Bütçe Telefon Karşılaştırması: Apple’ın iPhone SE’si ve Samsung’un Galaxy A53 5G’si


Mart ayında Apple çıktı güncellenmiş 2022 iPhone SE, 5G ile donatılmış uygun fiyatlı bir iPhone. Samsung ek olarak kısa sürede kendi bütçesine uygun 5G akıllı telefonuyla çıktı. Galaxy A53 5G, bu yüzden iyi mi ölçtüklerini görmek için ikisini karşılaştıracağımızı düşündük. Kısacası, A53 5G daha iyi bir özellik seti sunuyor, sadece kullanım ömrü ve yapı kalitesi açısından iPhone SE ile eşleşemez.

Kağıt üstünde, Galaxy A53 5G, iPhone’un erişemeyeceği fazlaca çeşitli özellikler sunar. Mesela, ekran söz mevzusu olduğunda, Galaxy A53 5G 120Hz yenileme hızına haiz daha çağıl bir uçtan uca 6,5 ​​inç 1080p AMOLED ekrana sahipken, iPhone SE daha minik bir 4,7 inç ekrana haiz. modası geçmiş çerçeveler. Ekran parlak, canlı ve 1080p’de iPhone SE ekranından belirgin şekilde daha iyi.

Samsung ek olarak akıllı telefonunu ekranın altında bulunan bir ultrasonik parmak izi okuyucusu ile donattı. ve iPhone SE standart bir Touch ID Ana Sayfa düğmesi kullanırken, Samsung’un ultrasonik parmak izi okuyucusu Touch ID’den daha yavaş ve daha azca doğru ve yüz tanıma, Face ID düzeyinde değil. Akıllı telefonun kilidini açmak için kullanılabilir, sadece ödeme yapmak yada şifreleri doğrulamak için kullanılamaz. Touch ID, iPhone’dan aşamalı olarak kaldırılıyor, sadece gene de süratli, duyarlı ve kullanımı rahat.

Galaxy A53 5G plastikten yapılmıştır ve tamamen alüminyum kaplamalı camdan oluşan iPhone SE’den daha ucuzdur. Açıkça daha kaliteli malzemelerden yapılmış ve averaj bütçeli Android cihazınız şeklinde hissettiren Galaxy A53 5G’den daha üstün bir his veriyor.

A53 5G, iPhone SE’nin neredeyse iki katı kapasite sunmuş olduğu için pil ömrü söz mevzusu olduğunda avantajlıdır. Sadece iPhone SE, iPhone 13’teki A15 yongasını kullandığı için A53’ten fazlaca daha süratli. Samsung’un akıllı telefonunda, ölçülmeye yakın bile olmayan bir Exynos 1280 yongası bulunuyor. Temel model 128 GB ile başladığından ve bir SD kart yuvasıyla genişletilebildiğinden (iPhone SE 64 GB’tan adım atar), ek olarak daha çok kamera lensine haiz olduğundan, Samsung, depolama mevzusunda bir avantaja haiz.

a53 ve iphone se 3


Apple’ın iPhone SE modelinde tek lensli 12 megapiksel geniş açılı arka kamera bulunurken, Galaxy S53 5G 64 megapiksel geniş açılı kameraya, ultra geniş lense ve derinlik ve makro sensöre haiz. Doğal ki, daha çok megapiksel ve daha çok lens, daha iyi kaliteye eşit değildir ve iPhone SE, kendisini öbürlerinden ayıran doku, detay ve A15 tarafınca desteklenen HDR özelliklerine haizdir.

a53 ve iphone se 4


Her iki telefonun da 5G’si var ve bu departmanda eşit ve fiyatlandırmaya ulaşınca, Galaxy A53 5G teknik olarak 449 dolar, sadece şu anda 349 dolar. Bu, 429 dolardan süregelen fiyatlarla iPhone SE’den daha ucuz.

a53 ve iphone se 5


Galaxy A53 5G şu anda daha iyi telefon şeklinde görünse de, iPhone SE’yi öne çıkaran A15 yongası. Apple, iPhone SE için beş ila yedi yıl süresince yazılım güncellemeleri, yeni özellikler ve destek sağlayacak, Samsung ise A53 5G’yi o denli uzun süre desteklemeyecek. Galaxy A53 5G, derhal çekici olabilecek daha heybetli özelliklere haiz, sadece senelerce sürecek bir telefon arayanlar iPhone SE’ye bakmalı.

Galaxy A53 5G hakkında ne düşünüyorsunuz, iPhone SE’ye mi tercih edersiniz? Yorumlarda bizlere bildirin.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası