Aksungur İHA’ya baz özelliği eklenmiş


Aksungur insansız hava aracı, baz istasyonu konumunda de olabilir.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nden (TUSAŞ) ile ilgili gore, Türkiye’nin çift motorlu ilk İHA’sı olan Aksungur’a yeni kabiliyet kazandırıldı. 750 kilogram yararlı yük taşıma kapasitesi içinde bulunan platforma entegre edilen baz istasyonundan ilk kez kez seyir cep telefonu görüşmesi yapılmış oldu.

Afetler beğenildi

Turkcell tarafınca sağlanan mobil verilerle hazır ve ilk kullanımlar tamamlanan bu kabiliyetlerle Akın yangın, zelzele benzer biçimde afetlerinde tespit, gözetleme, yanında sıra baz istasyonu olarak da görevlendirilmek suretiyle.

Mobil baz istasyonu

Açıklamada görüşlerine verilen yer verilen TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “Aksungur’umuza entegre edilen baz istasyonu ile uçtan uca yeni bir boyut kazandırdık. kullanımları.

40 bin fitte 50 saat tutuyor

40 bin fit irtifaya uzun soluklu kullanımda olan ticari işletmeler Aksungur İHA, elektro optik/kızılötesi, SAR ve SIGINT görüntülenebilir yüklerle vazife yapabilecekler. İlk uçuşunu 2019 icra eden platformu, 50 saat kalıp rekoruna haiz bulunuyor.

Geçen yıl Orman Müdürlüğü Adana’da araştırma ve gözlemleme projesinde, Aksungur’dan Deniz Komutanlığı envanterinde 2 tane bulunuyor.

Aksungur İHA ya baz özelliği ekleniyor #1

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası