iPhone için iOS 16, yeni MacBook Air, M2 yongası


Apple, M2’li yeni MacBook Air’i tanıttı

Apple, yeni M2 işlemcisinde çalışan yeni bir MacBook Air duyurdu

— Kif Leswing

Apple yeni M2 çipini duyurdu

Apple, son olarak çipi M2’yi duyurdu. Mac’lerde ve iPad’lerde kullanılan Apple’ın M1 çipinin halefidir.

Çip, M1’den %25 daha çok transistör ve %50 daha çok bant genişliği içerecek.

Apple, güç açısından verimli performansa odaklandığını ve bunun için ihtiyaç duyulan güç miktarını sınırlarken hız performansını en üst düzeye çıkardığını söylemiş oldu.

— Lauren Feiner

Apple, yeni Apple Watch yazılımını duyurdu ve daha iyi uyku takip edeni içeriyor

Apple Watch OS9

Kaynak: Elma

Apple, Apple Watch için son olarak yazılımı olan watchOS 9’u duyurdu.

Güncelleme, kullananların her uyku aşamasında ne kadar süre kaldıklarını görebilmeleri için uzun süredir beklenen yeni uyku seyretme özelliklerini içerecek.

Güncellemenin bir parçası olarak Apple, yeni bir Siri kullanıcı arayüzü ve yeni başlık bildirimleri sunuyor. Kullanıcılar ek olarak saatte yeni podcast’ler arayabilir. WatchOS 9 ek olarak astronomi yüzü ve ay takvimi de dahil olmak suretiyle yeni saat yüzleri içerecek.

Antrenman uygulaması ek olarak, ne kadar verimli koştuğunuzu seyretmek için kalp atış hızı bölgeleri ve yeni koşu ölçümlerini içerecek şekilde yenileniyor.

— Jessica Bursztynsky

Apple, CarPlay’i gelecek yıl gelecek yeni otomobiller için tonlarca bilhassa güncelliyor

elma otomobil oyunu

Kaynak; Elma

Apple, Pazartesi günü gerçek bir arabanın kendisini duyurmadı, sadece Apple’ın iPhone’lar için yerleşik yazılımı olan CarPlay’de büyük bir güncelleme bulunduğunu ortaya çıkardı. Apple, yeni yazılımın “arabanın donanımıyla derin bir entegrasyona” haiz bulunduğunu ve klima ve ekran widget’ları şeklinde işlevleri denetim edebildiğini söylüyor. Böylece iPhone’unuz arabanızla kontakt kuracak ve hızınız, ne kadar benzin kaldığını, haritalar, rpm ve daha fazlası şeklinde otomobilinizin ekranlarındaki tüm verileri elde edecektir. Apple, yeni nesil CarPlay’i desteklemek için Ford, Nissan ve daha fazlası şeklinde şirketlerle çalışıyor ve onu destekleyen bir sonraki araçların gelecek senenin sonlarında duyurulacağını söylemiş oldu. Apple, desteklenen herhangi bir vasıta açıklamadı. — Kif Leswing

Apple, Güvenlik Kontrolü’nü sunar ve kullananların tüm paylaşılan uygulamalara ve hizmetlere erişimi iptal etmesine olanak tanır

Apple, kullananların, konum şeklinde yada bir kullanıcının metinlerinin telefonlarından başka cihazlara gidip gitmediği şeklinde, kullanıcının ailesiyle paylaşılan tüm hizmetleri ve uygulamaları hızla kapatmasını elde eden Güvenlik Kontrolü adlı yeni bir özellik sundu.

Apple, özelliğin hanım gruplarıyla ortaklaşa tasarlandığını ve bir ilişkiden ayrılırken gizli saklı kalmayı ve kişisel verileri ve güvenliği korumayı kolaylaştırmak için tasarlandığını söylemiş oldu. — Kif Leswing

Apple, şimdi al, sonrasında öde ürününü duyurdu Apple Hisse Sonrasında

Apple, Apple Hisse’in kabul edilmiş olduğu her yerde bir şeyler satın almanıza ve peşinden altı hafta süresince dört ödeme üstünden ödeme yapmanıza olanak tanıyan şimdi satın al, sonrasında öde ürünü olan Apple Hisse Later ürününü duyurdu. Apple ücret yok diyor.

Rakip bir hizmet olan Affirm’in hisseleri haberlerde ortalama %6 düştü.

Kullanıcılar, ödemelerini Cüzdan uygulaması vesilesiyle yönetebilecekler. Şirket ek olarak cüzdan üstünden sipariş takibini başlatıyor.

elma oldu söylentili Şimdi satın almak için şimdi ortalama bir yıl sonrasında yer ödeyin. Bu özellik, pahalı ürünler satın almak isteyen sadece tüm paraya aynı anda haiz olmayan tüketiciler için çekici.

Jessica Bursztynsky

Apple, kullananların iMessages’ı düzenlemesine ve geri çağırmasına izin verecek

Apple, mesajlaşma uygulaması Mesajlar’a üç ana özellik ekledi. Bildiri bir SMS metni değil de bir iMessage ise, kullanıcılar mesajları düzenleyebilir, yanlışlıkla gönderilen mesajları geri çağırabilir ve kullananların sonrasında işleyebilmesi için metinleri erteleyebilir. Bu minik ince ayarlar, ortalama 1 milyar insanoğlunun metin gönderme şeklini değiştirecek. — Kif Leswing

Apple’ın en yeni iPhone yazılımı iOS 16 duyuruldu

Apple iPhone kilit ekranı

Kaynak: Elma

Apple, iPhone’lar için en yeni yazılım olan iOS 16’yı duyurdu.

Apple Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi, “Bu, iyi mi çalıştığını tamamen tekrardan tasarlayan, ekranı kilitlemek için şimdiye kadarki en büyük güncelleme” dedi. Kullananların, ana ekranda esasen mevcut olan widget’larla, basılı tutarak kilit ekranını özelleştirmelerine olanak tanıyan yepyeni bir görünüm. Widget’lar, kullananların hava durumu uygulaması şeklinde araçlara süratli bir halde erişmek için tıklayabilecekleri minik simgelerdir.

İşte yenilikler:

 • Kullananların saat ve tarih yazı tipini ve rengini ayarlamasına olanak tanıyan daha özelleştirilebilir bir kilit ekranı. Ek olarak, kullananların gün süresince arka plan fotoğraflarını karıştırmalarına yada hareketli arka planlar seçmelerine olanak tanır.
 • Kilit ekranındaki bildirimler, telefonları kilitliyken arka plan fotoğraflarını kapatmamaları için ekranın alt kısmına taşınacaktır.

Apple iPhone Odaklanma

Kaynak: Elma

 • Odaklanma özelliği, kullananların yalnızca işle ilgili yada kişisel mesajlara odaklanmak şeklinde bildirimleri iyi mi filtreleyeceklerini seçmelerine izin vermek için kilit ekranına genişletildi.
 • Apple, iMessage’da mesajları düzenlemek, gönderileri geri almak ve okunmadı olarak işaretlemek için seçenekler ekledi.
 • SharePlay, iMessage’a genişleyecek, böylece kullanıcılar aynı anda hem durup hem de başlayabilmeleri için medyayı aynı anda izleyebilir yada dinleyebilir.

Apple iPhone SharePlay

Kaynak: Elma

 • Yazılım güncellemesi, yazma ve dikte etme içinde geçiş yapmayı da kolaylaştıracak.
 • Fotoğraflardan metin kopyalamayı elde eden Canlı Metin özelliğine ek işlevsellik.
 • Ufak tüccarların ek donanım olmadan direkt iPhone ile bir dokunuştan Apple Hisse’i kabul etmeleri için yeni bir yol.
 • Yeni bir şimdi al, sonrasında öde seçeneği.
 • Haritalar’da Apple, gezi yol tariflerinde toplu taşıma ücretlerini görmeyi kolaylaştırdı.
 • Aile Paylaşımı aracı, ebeveyn denetimi ayarlarıyla yeni cihazlar kurmanın daha kolay bir yoluna haiz olacaktır.
 • Fotoğrafları aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştıran yeni bir paylaşılan iCloud kitaplığı.

Paylaşılan Fotoğraflar

Kaynak: Elma

 • Kullananların öteki kullanıcılara konum erişimini süratli bir halde iptal etmelerini elde eden bir Güvenlik Denetim merkezi, Apple’ın aile içi sertlik mağdurlarına kontrolü geri vermeyi amaçladığını söylediği bir özellik.
 • Daha organize akıllı ev kontrolleri.
 • Sürücülerin klimayı, radyoyu ve daha fazlasını denetim etmesine olanak tanıyan ve birkaç otomobil üreticisi tarafınca entegre edilecek olan CarPlay güncellemesi, yeni otomobillerin gelecek senenin sonlarında duyurulmasıyla beraber.

— Kif Leswing ve Lauren Feiner

Apple CEO’su Tim Cook şovu başlattı

Apple CEO’su Tim Cook, WWDC etkinliğini başlatmak için canlı olarak sahneye çıktı. Özetlemek gerekirse konuştu ve kalabalığı “geliştiricilere git!” tezahüratına yönlendiren yazılım şefi Craig Federighi’ye devretti. — Kif Leswing

İnsanlar açılış konuşmasından ilkin yerlerini almaya başlıyor

İnsanlar etkinlik öncesi yerlerini alıyorlar.

Kif Leswing | CNBC

İnsanlar açılış konuşmasından ilkin koltuklarına doğru yol almaya başlıyorlar. Evvelinde kaydedilmiştir, dolayısıyla her insanın izleyebileceği oldukca sayıda büyük ekran vardır. Ve gölgeli bir alan olmasını seviyorum.

— Kif Leswing

İşte bekleyebilecekleriniz

Bu resimde fotoğrafta bir dizüstü bilgisayar ekranında görüntülenen Apple internet sayfası ve bir telefonda görüntülenen Apple logosu.

Jakub Porzycki | Nurfoto | Getty Resimleri

Apple’ın senelik geliştirici konferansı WWDC, tamamen yazılım geliştiricilere hizmet vermekle ilgilidir. Mac, iPhone, iPad, Watch ve TV için uygulamalar geliştiren insanlardır. Bu çoğu zaman Apple onlar için yeni araçlar ve iPhone, iPad ve öteki platformlar için büyük yeni güncellemeler sunduğunda olur. Apple’ın hazırlık yaptığı bildiriliyor Aynı anda daha çok uygulamayı yan yana çalıştırabilmeniz için daha iyi çoklu vazife ekleyen büyük bir yeni iPad yazılım güncellemesini duyurmak için. Ve iPhone’un kilit ekranına yeni güncellemeler alması planlanıyor. Ek olarak yeni MacBook Airs’i de duyurabilir. Sadece, Eylül iPhone olaylarının aksine, WWDC çoğu zaman donanımdan oldukca yazılıma odaklanır. Ve tipik olarak, WWDC’de duyurulan yazılım, sonbaharda bir ara her insana sunulur.

–Todd Haselton

İki senelik uzaktan çalışmanın peşinden Apple çalışanları için eve dönüş

WWDC, Apple geliştiricilerini ve basını iki yılda ilk kez bir araya getiriyor. Sadece etkinlik, pandemi sebebiyle son iki senedir uzaktan çalışan birçok Apple çalışanı için de bir eve dönüş. Bazı çalışanlar, Austin, Teksas’taki tesisi şeklinde öteki büyük Apple ofislerinden gezi edenler şeklinde, ekip dostlarıyla ilk kez karşı karşıya buluşuyor. Apple, bu senenin başlarında kurumsal çalışanların ofise dönmesini istemeye başladı. — Kif Leswing

Apple bugün de yeni çıkan ürünlerini duyurabilir

Apple Store, WWDC 2022 açılış hitabı öncesinde çöktü

Elma

bu Apple Store web sitesi kapalıBu, Apple’ın WWDC 2022 etkinliği esnasında yeni çıkan ürünlerini de duyurabileceğini gösteriyor. Artırılmış gerçeklik kulaklığını duyurmak için hala birazcık erken görünüyor, bu yüzden bahse girerim bir tür yeni Mac’te. Bloomberg’den Mark Gurman hafta sonu önerdi Apple, tekrardan tasarlanmış bir MacBook Air’i duyurmaya hazır olabilir. Bildirildiğine nazaran MagSafe şarjı, en yeni Apple işlemcisi ve yeni renkleri içerecek.

— Todd Haselton

Cupertino’da görkemli bigün

Vakaya kadar yürümek. Mükemmel bigün.

Kif Leswing | CNBC

WWDC 2022 için buradayız. İşte kampüsten birkaç fotoğraf. Mükemmel bigün.

WWDC 2022 için Apple’ın Uzay Gemisi kampüsünün içinde

Kif Leswing | CNBC

Hepimiz Apple’ın kulaklığını merak ediyor

Apple CEO’su Tim Cook, 4 Haziran 2018’de San Jose, California’da San Jose Kurultay Merkezi’nde düzenlenen 2018 Apple Dünya Çapında Geliştirici Konferansı (WWDC) esnasında konuşuyor.

Getty Resimleri

Apple senelerdir bir kulaklık üstünde çalışıyor. Raporlar, 2022 yada 2023’te piyasaya sürülebileceğini öne sürüyor. Apple için tamamen yeni bir ürün alanı olacağından, şu anda her insanın aklına gelen tek ürün bu. CEO Tim Cook ve ekibinin, bildirildiğine nazaran realiteOS olarak adlandırılan kulaklığın yazılımını duyurması mantıklı olabilir, şu sebeple bu, aygıt için uygulamalar geliştirecek kişilerle beraber geliştirici odaklı bir etkinliktir. Sadece, Bloomberg kısa süre ilkin bir göz alamayabileceğimizi önerdi. Gene de Apple’ın ne planladığına dair ipuçları alabiliriz. Şirket, geliştiricilerin mevcut uygulamalarının sanal yada artırılmış gerçeklik sürümlerini oluşturmasına izin vermek için mevcut yazılıma bazı araçlar ekleyebilir. Bu olursa, kulaklığın oldukca uzakta olamayacağını biliyoruz. Ya da bir ihtimal şaşırırız ve bir teaser yada tam duyuru alırız.

–Todd Haselton

Pandemi başladığından beri ilk kez Cupertino’dan canlı yayındayız

WWDC 2022’den canlı yayındayız

Kif Leswing | CNBC

Pandemi başladığından beri ilk kez Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’ndan canlı yayındayız. Apple, açılış konuşmasını seyretmek için bazı medya ve geliştiricileri Cupertino, California’daki genel merkezine çağrı etti. Fakat önceki yıllara nazaran birkaç fark var. Birincisi, Apple’ın pandemiden birkaç yıl ilkin etkinliği düzenlemiş olduğu San Jose konuşma merkezi yerine genel merkezdeyiz.

WWDC 2022 için Apple kampüsünden canlı yayındayız

Kif Leswing | CNBC

Ve açılış hitabı geçmişteki şeklinde canlı değil. Bunun yerine, tıpkı her insanın evinden izlediği şeklinde, evvelinde kaydedilmiş bir versiyonu izleyeceğiz. Gene de, büyük teknoloji olaylarının normalliğin bir versiyonuna dönmeye başladığını gösteriyor. Google’ın Mayıs ayındaki geliştirici konferansı da şahsen yapılmış oldu sadece basının çoğuna açık değildi.

— Kif Leswing

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Bebek Bakıcısı
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu seo paket casibom