Apple’ın iPhone 13’ü, 2022’nin 1. Çeyreğinde En Oldukça Satan Akıllı Telefon Oldu, Hiçbir Samsung Amiral Gemisi İlk Beşe Giremedi


Bir kez daha, Apple’ın en yeni ve en iyi iPhone serisinden bir üye, belirli bir çeyrekte en fazlaca satan oldu. Son olarak istatistiklere bakılırsa, iPhone 13, Apple’ın kampından öteki iki modelle ilk beşte bir yer edinerek, 2022’nin ilk çeyreğinde en üst sırada yer aldı.

Koreli Üreticinin Giriş Seviyesi Modelleri Kesinti Yapsa da Hiçbir Samsung Amiral Gemisi Listeye Girmedi

IDC tarafınca gösterilen ve Francisco Jeronimo’nun bir tweet’inde gösterilen veriler, 2022’nin ilk çeyreğinde Apple’ın iPhone 13’ünün dünya çapındaki satışlarda en fazlaca satan bulunduğunu belirtiyor. En fazlaca satanın derhal yanında, ikinci sırayı en üst sıradaki iPhone 13 Pro Max aldı ve onu dördüncü sırada iPhone 13 Pro izledi. iPhone 13’ün fiyatlandırma, performans ve özellikler açısından her iki dünyanın da en iyisini sunmuş olduğu göz önüne alındığında, büyük bir popülerlik kazanması gerekiyordu. Tahminimiz, iPhone 13 Pro Max birazcık daha ucuz olsaydı en üst sıralarda yer alabilirdi.

iPhone 12 ve iPhone 13 için En İyi MagSafe Güç Bankaları [List]

Tüketicilerin çoğunluğunun birçok özellikten taviz vererek daha düşük satışlara yol açan daha minik akıllı telefonlara göz dikmediğini görünce, iPhone 13 mini’nin burada bulunmadığını görmek bizi şaşırtmadı. Apple’ın iPhone 14 serisini piyasaya sürme olasılığının yüksek olmasının bir sebebi de bu. ‘mini’ üye olmadan. Ek olarak Apple’ın akıllı telefon alanındaki en büyük rakibi Samsung, ilk beşte herhangi bir Galaxy S22 üyesine haiz değildi.

Sadece Koreli dev, Galaxy A12 ve Galaxy A32 olan iki giriş seviyesi modeline sahipti. iPhone 13 serisinin 2021’de piyasaya sürüldüğünü, Galaxy S22 ailesinin ise Şubat 2022’de hayata geçtiğini belirtmekte yarar var, bundan dolayı Apple’ın amiral gemilerinin dünya genelinde olgunlaşmak ve iyi satış yapmak için bol miktarda zamanı olduğundan karşılaştırma adil değil.

Bu en fazlaca satan pozisyonların gelecek aylarda, bilhassa de müşterilerin iPhone 14 lansmanı için kendilerini hazırlayacakları ve değişik satıcılardan öteki modellerin satışlarının artmasıyla değişmesi ihtimaller içindedir. Sizce iPhone 13’ü 2022’nin ilk çeyreğinde en fazlaca satan aygıt meydana getiren nedenler nedir? Yorumlarda bizlere anlatın.

Haber deposu: Francisco Jeronimo

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası