OneWeb, SpaceX Roketlerini Kullanarak İnternet Uydu Başlatmalarını Tekrardan Başlatacak


Rusya’nın uzay programıyla olan işini iptal ettikten sonrasında OneWeb, kalan web uydularını yörüngeye fırlatmasına destek olmak için rakibi SpaceX’e dokunuyor.

ile bir lansman anlaşması imzaladığımızı duyurmaktan sevinç duyuyoruz. OneWeb’in uydu fırlatmalarına devam etmesini sağlayacak SpaceX,” İngiltere merkezli OneWeb ilan edildi bugün Twitter’da. Şirket, SpaceX roketlerini kullanan OneWeb uydularının ilk lansmanının bu yıl bir süre sonrasında yapılması planlandığını da sözlerine ekledi.

OneWeb daha ilkin uyduları fırlatmak için Rusya’nın Roscosmos’una güveniyordu. Sadece Kremlin’in Ukrayna’yı işgali ve arkasından Avrupa’dan gelen yaptırımlar, Roscosmos’un esasen misilleme yapmak yaklaşan OneWeb uydularının fırlatılmasını erteleyerek.

Roscosmos sonrasında Birleşik Krallık hükümetinin kendisini OneWeb’den çekmesini istedi. Buna karşılık, şirket iptal edildi hepsi Rusya’nın uzay programı vesilesiyle fırlatılıyor.

Her iki şirket de web uydu pazarında rekabet ettiğinden, OneWeb’in SpaceX’i kullanma acil durum planı birazcık şaşırtıcı. Bu bazı sonuçlandı çekişme hükümet düzenleyici dosyalamalarda birbirleri içinde. Mesela, geçen yıl OneWeb sanık SpaceX’in kendi uydu web sistemiyle çarpışması.

Editörlerimiz Tarafınca Tavsiye edilen

Sadece Pazartesi günü, OneWeb CEO’su Neil Masterson şunları söylemiş oldu: “SpaceX’e, uzayın sınırsız potansiyeline ilişkin ortak vizyonumuzu yansıtan destekleri için teşekkür ediyoruz. Bu fırlatma planları hazır olduğunda, tam uydu filomuzu oluşturma ve dünya genelinde sağlam, süratli ve güvenli bağlantı sağlama yolunda ilerliyoruz.”

OneWeb, mobil operatörler de dahil olmak suretiyle kurumsal kullanıcılara hizmet vermek suretiyle tasarlanmış web sistemi için 648 uydudan 428’ini aslına bakarsan gönderdi. Sistemin indirme hızlarının 200Mbps civarında olması umut ediliyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar yada bağlı müessese bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, bizim Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası. Bülten aboneliğinizi istediğiniz vakit iptal edebilirsiniz.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası