers – mühendislikle yakınlaşabilir. Mühendislik Akademisi Greenville. Program, yalnız mühendisliğe giren talebe sayısını değil, hem de bu öğrencilerin çeşitliliğini de artırmaya destek olmak için var. Yakın tarihindeki bir Pew Research çalışmasına nazaran, alana girenlerin yalnızca yüzde 17’si Siyah yada Latin idi.

22 Temmuz’da, 11. derslik öğrencilerinden oluşan bir grup, Clemson Üniversitesi’ne göz atma ve bazılarını görme fırsatı buldu. Watt Ailesi İnovasyon Merkezi, sanal gerçeklik kulaklıklarını ve 3 boyutlu yazıcıları kontrol ediyor. Sonraki Mühendisler ek olarak şunlara da bir göz attı: Clemson Enerji Görselleştirme ve Analitik MerkeziClemson’ın kampüsündeki her nesnenin karbon ayak izini bir ağaca kadar izleyen bir tesis.

Cenup Carolina, Central’daki Daniel Lisesi’nden Hadley Medeiros, “Disney Plus ile ilgili Imagineering belgeselini izlediğimden beri makine mühendisi olmak istiyordum” dedi. “Disney tema parklarındaki albeni merkezlerini iyi mi inşa ettiklerini gösteriyor.”

Program, öğrencilere derslik düzeyine bağlı olarak üç tecrübe sunar. Bunlar:

  • 13-14 yaş için Mühendislik Keşfi
  • Mühendislik Kampı, 14-15 yaş arası bir haftalık kamp deneyimi
  • 15-18 yaş arası Mühendislik Akademisi

Clemson’ın Greenville, Pickens, Oconee ve Spartanburg ilçelerine hizmet veren beraber çalmış olduğu Greenville okullarının yanı sıra Johannesburg, Cenup Afrika’da merkezler vardır; Staffordshire, Birleşik Krallık; ve Cincinnati, Ohio.

Program vesilesiyle öğrenciler, mühendislikte orta öğretime geçme nihai hedefi ile mühendisler benzer biçimde düşünmeyi öğrenirler. Öğrencilerin düzgüsel derslik ortamı haricinde yılda 80 saat öğrenimi tamamlamaları beklenir ve programı tamamladıktan sonrasında GE’den 20.000$’lık burs almaya hak kazanabilirler. Öğrenciler, sürükleyici tasarım zorluklarından üniversiteye hazırlık atölyelerine kadar her şeyi alır.

Next Engineers Greenville’in proje yöneticisi Brittany Fatima Sanders, “Beni ayda ortalama iki kez, çoğu zaman cumartesi günleri üniversitede görmeye geliyorlar” dedi. “Mühendislik tasarım zorlukları yapıyoruz; onları mühendis olma mevzusunda heyecanlandırmak için öğretim üyeleriyle buluşuyor ve bu tür etkinliklere katılıyorlar ve bu işe yarıyor.”

Değişik mühendis türleri

  • İnşaat mühendisleri yollar, köprüler, binalar, barajlar ve öteki yapıları tasarlayın ve inşa edin ve güvenli olduklarından ve uzun süre dayandıklarından güvenilir olun.
  • Makine Mühendisleri ambulanslar, jet motorları, teleskoplar ve dönme dolaplar benzer biçimde makineler tasarlayın ve inşa edin.
  • elektrik mühendisleri trafik ışıkları benzer biçimde temel şeyleri yapmak için elektrikle çalışırlar yada otomobilleri çalıştırmak ve elektrikli tayyare motorları tasarlamak için elektrik kullanırlar.
  • kimya mühendisleri daha verimli güneş panelleri ve daha büyük depolama pilleri benzer biçimde şeyler yapmak için hammaddeleri yeni ürünlerle birleştirin.

Kaynak: Sonraki Mühendisler Greenville

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası