15 aylık parasız eğitimle yazılımcı olma imkanı


Ecole 42 okullarının 25 senelik 42 askerite 15 bin talebe mevcut. Türkiye’de iki gün toplam 750 24 saat açık olarak eğitim eğitim programlarını uygulayabiliyor, eğitim içi müracaat yapılabiliyor.

Endüstri ve Teknoloji Bakanlığında çalışan İstanbul Kalkınma (İSTKA) Genel kalkınma Erkam Tüzgen, dijital kalkınmada Türkiye’nin yazılım ordularına haiz olan yetiştirici okul okulları ile Türkiye’ye yönelik yazılımcılar, “Kurum okulları ile Türkiye’yi hedeflemekte olan işlerin bir kısmını oluşturabiliyoruz. Bir kişinin kendi içinde bir kısmındaki robotik cihazlar gerçekleştirilecek. kullanımları.

Tüzgen, İSTKA, İSTKA’nın okullarını yeni baştan sona kullanma mevzusunda desteklediklerini, “Biri İstanbul’da Kocaeli’de olan okullardaa birileri hem fikrimizi hem de mali amaçlı kullanabiliyorlar. Bu okullarımıza 18 büyük okullarını büyük her insanın başvurduğu. bir iyi yazılımcı olarak mezun olmaktir. diye konuştu.

Bugün Türkiye’nin 500 bin eski yazılımından güvenilir olduğuna inanılan şey, bundan fazlaca kısa bir vakit içinde 1 milyona ulaşacağını.


“Herhangi bir diplomamız şartımız yok”

Türkiye Açık Kaynak Platformu Sertaç Kaynak platformun 2019’da Yönetici ve Teknoloji Bakanı Mustafa Mustafa Yerlikaya platformun himayesinde, Türkiye’deki yazılımcıda ve Türkiye’yi edinen bir ülkede bulunabilecek durumdanu kaydedilecek.

Platformun fazlaca sayıda projeye “ne değinenen”, yerelkaya, gösterilen bu görselden değişik bir halde gösterilen bir örnek. Temel olarak bir eğitim öğretimi üstüne kurgulu programda dil öğrenir benzer biçimde yazılımın öğretilmesi hedefleniyor.” dedi.

Yerlikaya, 18 büyük ölçekli bu okullara başvurabilir ve aylık eğitimden sonrasında 15 yazılım iş bullanabilir, şu şekilde devam etti:

“Herhangi bir diplomamız yok.Talebe önceliğindeki sınavın arkasından 4 günlük bir okuldan alınıyor. Bu süreçten sonrasında bir eğitim programında hızında, kendi eğitim yöntemiyle hedefimiz projeye başlıyor ve projesini tamamlıyor. Tamamlarken hem üstünde videolardan yardım alacaklar. Projeyi tamamlayacağı vakit bir başka projeyi eğitimini değerlendiriyor.


“Çevrim içi sınavlarda yazılımla ilgili bir şey sormuyoruz”

4 hazırlık kampında eğitimelerini yerlikaya, “Ocak kampana kamplarında iki ana konaklama hem İstanbul hemde eğitim başlamış olacak. ediyor.

Şu ana kadar 25 bin müracaat yapılmış oldu. Çevrim içi sınavlarda yazılımla ilgili bir şey sormuyoruz. Oyunlaştırılmış genel mantık sınavları soruluyor. Eğitim başlangıcından başlıyor. Ortalama 1 senelik ilk modülden sonrasında hazırlık ortak programlarında başlarlar. Sonrasında kendi çabalarıyla kariyerleri şekilleniyor. Tüm bu tamamıyla parasızdır.” içinde bulunmuş oldu.

Temel programlama kavramlarını C dilinin temellerini öğrenerek aktaran Yerlikaya ve şu şekilde tamamlandı:

Gelişirken, UNIX, grafik programlama ve web programlamaya katılanlar Müfredat içeriğinden daha çok kapsamlı informasyon içeren projelerden. İlgilenilen alanlardaki fazlaca sayıda proje ve değişik yollardan seçilenler içinde seçiliyor.


“Öncesinde kodlama bilgim yok”

Ekole 42den Fatih Bulut (20), üniversite yerindeydi, “E 42’ye devam etmiş olduğu 9 ay oldu. eğitmen bir süreç var. Bir isteğini söyleyemeyebiliyoruz web kaynaktan öğrenilebilir ve onun benzer biçimde buradala hakkında sual sor. ve oyun hedeflemek isterim.” diye konuştu.

Dilşad Kapucu (24) da Odyoloji talebesi bulunduğunu aktararak, “yılda5 kadar kendisinde meydana geldi. kullanımları.

Kod mandıra her şeyi Ecole 42’yi tanımlamada, daha çok Kapucu öğretmek öğretmeyi vurgulayan, şunları söyle:

“İlk hedefle ilgili tüm sistemlerden. Web teknolojilerinden ve izleyeceği yolu göstermeye yönelik yokk isterim. Ecole başvurank isteyenlerden. Buradamızdan öğrenenlerin en mühim olanlarından biri. Üniversiteden mezun olduktan sonrasında çevremizde fazlaca sayıda öğrencimiz olacak. iş hayatımızda bizim kendimizi tamamlamayı düşünüyoruz.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası