Artık 1Password’ün özelleştirilebilir tekrardan tasarımını iPhone ve iPad’inizde deneyebilirsiniz


1Şifre 1Password 8’in erken erişim sürümünü yayınladı iPhone ve iPad kullanıcılarına tekrardan tasarlanmış bir arayüz ve yeni bir arka uç getiren Çarşamba günü iOS için. 1Password’ün sonunda desteklenen tüm platformlara geçeceğini söylediği uygulamanın yeni sürümü erken erişim modunda kullanıma sunuldu. Ağustos’tan beri Mac içinve oldu Kasım ayında Windows için piyasaya sürüldü.

1Password 7’nin uzun süredir kullanıcısı olarak, uygulamanın beta sürümünü açtığımda tekrardan tasarım derhal belli oldu. Anladığım kadarıyla neredeyse her simge birazcık daha keyifli ve renkli olacak şekilde değiştirildi ve arayüz artık daha çağıl hissettiriyor.

Ayarlar ekranı 1Password 7 (sol) ve 8 (sağ) arasındaki farkı fazlaca iyi gösteriyor.

1Password 7, kısa sürede kullanılan birkaç gizyazı ile sık kullanılanlar ekranına açıldı. Girişleri favori olarak işaretlemek yada işaretini kaldırmak haricinde ekranı özelleştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey yoktu. Bu benim için daima birazcık sinir bozucuydu, şu sebeple temelde ekranı asla kullanmadım ve derhal aramaya başlardım.

1Password 8 ise kasalarınız, kategorileriniz ve kısa sürede oluşturulmuş yada değiştirilmiş gizyazı listeleriniz şeklinde şeylere erişmenizi elde eden bir ana ekrana haizdir. Ek olarak, şifrelerinizi iyi mi düzenlediğinize ve eriştiğinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz – büyük bir kategori, favori ve etiket kullanıcısıysanız, bu seçenekleri en üste taşıyabilirsiniz. Her şeyi tek bir klasöre atarsanız, “Tüm Öğeler” dışındaki her şeyi gizleyebilirsiniz.

Ana ekran öğelerinden bazıları daraltılabilir listelerdir.
Fotoğraf: 1Şifre

Uygulamanın eski (geçerli, güncel) sürümü, şifrelerinizden birinin ele geçirilip geçirilmediğini size bildirir ve görüntülediğiniz girişin tekrardan kullanılmış bir şifresi var ise sizi uyarabilirdi, sadece size müsaade eden tek bir ekran yoktu. genel güvenliğinizi yönetin. iOS uygulamasının yeni sürümü, masaüstü sürümünün Gözetleme Kulesi bölümünü mobil cihazlara uyarlar ve bu da size genel bir güvenlik puanı verir.

Watchtower, 1Password’ün tam güvenlik kontrolünü uygulamaya getiriyor.
Fotoğraf: 1Şifre

Şirket, Mac uygulamasının kullanıcı arayüzünün SwiftUI yada AppKit şeklinde mahalli kodlar yerine Electron (Slack, Evernote ve Discord şeklinde uygulamaların arkasındaki web tarayıcı teknolojisi) tarafınca destekleneceğini açıklamasının arkasından 1Password 8 ile ilgili bazı tartışmalar oldu. Bazı kullanıcılar, değişikliğin parola yöneticisini çalıştırmak için daha çok kaynak yoğun hale getireceğinden yada gerçek bir Mac uygulaması şeklinde hissettirmeyeceğinden endişeleniyor. Bu değişim hakkında ne hissederseniz hissedin, bu iOS uygulamasında hakkaten bir unsur değil. 1Password söyledi arayüz için SwiftUI ve çekirdek için Rust kullanır.

Normal olarak, bir parola yöneticisinin erken erişim sürümünü kullanmak istememenizin başka sebepleri de olabilir. Şimdiye kadar benim için mesele olmasa da, muhtemelen testçilerin yakalaması ihtiyaç duyulan birkaç hata olacaktır. Telefonunuzun gizyazı yöneticisi işiniz ve/yada hayatınız için kesinlikle eleştiri öneme sahipse, bilhassa bu güncelleme önceki sürümden büyük bir değişim olduğundan, resmi bir sürüm çıkana kadar beklemek muhtemelen en iyisidir. Artan lapa lapa olasılığını kabul ediyorsanız ve tekrardan tasarımı mümkün olan en kısa sürede kendiniz tecrübe etmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak TestFlight’a katılabilirsiniz. 1Password’ün blog yazısı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası