2022’de m-ticarette ilerlemenin en iyi 7 yolu


GamesBeat Summit 2022, 26-28 Nisan’da oyun liderlerine yönelik en büyük etkinliğiyle geri dönüyor. Burada yerinizi ayırtın!


Seneler içinde mobil cihazların popülaritesinin artması şeklinde, Mobil ticaret, aka m-ticaret. Bir mobil aygıt kullanmak, tüketicilerin herhangi bir yerden göz atmasına ve alışveriş yapmasına olanak tanır, bu da müşterinin dürtüsel ve yerinde satın almalarını artırabilir.

Daha çok işletme m-ticaretin potansiyelini gördükçe, perakendecilerin rekabette öne çıkmak için evvelde düşünmesi ve planlama yapması gerekiyor. İşte 2022’de m-ticarette ilerlemek için bazı mobil alışveriş trendleri ve stratejileri.

m-ticaret nedir?

M-ticaret yada mobil tecim, çeşitli ticari işlemleri çevrimiçi yapmak için telefon yada tablet şeklinde elde taşınabilir bir mobil cihazın kullanılmasıdır. Bu işlemler, ürünlere göz atma ve satın alma, çevrimiçi bankacılık ve yatırım yapma yada satmaca ödeme işlemlerini içerebilir. M-ticaret ile tüketiciler, bir hücre sinyali ve bir veri planına haiz oldukları sürece, herhangi bir yerden anında alışveriş yapabilirler.

Mobil alışveriş trendleri, kolaylık ve tüketiciler için kolay ve çekici hale getiren akıcı teknolojik gelişmeler sebebiyle m-ticaretin alışverişin geleceği bulunduğunu kanıtladı. Buna nazaran Oberloçevrimiçi alışverişlere harcanan her 4 dolardan neredeyse 3’ünün mobil aygıt üstünden yapılması, m-ticaretin kullanıcılar için son aşama yaygın ve popüler bir çevrimiçi alışveriş yöntemi bulunduğunu kanıtlıyor.

Güncellenen m-ticaret trendleri

oldukça sayıda var trendler bugün m-ticaret sanayisine hakim. Mesela, toplumsal medya moda ve teknoloji şeklinde sektörlere hakim olurken, hem de daha çok m-ticaret satışına da katkıda bulunuyor. App Inventiv’den gelen veriler Akıllı telefonlarından alışveriş yapanların %55’inin bir ürünü toplumsal medya platformunda gördükten sonrasında satın aldığını gösterdi.

Ses alışverişi istikrarlı bir halde devam ediyor popülerlik kazanmak Siri şeklinde sesle denetim edilen akıllı telefon asistanları gelişmiş yeni özellikler kazandıkça. 2018 senesinde sesli alışveriş 2 milyar dolarlık bir sektördü. Bu sayının 2022’de 40 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor – bu %1900’lük bir gelişme! Uygulamalarınızın ses özelliklerini dikkate aldığından güvenilir olmak oldukça önemlidir.

Perakende m-ticaret satışları, bundan önceki yıla nazaran %15,2 artarak 2021’de 359,32 milyar dolara ulaştı. 2025 yılına kadar bu satışların iki katından fazla artarak 728,28 milyar dolara erişmesi ve ABD’deki perakende e-ticaret satışlarının %44,2’sini oluşturması gerekiyor. satış.

M-ticaret, 2023 yılına kadar 3,5 trilyon ABD dolarına erişmesi beklenen mobil cüzdan endüstrisinde de benzersiz bir konuma haizdir. Kullananların, ödeme bilgilerini hatırlayan mobil uyumlu bir internet sayfasını kullanma olasılığı daha yüksektir. Bu ayrıntıları depolayarak, m-ticaret alanındakiler daha iyi bir son kullanıcı deneyimine ilk elden erişebilir.

Perakendeciler mobil öncelikli deneyimi iyi mi optimize edebilir?

M-ticaret dünyasında oldukça fazla rekabet var. Bir işletmenin internet sayfası ürünleri etkili bir halde vurgulamıyorsa, bu satış yitirilmesine niçin olabilir. Perakendecilerin mobil öncelikli deneyimi optimize etmeleri ve müşterileri elde tutmaları için işletmeler, müşteriler için pozitif yönde bir alışveriş deneyimi yaratmak için verimli iş akışları oluşturabilecekleri yolları düşünmelidir.

İlk olarak, perakendeciler sayfaların süratli bir halde yüklenmesini ve bir tüketicinin gezinmesi için kolay olmasını sağlamalıdır. dan bir anket DARBE mobil kullananların %61’inin uygun olmayan bir internet sayfasına geri dönmeyeceğini gösterdi. mobil optimize. Ek olarak, ürün özelliklerini etiketlemek ve çeşitli kategori filtreleri sunmak, tüketiciler için daha sorunsuz bir alışveriş deneyimi sağlayabilir, bu sebeple tüketiciler gereksinim duymadıkları ürün türlerini filtreleyebilir ve yalnız aradıkları şeye göz atabilirler.

Bu ipuçları, müşterinin deneyimini optimize etmeye destek olsa da, oldukça fazla kaynak gerektirebilecek uygulama gerektirir. İşletmeler, görsel suni zeka çözümlerinin yardımıyla satışları çoğaltmak için optimizasyon sürecini düzenleyebilir.

Başarı için 2022 m-ticaret ipuçları

1. Uygun teknoloji stratejisini seçin

E-ticaret ve perakendede rekabet kızışırken, yeni başlayanlar hem alıcılar hem de perakendeciler için ürün bulgu sürecini kişiselleştirmek için suni zekadan yararlanıyor. Baskın oyuncuların artan baskısıyla karşı karşıya kalan birçok ufak perakende ve e-ticaret şirketi, kendilerini farklılaştırmak ve tüketicileri çekmek için yeni stratejiler arıyor. Buna karşılık, perakendecilerin ve e-ticaret oyuncularının, çoğu zaman AI destekli hızla gelişen teknolojinin kullanımı yöntemiyle operasyonları düzene koymalarına ve alan kişi hizmetlerini kişiselleştirmelerine destek olmak için yeni firmalar ortaya çıktı.

Spesifik olarak, birçok girişim, hem tüketiciler hem de perakendeciler için ürün keşfini geliştirmek için suni zekadan yararlanıyor. Twiggle şeklinde girişimler, organik dil işleme yöntemiyle e-ticaret aramalarını iyileştirmeye odaklanırken, ötekiler OMNIOUS.AI perakendecilerin bir tüketicinin görmüş olduğu neticeleri optimize etmesine destek olun. Bu, mobil trafiği ve satışları artıracaktır. Görsel aramalar, müşterileri ilgilenebilecekleri ilgili öğelerle beraber aradıkları öğeleri doğru bir halde görüntüleyerek satın alma yapmaları için yönlendirir. Bu görüntü tanıma yazılımı, tüketicilerin ilgi alanlarına nazaran ürün önerilerine göz atarak zamanlarını verimli kullanmalarına destek verir. , tavsiye edilen öğelerin rastgele bir çeşitliliği yerine. Bu hem de müşterilerin istedikleri ürünü süratli bir halde belirlemelerine destek verir ve onlara yerinde satın alma inisiyatifi verir.

2. Kişiselleştirme, mobil ticaretin anahtarıdır

Günümüzde tüketiciler, ilgili ve hedeflenen detayları arzulamaktadır. Firmalar, bu kişiselleştirilmiş deneyimleri oluşturmak için, alışveriş yapanların tercihlerini ve demografik bilgilerini kendilerinin beyan etmelerine yada veri satın almalarına izin vermek de dahil olmak suretiyle birçok yaklaşım kullanır. Son zamanlarda, kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimi, mobilde dönüşüme neden olan oldukça mühim bir faktördür.

3. Müşterinin yolculuğunu optimize edin

Tüketicilerin ürünlerinizi satın almasını istiyorsanız, satın alma süreci kolay olmalıdır. Müşterinin satın alma işlemi için ne kadar azca adım atması gerekiyorsa, dönüşüm oranınız o denli yüksek olur. Müşterilerinizin kasaya daha azca adımda ulaşmasına iyi mi destek olabileceğinizi düşünün.

Tüm ayarlar, temas noktaları ve ortamlar için tecim deneyimini optimize etmek, dünyanın önde gelen perakendecileri için bir sonraki sınır olacak.

Mobil tecim deneyimlerini optimize etmenin başlıca avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Artan dönüşüm oranı – Sorunsuz bir seyahat ve optimize edilmiş bir perakende deneyimi, yeni müşterilerin tertipli alışveriş icra eden kişiler olmasını kolaylaştırır.
  • Marka tanıma – Bir markayla ilgili herhangi bir pozitif yönde edinim, ağızdan ağza yazışma, pozitif yönde eleştiriler yada tekrarlayan alıcılar vesilesiyle tanınırlığın artmasına neden olur.
  • Sadık müşteriler – Müşteriler, hem dijital hem de fizyolojik temas noktaları için kişiselleştirilmiş deneyimler elde eden markaları destek sunar.

4. Akıllı telefon alışveriş sepeti özelliklerini iyileştirin

Bir perakendecinin alışveriş sepeti özellikleri, müşterinin bir ürünü satın alma kararını verebilir yada bozabilir. Alışveriş sepetini terk etme, m-ticarette büyük bir sorundur, bundan dolayı, müşterilerin ilgilendikleri ürünü satın almak için geri dönmelerini sağlamak için belirli özellikler önemlidir.

Alışveriş sepetleri, müşterilerin bir ürünü hemen sonra kolayca yeniden ziyaret edip satın alabilmesi için tüm ürün bilgilerini ve verilerini depolamalıdır. Sepet, müşterilerin gereksinim duydukları her şeyi tek bir yerde bulabilmeleri için müşterinin siparişi, perakendecinin kataloğu ve alan kişi yönetimi için bir ağ geçidi olmalıdır.

Bir işletme, alışveriş sepeti özelliklerini geliştirerek, müşterilerin alışveriş sepetini terk etmelerine niçin olacak engellerle yada rahatsızlıklarla karşılaşmamalarını sağlamak için müşterinin ödeme deneyimini basitleştirebilir.

5. Mobil verilere dayalı kişiselleştirmeyi geliştirin

M-ticarete göz atan ve satın alan müşteriler, perakendecilerin hususi bir alışveriş deneyimi oluşturmada kullanmaları için yararlı olabilecek kıymetli veriler oluşturur. Tüketiciler göz atarken, perakendecilerin göz atma ve alışveriş alışkanlıklarının yanı sıra etkileşim ve satın alma geçmişlerini görmelerine destek olan veriler üretilir.

Bu bilgiler, müşterilerin mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini yaşamalarına destek verir. Perakendeciler, müşterilere kişiselleştirilmiş bir edinim sunmak için müşterilerle tercih ettikleri şekilde yazışma kurabilir. İşletmeler, müşterilerin alışveriş modellerini görerek müşterilerinin en oldukça neyle ilgilendiğini daha iyi anlayabilir. Bu, hangi ürün yada hizmetlerin en iyi sonucu verdiğini belirlemeye destek olacaktır.

6. Akıllı telefon tavsiye motorunuzu güncelleyin

Tüketiciler, aradıklarını bulmalarına destek olacak ürün tavsiyelerine güvenir. Bir alan kişi, bir firmanın ürünlerine bakarak akıllı telefonunda gezinirken, baktıklarıyla uyumlu benzer yada tamamlayıcı öğelerin bir listesini görmeyi bekler.

M-ticarette, tüketicilerin yeni ürünlere göz atması ve satışları çoğaltması için akıllı telefon tavsiye motorunu son olarak ve gene de ilgili ürünlerle güncel tutmak önemlidir. Perakendeciler, kullanıcı tercihlerine, göz atma geçmişine ve önceki satışlara dayalı olarak, müşterilerin satın alma olasılığı en yüksek ürünleri görmesi için neticelerini özelleştirebilir. Bu aracı kullanmak, ürünlerinizi doğru tüketicilerin önüne çıkarmanıza destek verir.

7. Genel dijital telefon kullanıcı deneyimine odaklanın

Perakendeciler, bunun bir bilgisayar kullanarak alışveriş yaptıklarından oldukça değişik bulunduğunu göz önünde bulundurarak, genel dijital telefon kullanıcı deneyimine odaklanmalıdır. M-ticaret tüketicileri çoğu zaman acil ederler, telefon bildirimleri ve kullanıcının dikkatini çekmek için yarışan uygulamalar şeklinde etraflarındaki şeyler tarafınca dikkatleri dağılır ve süratli sonuçlar ararlar. Bundan dolayı perakendeciler, çabalarını müşterilerin göz atma deneyimlerinin keyifli ve herhangi bir hata, gecikme yada gezinme zorluğu içermemesini sağlamaya odaklanmaktan yararlanır. Her tüketici değişik bir cihazda alışveriş yapmış olacaktır, bundan dolayı perakendeciler, deneyimin her kullanıcı için optimize edildiğinden ve bir firmanın internet sayfasında gezinirken mobil cihazın oluşturabileceği kısıtlamalara uyum sağlayabildiğinden güvenilir olmalıdır.

Jaeyoung Jun, firmanın kurucusu ve CEO’sudur. OMNIOUS.AI.

DataDecisionMakers

VentureBeat topluluğuna hoş geldiniz!

DataDecisionMakers, veri işi icra eden teknik kişiler de dahil olmak suretiyle uzmanların verilerle ilgili içgörüleri ve yenilikleri paylaşabileceği yerdir.

En yeni fikirleri ve güncel detayları, en iyi uygulamaları ve veri ve veri teknolojisinin geleceğini okumak istiyorsanız DataDecisionMakers’da bizlere katılın.

Hatta düşünebilirsin bir makaleye katkıda bulunmak kendi!

DataDecisionMakers’dan Daha Fazlasını Okuyun

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası