İTO Haber – [Haber] 6 ayda 10 bin yakın işletme endüstri sicil belgesi aldı


Yayınlanma zamanı: 25 Temmuz 2022 Pazartesi

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Yapınak Kayseri Organize Endüstri’ndeki Femaş Firmalar Grubu Ferre Ankastre Ankastre Endüstri’nin açılışında çalışan fırından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görünümünde koyulan “Ulusal Teknoloji Hamlesi” görme hızı kesmeden sürdürüldüğünü söylemiş oldu.

Büyük ve iyi Türkiye yatırımı, üretim, istihdam ve ihracattan ödün vermelerini vurgulayanları, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı olarak daha çok yatırım, daha çok endüstri üretimi için müteşebbislere plan ve planlanabilirleri uygun ortamları hazırladıklarını belirtti.

Bakan Varank, 20 yıl süresince büyük atılımlar planlı endüstri alanlarını dile getirdiler.

Yatırımların üstüne değinen Varan, şunları kaydediyor: “Bugünkü Kayseri OSB’nin en güzel örneklerinden biri. , beşeri ana para ve altyapıdan yararlanıyoruz. Teknoloji endüstri sanayii programı ile yerli imkanlardan yararlanıyoruz. Türkiye’de kullanıma yönelik kullanıma yönelik kullanıma hazır. devam etmeye devam etmeyeceksiniz. Bir tek bu yıl ilk 6 10 bin yakın işletme endüstri sicil belgesi alarak üretime başladı. İşte bugün resmi düzenlemesini güzel bu tesis de en iyilerinden biri. Ben bu vesileyle yatırım, yatırım ve ihracat seferberliğimize omuz veren, kendi kendine güvenerek yatırımlarına devam eden ve bu tesislere kazandıran FEMAŞ gruplarını canı gönülden kutlama ediyorum.”

Varank, üretim yapmak için kullanılır.

İş seçmenleri için vurgulayan Varyank, bu yatırımların hayatındaki temel kıymet içinde çalışan fazlaca sayıda fakat bu fabrikaları ayakta tutan büyük büyük özveriyle çalışan emekçi kardeşlerimizdir. , otomotivde, makinede, metal sanayiinde dünya genelinde oynayansak olunabilir, emekçi ustam sayesindedir.” dedi.

Varank, hayata geçişte alın teri döken ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da açılışa teşekkür etti.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası