2021’de satılan VR başlıklarının neredeyse %80’i Oculus Quest 2’ydi


Ne bilmek istiyorsun

  • Araştırma şirketi IDC, Meta Quest 2’nin 2021’deki tüm AR/VR kulaklık satışlarının %78’ini ele geçirdiğini söylüyor.
  • AR/VR kulaklık pazarı, 2021’de 2020’ye kıyasla senelik bazda %92,1 büyüdü ve satışların yarısı 2021’in 4. çeyreğinde gerçekleşti.
  • 2021, 2016’dan bu yana bu düzeyde bir büyümenin görüldüğü ilk yılı işaret ediyor.

Toplu olarak XR olarak malum AR ve VR kulaklık pazarı, büyük seviyede Meta Quest 2 yardımıyla büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Uluslararası Veri Şirketi (IDC), Meta’nın amiral gemisi VR kulaklığı 2021’de 8.7 milyon tane sattı ve bu hacmin yarısı 4. çeyrekte Dinlence sezonunda satıldı.

Toplamda, hala satılan Meta Quest 2 Oculus Görevi 2 bu süre zarfında — yıl içindeki tüm XR kulaklık gönderilerinin %78’ini oluşturdu. IDC’ye bakılırsa 2021’de sevk edilen toplam XR kulaklık sayısı 11,2 milyondu ve orijinal Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation VR başlıklarının 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana XR kulaklık sevkiyatlarındaki en büyük büyümeyi temsil ediyor. Bu, yıldan yıla %92,1’dir. şirkete bakılırsa gelişme.

Pazar payının geri kalanı birkaç değişik şirket içinde bölünür. Kulaklıklarını çoğunlukla ticari müşterilere satan bir şirket olan DPVR, kulaklık satışlarının %5.1’ini elinde tutuyordu. Pico – TikTok yapımcısı ByteDance’in sahibi olduğu bir şirket. yakın zamanda Qualcomm ile ortak oldu — senelik VR kulaklık satışlarının %4,5’ini emdi. Bu, satışların kabaca %12,4’ünü Valve, Sony ve öteki birkaç minik şirket benzer biçimde firmalar içinde bölüştürüyor.

(Fotoğraf kredisi: IDC)

Bu, bağımsız kulaklıkların – doğrusu kullananların bir PC’ye yada konsola bağlanmasını gerektirmeyenlerin – yıl süresince satışların aslan payına hakim bulunduğunu gösteriyor. Orijinal Oculus Quest piyasaya çıktığında, bir satışlarda benzer sıçrama Aksi takdirde bir tüm olarak VR endüstrisi için negatif bir yıl olacak olan istatistikler.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası