Apple Asla iMessage’ı Android’e Getirecek mi?


Her iPhone kullanıcısı mavi balona karşı yeşil balon hayal kırıklığına aşinadır. Birine bir ileti gönderdiğinizde ve cevap yeşil bir balon şeklinde olduğunda, karşı taraftaki kişinin bir Apple aleti kullanmadığını derhal anlarsınız.

Bu, konuşmanın MMS yardımıyla metinler ve düşük kaliteli resimler yada videolarla sınırı olan olacağı anlamına gelir. Bundan dolayı, yazışma deneyiminin zenginliği ciddi şekilde kısıtlanmıştır.

Netice olarak, iMessage’ı Android cihazlara getirmesi için Apple üstünde oldukca fazla baskı var. Fakat Apple buna izin verecek mi? Hadi bulalım.

iMessage Nedir?

Apple, iMessage hizmetini 2011’de tanıttı ve iPhone’un yığın Mesajlar uygulamasına yerleştirdi. Bildiri göndermek için internete bağlı olmasına karşın kullanımı parasızdır. Telefonunuzun hücresel bağlantısını kullanarak erişirseniz veri ücretlerine doğal olarak olmuş olursunuz, sadece Wi-Fi üstünden kullanmak parasızdır.

Apple’ın iMessage’ı, uçtan uca şifreleme ile metin, video ve fotoğraf göndermenize olanak tanır. Okundu detayları, yazma göstergeleri ve tepkiler benzer biçimde çeşitli ileti efektlerine haizdir. Kısaca neredeyse WhatsApp ve ötekiler benzer biçimde anlık mesajlaşma uygulamaları.


Bir iPhone kullanıcısı bir Android telefona ileti gönderdiğinde, iMessage uygulaması SMS’e geçer. Android kullanıcısı cevap verdiğinde, alıcının bir iPhone, iPad yada Mac kullanıcısı olmadığını belirtmek için metinleri yeşil bir balon olarak görünür.

Apple’ın iMessage’ı Niçin Android’de Değil?

Android’de iMessage dağıtmak için teknik bir engel yoktur. Apple isterse, Google Play Store’da iMessage’ı indirilebilir bir uygulama olarak dağıtabilir. WhatsApp veya Sinyal.

Bununla beraber, Apple bunu önlemek için kasıtlı olarak engeller koydu; bu, Apple’ın “duvarlarla çevrili bir bahçe” benzer biçimde davranan kapalı bir ekosistem yaratma mevzusundaki büyük stratejisiyle tutarlıdır. Bundan dolayı, bir Apple cihazınız yoksa, hizmetlerinden yararlanamazsınız ve dışarıda kalırsınız. Apple Music ve Apple TV benzer biçimde istisnalar olsa da, ne yazık ki iMessage bunlardan biri değil.


Gore Sınır, bir Apple yöneticisinin dahili e-postaları, firmanın hem iOS hem de Android aygıt kullanıcılarının zahmetsizce yazışma kurabilmesi için iMessage’ı Android ile kolayca çalıştırabileceğini ortaya koydu. Sadece Apple, 2013 benzer biçimde erken bir tarihte Android için iMessage geliştirmemeye karar verdi.

Apple Asla iMessage’ı Android’e Getirecek mi?

tarafınca bir rapor Wall Street Journal gençlerin iPhone’ları Android cihazlara tercih etmesinin temel sebebi olarak “korkulu yeşil metin balonu”ndan bahseder ve bir takım animasyon filmine neden olur. tweetler cevap olarak Android başkanı tarafınca. Basitçe söylemek gerekirse, iMessage Apple’ın daha çok iPhone satmasına destek sağlar.

The Verge tarafınca tartışılan dahili Apple e-postalarına gore, Apple’ın iMessage’ı Android’e getirme niyeti yok.

Bir e-posta dedi ki:

1 numaralı en zor [reason] Apple evren uygulamasından ayrılmak için iMessage … iMessage ciddi bir kilitlenme anlamına gelir.

Başka bir e-posta dedi ki:

iMessage’ı Android’e taşımak bizlere yardım etmekten oldukca zarar verir.

Ihtimaller içinde bir uzlaşma, Apple’ın iMessage’a RCS uyumluluğu oluşturması olabilir (RCS, GSMA tarafınca tüm cihazlar için geliştirilen evrensel bir metin mesajlaşma standardıdır ve Apple ile Android telefonların etkili bir halde ileti göndermesine olanak tanır). Google’ın #GetTheMessage kampanyası Apple’ı RCS mesajlaşmasını desteklemeye ikna etmek için tasarlandı.

Bununla beraber, Apple’ın kabul etmesi pek ihtimaller içinde değildir. RCS protokolü iPhone satışlarının yanı sıra bir ana nedenden dolayı iMessage’a. Google’ın zorladığı RCS sürümü, Google’ın Jibe sunucuları üstünden çalışır. Apple’ın kullanıcı gizliliğini iyi mi yeni zirvelere taşıdığını göz önünde bulundurarak, şirket niçin ani bir karakter değişikliğine maruz kalsın ve bir Google platformuna atlasın?

Apple, bilhassa kullanıcıları duvarlarla çevrili bahçesinde tutan iMessage benzer biçimde bir nakit inek hizmeti olduğunda, ekosistemini birazcık da olsa açan hiçbir şey yapmak istemiyor.

iMessage Yakında Android’e Gelmeyecek

iMessage, Apple’ın daha çok iPhone ve Mac’ler ve iPad’ler benzer biçimde öteki Apple cihazları satmasına destek sağlar. iMessage’ı Android’e açmak, Apple’ın kârlılığının düşmesine niçin olur.

Hükümet, Apple’ı iMessage’ı Android cihazlara açmaya zorlamadıkça, hizmet muhtemelen kapalı ekosisteminde kalacaktır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası