CNN’nin yeni gösterim hizmeti tehlikede mi?


Pazartesi gecesi, Manhattan’daki heybetli Peak restoranda kalabalık bir kalabalığa konuşurken CNN’den Andrew Morse bir Kumbaya anı arıyordu. sorunlu, reytinglere meydan okuyan geleceği hakkında kuşku uyandıran bir takım yüksek profilli işten çıkarma ve skandalın peşinden beraber kanalize edin.

Bu, CNN+ olarak malum bir şey. Morse, geçen haftaki yeni, fazlaca müjdeli ve ana para yoğun akış hizmetinin lansmanında mühim bir adam. Reytinglerin düşmesiyle ve tüketici kordonu kesme Yükselişte, ağ içindeki birçok şahıs CNN’nin geleceğinin gelişmekte olan akış kanalı giderek geleneksel kablolardan kaçınan bir seyirci kitlesini çekmek için.

Kanalın lansmanı için meydana getirilen konuşma ve yüksek profilli (ve pahalı) ortamın, gelecek iyi şeylerin habercisi olması gerekiyordu. Morse, CNN+’yı “CNN tarihinde yeni bir bölüm” olarak müjdeledi. Lansmanın zamanlamasının muhteşem bulunduğunu söylemiş oldu – tıpkı tüketicilerin giderek daha çok akış içeriğini kucaklıyor.

fazlaca acayip dönüş

Peşinden, yeni ve muhtemelen dönüştürücü ürünü piyasaya devam eden kişilere teşekkür etmeye başladı.

Ve işte o süre işler tuhaflaştı.

Morse, belirgin nedenlerle partiye katılamayan iki kişinin çalışmalarını alkışlamanın zekice olacağını düşündü: eski CNN saygıdeğer Jeff Zucker ve onun No. 2, Allison Gollust. İkili bir tek CNN+’nın yaratılmasının arkasındaki beyinler değildi, bununla birlikte kısa sürede ve meşhur bir halde devrildiler – ağın Zucker’a sadık kabiliyetini büyük seviyede hayal kırıklığına uğrattı – zira kısa sürede ifşa ettikleri duygusal kaçamak şirket flört kurallarını ihlal etti.

Neredeyse aynı nefeste, Morse yeniden devreye girdi ve bu sefer tartışmalı bir halde tetiği çeken WarnerMedia’ya övgüler yağdırdı. şef Jason Kilar.

New York Valisi Andrew Cuomo'nun iletişim direktörü Allison Gollust, Albany, NY'de 3 Ocak 2013 tarihli bu fotoğrafta gösteriliyor
Gollust, yüksek profilli görevden alınmadan ilkin ağda üst düzey bir yöneticiydi.
AP Fotoğrafı/Mike Groll, Dosya

Toplantıya katılan bir şahıs, “Bu açıklamaları yaptığında hepimiz donmuş gibiydi” dedi. “Bu garipti.”

Daha da kötüsü, Morse’un eşit olmayan haraçları, aynı derecede acayip bir geleceğin habercisi olabilir. akış hizmeti, ağa yakın kişiler The Post’a söyler.

Normal olarak, tüketicilerin CNN’nin ikinci dizi programlaması için ayda 5,99 dolar (şimdi kaydolursanız yaşam boyu bir tek 2,99 dolar) ödemeye istekli olup olmadığını süre gösterecek. merhum Anthony Bourdain’in dünya genelinde popüler yiyecek programı, “Parts Unknown”, network kabiliyetinin yer almış olduğu daha yumuşak noktalar ve bir takım B-listesi ünlüler ve sözde yiyecek ve kültür hakkında düşünce beyan eden fikir liderleri.

Bu sütunun amaçları için yaptım, sadece şu ana kadar CNN’nin medya ekibi fırlatma ölçümlerini yeleğe yakın tutuyor. (CNN’nin tek söylediği şudur: “CNN+’nın piyasaya sürülmesinden fazlaca memnunuz. Aksini gösteren tüm raporlar tamamen yanlıştır.”)

Ardından CNN CEO'su Jeff Zucker, 8 Aralık 2019'da New York'ta 13. yıllık CNN Heroes: An All-Star Tribute etkinliğine katılıyor.
CNN’in eski CEO’su Jeff Zucker, CNN+’ın bir buluşuydu.
Jason Mendez/Invision/AP, Dosya

Benim tahminim – ve öteki medya gözlemcilerinin tahmini – göğüs gümbürtüsü eksikliğinin ilk sonuçların iyi olmadığının bir işareti olduğu yönünde. Bir ipucu: Lansmanından bu yana, mobil cihazımdaki yeni akış ürününe ulaşmak için indirmem ihtiyaç duyulan CNN’nin orijinal uygulaması, geçen hafta Apple’daki en popüler 200 parasız uygulamayı güç bela yapmış oldu, doğrusu hiçbir CNN+ desteği almadı. Son olarak Cuma günü denetim ettiğimde hiçbir yerde görünmüyordu.

Medya endüstrisi çeşitleriyle konuşun ve size bunun CNN+’ın abone artışının oldukça orta derece bulunduğunun iyi bir göstergesi bulunduğunu söyleyeceklerdir.

CNN içindeki insanoğlu anlaşılır bir halde endişeli. Ağın reytingleri düşüyor zira artık ona haiz değil. favori folyo, Donald Trump, tekmelemek için. Trumpless haber dünyasında, kanalın sol eğilimli programlaması, MSNBC’den rekabet sadece fazlaca daha çok ek yük ile, doğrusu aynı seyirci havuzu için rekabet etmek için daha çok harcama yapıyor.

CNN, Zucker’ı kovmadan ilkin, CNN’in en yüksek puanlı çapa, Chris Cuomo, Andy’s esnasında kardeş Andrew’a tavsiye verdiğin için cinsel taciz Onu New York valiliği görevinden ayrılmaya zorlayan skandal.

Programlama deliği

CNN’nin programlarındaki bu boşluk, eski hafta sonu ev sahibi Michael Smerconish’in de dahil olduğu dönen bir oyuncu ekibi tarafınca dolduruluyor – tam olarak bir ev adı değil.

Hepsinden öte, CNN’nin seyircileri öteki haber ağlarından daha gençtir. Fox News, işverenim). Bu fazlaca mühim 25-54 demosunu arayan reklamverenler için iyi bir şey şeklinde görünebilir. Sadece bu demo, kabloyu kesmek ve kablo aboneliklerini tamamen sona erdirmek için daha uygundur.

Evet, CNN’in son aşama kârlı olduğu ve yılda ortalama 1 milyar dolar kazanılmış olduğu söylendi. Sadece kablo kesimiyle, kablo operatörleri CNN’ler için giderek daha azca ödeme yaptıklarından, bu karların önümüzdeki beş yıl içinde oldukça süratli bir halde azalması muhtemeldir. düşük puanlı gösteriler.

Zucker bu yüzden bir ton para harcama fikrini ortaya attı. yüzlerce işe para mobil cihazlarında giderek daha çok programlama tüketen bu demoyu çekecek yeni bir akış kanalı başlatmak için. Hemen hemen akış ekonomisi zor olsa gerek. Normal olarak, insanoğlu evde film de dahil olmak suretiyle bir şeyler izlemeyi severler, sadece bunun için bir ton para ödemeyi sevmezler. Ve akışlı haber servislerinin çalışıp çalışmadığı belli değil, doğrusu CNN+ en azından kısa sürede o büyülü kurşun olmayabilir.

Tüm bu tüyler uçarken, ağın da WarnerMedia ile beraber satıldığını unutmak kolaydır.David Zaslav’ın Keşfi Inc., 43 milyar dolarlık bir medya mega anlaşmasında.

Eski CNN sunucusu Chris Cuomo
Chris Cuomo, kovulmadan ilkin CNN’in en yüksek puanlı sunucusuydu.
REUTERS/Mike Blake/Dosya

Zas, CNN yada geleceği hakkında fazla bir şey söylemedi. akış hizmeti ve muhtemelen antak kalma bu ay kapanana kadar olmayacak. Onu tanıyanlar bana şunları söylüyorlar: Zucker’ın dışarıda kalmasıyla Zas’ın CNN+’a yada onun çalışanlarına hiçbir bağlılığı kalmadı. Aboneler artmaya başlamazsa, muhtemelen onu başka bir akış hizmeti olan Discovery+’a katlayacak ve Zucker’ın işe almış olduğu kişilerin bir kısmını dönem dışı bırakacaktır.

Maliyetleri azaltmak için, muhtemelen programın öteki bölümlerine odaklanırken bazı programlama hedeflerine de geri dönecektir. WarnerMedia imparatorluğu.

CNN’den tutum elde eden akış için fazlaca fazla.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası