Optus ve TPG, müşterilere web hızları üstünden 6,5 milyon dolardan fazla geri ödeme yapıyor


Optus ve TPG, her iki sağlayıcı da on binlerce müşteriye web planlarında belirtilen maksimum web hızını sağlayamadıklarını bildirmedikten sonrasında 6,5 ​​milyon dolardan fazla toplu geri ödeme yapmış oldu.

Avustralya İletişim ve Medya Kurumu (ACMA), mevcut kurallar uyarınca, telekomünikasyon şirketlerinin, müşterilerini NBN’ye taşırken maksimum web hızlarını doğrulaması ve hızların kendilerine reklamı yapılanları karşılayamadığında onları bilgilendirmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Temmuz 2021’de Optus, iki senelik bir süre süresince 34.000 müşteriyi bilgilendirmediğini ve bunun sonucunda 4,4 milyon dolar değerinde geri ödeme yaptığını bildirdi.

Optus, iki senelik bir süre içinde 34.000 müşteriye planlarında reklamı meydana getirilen maksimum hızları sağlamadığını bildirmediğini kendisi bildirdi. (AAP)

Ekim 2021’de TPG, 4.400 müşteriyi bilgilendirmediğini ve bunun sonucunda 2,1 milyon dolar ödediğini söylemiş oldu.

ACMA Başkanı Nerida O’Loughlin, tüketicilerin tam olarak ödediklerini alma hakkına haiz olduklarını söylemiş oldu.

Hanımefendi O’Loughlin, “Optus ve TPG, bu insanlardan alamadıkları web hızları için ücret alıyorlardı” dedi.

“Bu müşteriler karanlıkta bırakıldı ve daha ucuz bir sözleşmeye geçme yada çekip gitme seçeneği reddedildi.”

TPG, 4.400 müşteriyi bilgilendirmediğini ve bunun sonucunda 2,1 milyon dolar ödediğini söylemiş oldu.

Her iki telekomünikasyon şirketinin de uyumluluk sistemleri için bağımsız bir denetim başlatması ve uygulamanın gelecekte yeniden oluşmasını durdurmak için süreçler uygulaması gerekiyor.

Hanımefendi O’Loughlin, cezaların tüm web sağlayıcılarına, sundukları hızların reklam yaptıklarıyla eşleşmesi gerektiği mevzusunda bir uyarı görevi görmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

“Bu şirketlerin hizmet başarısızlığının ölçeği mühim. Eylemlerimiz, ilk üç telekom şirketinin müşterilerinin beklediği ve ödediği web hizmetini sunarken daha dikkatli olmasını sağlayacak” dedi.

Avustralya, dünyanın en süratli internetine haiz ülkeler sıralamasında 41. sırada

Haziran 2021’de ACMA, Telstra’ya benzer problemler için bir düzeltici yönerge yayınladı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası