Patronun İşçinin ‘Ruhsal Sorunları’ Ile alakalı ‘Saygısız’ Metni İnterneti Böldü


Artık viral olan bir gönderide bir işçi, patronlarından “ruh sağlığı günü” talep ettikten sonrasında “saygısız” bir ileti aldıklarını söylemiş oldu.

Çalışan, u/MehLifesavings, şu adresteki bir metnin ekran görüntüsünü paylaştı: Reddit‘nin “Antiwork” forumunda, “Yanıtınız ne olurdu?” diye soruyor. Gönderi, metnin hakikaten kaba olup olmadığı mevzusunda aynı fikir olamayan Redditors’tan 35.000’den fazla oy ve binlerce yorum topladı.

“İş, hayatımı hakikaten tüketiyordu ve [I] u/MehLifesavings gönderilerinde bırakmanın eşiğindeydi” dedi. “Bir ruh sağlığı günü istedim ve o da bununla cevap verdi.”

Ekran görüntüsüne nazaran, u/MehLifesavings patronlarına “mümkünse” hasta bir günü “odaklanmak” için kullanmak istediklerini söylemiş oldu. [their] ruh sağlığı.” yazının tamamı burada.

Artık viral olan bir gönderide bir işçi, patronlarından “ruh sağlığı günü” talep ettikten sonrasında “saygısız” bir ileti aldıklarını söylemiş oldu.
Pheelings Medya/istock

Patronları cevap olarak şunları yazdı: “Seninle ilgili doğru olmayan bir şey fark ettim. Ne tür zihinsel problemler yaşadığını bilmiyorum fakat oturup tüm gün bunu düşünmek sana destek olmayacak, bu yalnız benim görüşüm. fakat bu sana bağlı.”

u/MehLifesavings, “saygısız” mesaja cevap vermek yerine “gittiklerini” söylemiş oldu. [their boss] on read” ve izin almaya devam etti.

Hasta Günü Iyi mi Talep Edilir

İstihdam internet sayfasına nazaran Aslındaişten hasta demenin “doğru bir yolu” var.

Her şeyden ilkin, çalışanların yöneticileriyle kontakt kurmanın en iyi yolunu belirlemeleri ve hemen sonra onlara en kısa sürede ulaşmaları gerekir. Peşinden, çalışanlar mesajlarında müsaitlik durumlarını açıklamalı ve ekiplerinden uzaktayken gerekseme duyabilecekleri tüm detayları sağlamalıdır.

Indeed, “Mesela, bir çalışan, kapsamlı bir toplantıdan ilkin ayrılırsa, toplantıya hususi bilgiler için kiminle iletişime geçeceğini yönetime bildirebilir. Bu, çalışanın ve işletmenin izine geçişini kolaylaştırır,” dedi.

İşçiler ek olarak niçin hasta bigün geçirmeleri icap ettiğini belirtirken “kısa” ve “ustalaşmış” olmalıdır.

Indeed, “Yöneticilerin hastalıkla ilgili kişisel ayrıntıları yada bir doktorla hususi görüşmeleri bilmesine gerek yok” dedi.

Redditörlerin Tepkisi

Bazıları patronlarının tepkisinin o denli da fena olmadığını savundu, birçoğu Redditor’u fazlaca fazla informasyon ifşa etmiş olduğu için azarladı ve ötekiler OP ile aynı fikirde.

“Özür dilerim fakat bu bana fazlaca güzel bir yanıt şeklinde geldi. O güne ihtiyacın bulunduğunu hissediyorsan [and] mühim olan bu değil mi?” u/Cricklet sordu. “Seni tehdit etmiyor, ağlayan bir bebek bulunduğunu söylemiyor… patronun o denli da fena görünmüyor. “

u/Knappyone, “Bunun rahatsız edici bulunduğunu düşünmüyorum. Yalnız fikrini söylüyordu, ki bu birazcık mantıklı” dedi. “Sana kalmış dedi, o yüzden kabul et. Fakat diğerlerinin söylediği şeklinde, hastalığının tüm ayrıntılarını gönüllü olarak vermek zorunda değilsin. Bir dahaki sefere yalnız iyi olmadığını söyler ve öylece bırakırdım. “

u/Erdosainn şunları ekledi: “Bir yabancıyla akıl sağlığınız hakkında istenmeyen detayları paylaşırsanız, bir yabancıdan akıl sağlığınız hakkında istenmeyen görüşler alırsınız.”

Sadece ötekiler patronun mesajına üzüldü.

u/WeabooBaby, “Bir ‘f**cked’in sırada olduğuna inanıyorum,” dedi.

u/LoveAndProse, “Akıl sağlığı gününe gerekseme duymanıza şaşmamalı, direkt raporunuzun yüzü asık suratlı ve bahse girerim ki siz yukarı çıktıkça daha da kötüleşecektir,” dedi.

u/TheOnlyTori, “Onu HR mukaddes s**t’ye rapor edin,” diye tavsiyede bulunmuş oldu.

Haber Haftası yorum için u/MehLifesavings’e ulaştı.

Öteki Viral ‘Antiwork’ Gönderileri

Salı günü, Redditors bir Applebee’nin süpervizörünü kızarttı. iş başvurusunda bulunan birine metin yoluyla vurmak.

Geçen hafta bir çalışan fotoğrafını paylaştıktan sonrasında viral oldu. patronlarının yazdığı aşağılayıcı mesaj son kontrollerinde.

Ve uzak bir çalışan da geçen hafta patronunun “söyleşi etmek” istediği anın videosunu yayınladıktan sonrasında viral oldu. Ross’ta alışveriş yaparken.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası