İTO Haber – [Haber] Enerji için EN İYİ ile Türkiye ve İspanya’nın temiz enerjide iş çevrelerinde araştırılacak


Yayınlanma zamanı: 05 Nisan 2022 Salı

Avrupa tarafınca Cumhuriyeti Mali İş Birliği’nden alınan, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı tarafınca yetiştirilen sektörler kapsamında proje, İzmir Kalkınma Ajansının (ENSTİA) ile Enerji Birliği tarafınca uygulanıyor. Proje kapsamında İspanya’ya düzenleme emek verme alanında, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ve İZKA’dan hizmet ile Türkiye’den 25 çevre enerji sektörü iş temsilinde içeriyor.

Bu ilk olarak Bilbao’daki ileri imalat, yüzey mühendisliği, ürün mühendisliği ve imalat için ICT’lerde teknoloji merkezi Uygulaman ile İspanya’daki en uygulamalı araştırma ve geliştirme merkezi TECNALIA’ya ziyaretler düzenlenecek.

İspanya ve Avrupa’nın rüzgar türbini ekipmanlarında genel merkezde, genele bağlı yüzer santrali çözümlerinde ilk temsil eden ve Avrupa’nın limana yakın deniz üstü rüzgar tasarımıyla ilgili olan DemoSATH projesi incelenecek.

WİNDEUROPE’TA TÜRKİYE SUNUMU


Rüzgar enerjisi üretimine katılacak yılni ve akademisyenleri bir araya getiren ve bu yıl Bilbao’da düzenleme WindEurope konuşma’na da katılacak ekip, burada Türkiye’deki rüzgar sanayisinin eğitiminde.

Sektör WindEurope kapsamında, “Rüzgar Enerjisi Internasyonal Eşleştirme Etkinliği”ne de katılarak, karşılaşabilecekleri iş birlikleri alanlarını ele alacak.

Sektör için, Barselona Kent konseyi ile bir araya gelecek kentlerin toplanacak enerjinin enerjiye dönüştürülmesi ekonomik ekonomik büyümeyi ve yatırımlarının yetiştirilmesinde sergilenen şeklinde sergilenen alışverişinde yapılacak.

Son gün ise CEEC Katalan Enerji Verimliliği Kümelenmesi ile ESCI içinde Avrupa Küme Mükemmeliyeti Vakfına (EFCE) ziyaretlerde bulunulacak. İspanya’da temiz enerjide kümelenme tesisleri incelenerek İzmir’e uygulanabilirliği tartışılacak.

Comments are closed.