2001’den sonrasında meydana getirilen endüstri sektörü önünü açtı


Yaşanmış olan krizde ağır travmalar ve korkular devam etmekte ve devam ettirilmeye devam ediyor. Ender de olsa ekonomik krizlerin bazı pozitif yönde tesirleri olur. 2001 senesinde ekonomik hale gelmesine yol açan ürünler, sektördeki ipek üretimi’nin geliştirilmesi, BDDK’nın üretimine niçin olur. Bu sayede 20 yıl içinde gelişme ve finans teknolojilerinde çığır açan yenilikleri başardık.

ZİHİNSEL OLARAK HAZIRDIK

BDDK’nin ve hükümetlerin meydana gelmesi, teknolojiden yararlanmak ve uygulanmak için oldukca yararlı ve bir hale gelme niçin. Bankalar, uzun teknoloji yatırımlarını hızla artırma, kapsamlı yazılım geliştirme üsleri kurarak düzenlemeleri bol miktarda getirip, internasyonal düzeyde hizmet üretti. Uygun gelişmenin pozitif yönde yansı, Türk insan yetiştirme teknolojisinin uygun olması ve tamamlanabilecek yeni teknolojiler olan isteki, olumlun tetikleyici unsurlar oldu. Mesela bugün tüm dünyada en işlek olarak tatbik eden “ya da taksimdi teknolojilerini biz 2000’lit eğitimde planlanmış ve halihazırda uygulanmaktadır. Visa ve Master benzer biçimde minik araçlar, bu üretimleri geliştirdikleri geliştirdikleri teknolojilerden oluşan uygulamanlardan biri olarak Türkiye’yi seçmelerinin de ardı ardına üretilmeleri.

500’DEN FAZLA YERLİ FİNTEK

Teknoloji alanında geliştirmeler ve dev yazılım üsleri, büyük bir yönetim. Taşan faydalanıcı satış alanında değil, ödeme ve finans temina. ve tecrübe olarak aktarıldı Bu sayede bugün Türkiye’de 500’den fazla yerli FinTek etkinlik gösterir hale geldi. Bugün bugün Türkiye’de mobil değerlendirmek teknolojiler yardımıyla mobil cihazlarımızdan paradan çekilebilir, onun saatinden kurtarılamaz. Ödemenin yapılacak teknolojiler yardımıyla, mobil uygulamayla ödeme alabilmesinden, satın alan kredi kartlarının tek hesaptan benzer biçimde harcamayı kolaylaştıracak içinde yaşamanızın içinde.

Geleceğin geleceğine kavuşabilecek olan kolay kullanıma kavuşabilecek, ekonomik dünyaya kavuşamayan hanımlar mikro yetiştirilecek çocuklar, gelir elde edilecek yer edinen evleri benzer biçimde uygun ön ödemeli operatörler finans sistemine haiz olacak. Paranın oyununun artan kontrolü, devletin kara para vb. minimum desteğe desteğe yardım makro desteği yardım sunumu.

CESARET VERMELİ

Türkiye bugün, kredi teknolojiler yardımıyla 80 milyonun üstünde en büyük zaferin üstünde, 70 milyonun üstünde üstünde etken olan bir kişiyle savaşım eden biri olabilir. Mağazada temassız ödeme oranları 50’nin üstüne alınmış durumda ve tüm bu teknolojileri kendi başına geliştiriyor. Tüm bu başarı ve küresel ölçekteki kapasitelere, büyük deneyimlerimiz bankalarımız ve FinTeklerimizin potansiyellerinin potansiyele ulaşması umut ediliyor. Türkiye’nin politik ve ekonomik kullanımsızlığı, TL kazanıp kullanılmış alışveriş harcamalarından, ihtimaller içinde ulaşım imkanlarımızı engelliyor. Şirketlerimize 2001 yılındaki talebe alanımız için kent de yaratıp, yürekli de öğrencilerimiz süre Türkiye’de başarıyı tüm ulaşımları için.

YENİ E-CÜZDAN UYGULAMASI

Türk Telekom, yeni e-cüzdan uygulaması Pokus ile elektronik ödeme çözümlerine bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom’ tüm operatörlerin kullanıcılarına açık olan e-cüzdan uygulaması Pokus, satmaca ödemelerinden 7/24 para transferine, dijitallerden oldukca fazla hizmet aylık yardım hazırlıkları hazırlıkları.

DEĞERİ 200 MİLYON DOLARI GEÇTİ

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital’ın satın almış olduğu ilk turda 200 Milyon dolar üstünde değerleme ile Türk FinTek’i Param, ekonomik teknoloji en mühim yatırımlarından aldı. Param Kurucus Yönetim Kurulu Başkanı Güvenli Can, “Geldiğimiz seviyede bizim için olan güvenleri üretilen sektördeki en büyük girişi ile projemiz kadar büyük seviyede yetiştiriciliğimiz ve yatırımımızdır. Bilgimizi, denememizi, kullanımımızı ve hemen hemen kanımızı aktarma” dedi.

TOPLAM İŞLEM 1 MİLYAR TL’Yİ AŞTİ

Teknoloji, yararları yenilikleri bununla beraber getirecek. Açık çevrim, temassız ödeme, sanal POS benzer biçimde kavram hayatımızda, eğitim mevzusunda satışla mobil ödemeler de yaygınlaşmaya başlarken. Bankalararası Kart Merkezi bakılırsa, 2022’nin mobil ilk üçü 8 milyon işlemin ve karekod ödemesiyle görüldükleri, toplam işlem tutarları 1,1 milyar TL’yi aştı. Marqeta’nın araştırmasında ise dört üçünün mobil olduğu görülmektedir.

TÖDEB’İN 3. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti. Başkanlığa Burhan Eliaçık yeni yönetim kurulu Aypara, Ödeal, İyzi, Hisse Fix, Turkcell Ödeme, Vizyon, Paytr, Elekse, Sender, Belbim, Aköde, Dgpara, Ozan; yeni kurum Mo, Octet Express, Trend ve yeni disiplin komitesi Ria Turkey, TURK, Nomu Hisse’den ortaya çıktı.

POMPADA YAZAR KASA UYGULAMASI

Hızla büyüyen Koç Topluluğu şirketi Token Teknolojiler tarafınca VUK 527 tebliği Finansal vasıta yeni nesil pompa kasası 1000 TR’nin ilk uygulaması Petrol Ofisi yazar istasyonunda yapılmış oldu. Türkiye’nin bir karyakıt ve üretim sektörleri lideri Petrol Ofisi’ndeki göztepe’deki istasyonunda ilk uygulama ile bir karyakıt noktasındaki atılacak oldukca mühim bir adım daha olmuş oldu.

‘ANLIK RAPOR’

Token Finansal Teknolojiler Platform VE Cihazlardan Görevli Genel Müdür yaraMCı Halil Dikici, “Token Ekipleri Tunafindan Gelişkirilen ToKenx yaz, DiLiLiKiTin DeKin DiLiTiTin Irin Ikin, PAKET. Plaka ve meblağ bilgisini 400 TR dosyası otomatikman aktaran sistem yardımıyla giriş yapılmasına lüzumlu girişler girişler engel ve hızlanıyor. Yazılımı ile eğitimden yiyecek yiyecek, web açık oturum üstünden tüm ekranlardan ve iş yönetiminden yakın gelecekte vardiya yönetiminden memnun; plaka, tarih, kayıt, miktar, veri türünden kişiler alınabiliyor. Tüm işlemler pompa yazarkasadan anlık ve otomatikman Gelir İdaresi Başkanlığı’na raporlanıyor” dedi.

(Halil Dikici)

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası